منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

نشت یابی حدود ۱۴۰۰ کیلومتر از شبکه های توزیع و تغذیه از ابتدای سالجاری در شرکت گاز استان قم

سرپرست شرکت گاز استان قم از نشت یابی ۱۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز استان از ابتدای سالجاری  تاکنون با هدف کسب اطمینان از عملکرد مطلوب شبکه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی  با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون،حدود ۵۰ درصد شبکه های توزیع و تغذیه نشت یابی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه با عنایت به پایش و کنترل به موقع تأسیسات شبکه و انشعاب گاز تاکنون حوادث ناشی از نشت گاز که منجر به بروزخسارات جانی و مالی شده باشد، در استان مشاهده نشده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از وظایف بسیار مهم و حساس واحد بازرسی فنی گاز قم انجام نشت یابی در سطح استان می باشد، اظهار داشت: نگهداری و مراقبت از تأسیسات گاز به ویژه تأسیسات مدفون با قدمت حدود ۳۰ سال، اهمیت بسزایی دارد به نحوی که کوتاهی و غفلت از آن می‌تواند صدمات و خسارت های فراوان و جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: در این رابطه واحد بازرسی شرکت با تنظیم برنامه مدون مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز ایران، کنترل منظم و دوره‌ای از تأسیسات یاد شده را با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های نشت‌یاب، پایش می کند. از آنجایی که تأسیسات گازرسانی، از قسمتهای اصلی شرکت های گاز استانی است، بازرسی تخصصی و فنی از تاسیسات گازرسانی و حصول اطمینان از بی نقص و عیب بودن آنها،  بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه بازرسی از تاسیسات فنی با هدف جلوگیری از بروز خلل و استمرار جریان گاز در این تاسیسات در فصل سرد سال انجام شده است، گفت: بدیهی است عملکرد مناسب و فعال بازرسان شرکت گاز استان قم برای دستیابی به اهداف سازمان ، منجر به ماندگاری و افزایش طول عمر تاسیسات این صنعت خواهد شد.

وی با تأکید بر جدی گرفتن نشت گاز، به مشترکین عزیز توصیه کرد: به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشت گاز تاسیسات گاز رسانی بویژه در منازل لازم است مشترکین گاز خانگی سیستم‌های لوله کشی گاز منازل خود را در فواصل مختلف با کف صابون نشت یابی کنند و در صورت وجود مشکل با هماهنگی شرکتهای مجری ذیصلاح جهت بررسی و رفع نشت گاز اقدام نمایند.
وی در پایان از همه مشترکین استان خواست در صورت مشاهده هر گونه نشتی از شبکه و انشعابات گاز بدون فوت وقت طی تماس با تلفن ۱۹۴ مراتب را به پست امداد گاز منطقه گزارش دهند.

 

۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب