منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

بایگانی موضوعی
بایگانی ماهانه

ساخت بزرگترین پمپ حرارتی زمین گرمایی(GHP)در کشور به همت شرکت گاز استان قم

بزرگترین پمپ حرارتی زمین گرمایی(GHP)در کشور به همت شرکت گاز استان قم طراحی و ساخته شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی سرپرست این شرکت در خصوص تنوع بخشی به سبد انرژی خانوارها درمناطق دور دست گفت؛ هزینه ی بالا و مدت زمان طولانی احداث خطوط لوله گاز جهت تامین انرژی گرمایشی روستاهای کم جمعیت و دور از شبکه گازرسانی در مناطق صعب العبور و کوهستانی این شرکت را بر آن داشت که تامین انرژی جایگزین گاز طبیعی، با سایر گزینه های مناسب دیگر مانند انرژی های تجدیدپذیر، را  در دستور کار خود قرار دهد و  برای اولین بار در کشور تامین گرمایش منازل روستائی را با استفاده از سیستم پمپ حرارتی زمین گرمائی(GHP) اجرایی نماید.

وی با بیان اینکه، تاکنون دستگاههای پمپ حرارتی زمین گرمایی نصب شده در کشور از خارج تهیه و هزینه واردات آن بسیار بالا بوده که این امر باعث افزایش قیمت تمام شده سیستم مذکور خواهد شد. بنابراین
برنامه ریزی جهت تولید دستگاه فوق در داخل کشور به لحاظ کاهش قیمت تمام شده و نیز ایجاد اشتغال منافع زیادی را برای کشور خواهد داشت.

مهندس فرجی در ادامه افزود بر این اساس، به همت امور پژوهش وفناوری شرکت گازاستان قم و حمایت ستاد توسعه انرژیهای نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای اولین بار در کشور طراحی و بومی سازی این دستگاه با ظرفیت بالا(۱۲۰۰۰۰بی تی یو برساعت) جهت تامین گرمایش، سرمایش و آبگرم مصرفی اداره گاز قنوات قم صورت پذیرفت. شایان ذکراست تا پیش از این بالاترین ظرفیتGHP نصب شده درکشور ۳۶۰۰۰ بی تی یوبرساعت بوده است.

 

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایمنی و بهداشت
ایرانی، ایرانی بخر
آمار بازدید