منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

ایجاد شکاف خط انتقال گاز طبیعی بواسطه حفاری غیر مجاز لودر شهرداری قم

در ساعت ۰۵/۹ صبح مورخ ۱۱/۰۹/۸۷ در حالیکه از نظر جوی در سطح شهر قم باران شدیدی می بارید پیمانکار شهرداری قم در حین حفاری غیر مجاز در محور قدیم قم ـ تهران با بیل لودر باعث گردید تا خط ۸” انتقال گاز جمع آوری شده تأسیسات سراجه به CGS شهر قم، دچار حادثه و تخریب قرار گیرد. مزید اطلاع این خط دارای فشار بسیار بالایی بوده و شکاف ایجاد شده دقیقاً زیر کابل های فشار قوی برق می باشد. نشت بسیار بالای ناشی از این حادثه خطرناک با حضور به موقع عوامل اجرایی وامدادی شرکت گاز استان قم، نیروهای آتش نشانی و جلوگیری از تردد خودروها توسط عوامل راهنمایی و رانندگی استان ظرف مدت ۹۰ دقیقه با بستن چاه های سراجه و تخلیه گاز موجود در خط، مهار و عملیات ترمیم با حضور همکاران فنی خطوط انتقال از ساعت ۱۲ ظهر آغاز گردید.

شرایط محل حادثه به نحوی بود که هر آن امکان انفجار در محل حادثه بود که بحمدا… با الطاف الهی و با حضور به موقع عوامل امدادی رفع خطر گردید.

متأسفانه مدتی است که اینگونه حوادث برای خطوط تغذیه و شبکه های گازرسانی در سطح شهر قم توسط پیمانکاران شهرداری قم بوجود می آید و با پیگیری های بعمل آمده و اخطارهای جدی از طریق مقامات ارشد اجرائی استان لازم است توجه کافی به آن شود تا موجبات خطرهای جانی و مالی را برای شهروندان فراهم نسازد.در حال حاضر خط آسیب دیده بخشی از گاز مصرفی قم را تأمین می کرد و تا ترمیم آن، می بایست از خط سراسری انتقال گاز تأمین گردد.

 

 

 

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب