منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

بایگانی موضوعی
بایگانی ماهانه

سخنرانی سرپرست شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه

با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی و ضرورت رعایت هر چه بیشترصرفه جویی و نکات ایمنی، سرپرست شرکت گاز استان، قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان قم مورخ ۹۲/۰۹/۱۵ به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در این سخنرانی، ضمن تشریح عملکرد درخشان شرکت ملی گاز ایران در کشور و شرکت گاز استان قم  طی ۳۵ سال گذشته در خصوص تأمین انرژی (گاز طبیعی) ، نکات مهمی را در زمینه رعایت صرفه جویی و مصرف بهینه گاز طبیعی و ایمنی به اطلاع نمازگزاران رساند.

مهندس فرجی اظهار داشت: میزان شدت انرژی در کشور ۴ برابر متوسط جهانی است و همچنین مقدار مصرف انرژی کشور چین با جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری با مصرف انرژی کشور ایران که حدود یک بیستم آن جمعیت دارد ، برابری می کند و این هشداری برای ما مصرف کنندگان است  که این سرمایه ملی که به آیندگان نیز تعلق دارد را به آسانی و بدون مدیریت مصرف، هدر ندهیم. ما باید با رفتار و عمل مناسب ، مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را در بین اعضای خانواده خود ترویج و نهادینه کنیم.

وی در ادامه به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز سمی بی بو، بی رنگ ، بی مزه و مرگ آور که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز، ایجاد می شودو دویست برابرسریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، خمیازه و کسلی، خستگی و کاهش قدرت دید ،کاهش قدرت عضلات گردیده ، و در نهایت منجر به مرگ  خاموش می شود.

در پایان مهندس فرجی با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش۶ درصد مصرف گاز می گردد ، از مردم شریف استان قم درخواست نمود که با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز،  مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق سردسیر کشور شوند.

 

۰۳ فروردین ۱۳۹۸

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایمنی و بهداشت
ایرانی، ایرانی بخر
آمار بازدید