منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای بخش جعفرآباد شهرستان قم با حضور رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

مراسم فوق در روز پنجشنبه مورخ ۲۴/۱۱/۸۷ در روستای قزل آباد از توابع بخش جعفرآباد با حضور جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم مردم شریف استان ، استاندار محترم جناب آقای دکتر ناظمی اردکانی، دیگر نمایندگان مردم استان در مجلس حجج اسلام آقایان آشتیانی و بنایی امام جمعه محترم شهر جعفریه ، روحانیت محترم و مدیران محترم ارشد استانی برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن کریم ، امام جمعه محترم شهر جعفریه ، به حضار و مهمانان خوش آمد گفتند ، سپس مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم ضمن اشاره به فعالیت های شرکت گاز استان قم ، اقدامات شرکت را در ۴ زمینه به شرح ذیل به صورت مبسوط و مقایسه ای با قبل از انقلاب تبیین نمودند:

۱)      گازرسانی به شهرهای استان:  مدیرعامل شرکت گاز استان قم اظهار داشتند که با مساعدت تمامی مسئولین و تلاش پرسنل شرکت گاز استان ، تمامی شهرهای استان از نعمت گاز برخودار شده اند. وی با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به نقاط مختلف کشور از سال ۵۸، بیان داشتند که ۹۸ درصد جامعه شهری شهر قم و شهرهای تابعه در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند.

۲)      گازرسانی به روستاهای استان :مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت در استان قم ۱۲۰ روستا شرایط لازم جهت گازرسانی را دارند که تا پایان سال گذشته ۲۰ روستا برخوردار از گاز طبیعی شده اند ، در سال جاری نیز ۵۴ روستا در دستور گازرسانی قرار گرفتند که بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۴۰ روستای بخش های ۵ گانه استان ، با دهه فجر مقارن گشت. امروز نیز شاهد بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستا بخش جعفرآباد  می­باشیم که طی این اقدام ، دو هزار خانوار از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند . با گازرسانی به این روستاها، شمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی (سوخت پاک) در این استان به ۶۰ روستا رسید.   آقای محمدی افزودند: ۸۰ کیلومتر لوله گذاری ، احداث ۴ ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ۱۶ هزار متر مکعب در ساعت و نصب ۱۷۷۵ علمک جهت گازرسانی به روستاهای بخش جعفرآباد با هزینه ای در حدود بیست میلیارد ریال از مشخصات فنی گازرسانی به این روستا بوده است. وی تاکید کرد گازرسانی به روستاهای دیگر این بخش نیز در حال انجام است که به زودی به اتمام می رسد.

۳)      گازرسانی به صنایع: مدیرعامل شرکت گاز استان قم در ادامه بیان داشتند: از اقدامات دیگر شرکت گاز، گازرسانی به شهرک های صنعتی استان از جمله شهرک صنعتی شکوهیه ، محمود آباد ، سلفچگان و بالاخص منطقه ویژه سلفچگان بوده است.

۴)      گازرسانی به جایگاههای CNG :آقای محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم ، ادامه دادند: یکی از مأموریتهای شرکت گاز استان در راستای اهداف دولت خدمتگزار ، گازرسانی به جایگاههای CNG می باشد که ساخت ۳۰ جایگاه در استان قم جهت مهیا کردن زیر ساختهای لازم آغاز شده است.

ایشان اضافه نمودند : در حال حاضر ۱۰ جایگاه به بهره برداری رسیده است و ۲۰ جایگاه دیگر نیز انشاءا… تا پایان نیمه اول سال ۸۸ به بهره برداری خواهد رسید.

آقای محمدی با اشاره به وضعیت گازرسانی در کشور قبل از پیروزی انقلاب، گفتند : قبل از پیروزی انقلاب فقط ۵۰ هزار مشترک گاز در کشور وجود داشت و فقط ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت کشور از نعمت گاز برخوردار بودند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، اقدامات زیادی جهت گازرسانی به نقاط مختلف کشور انجام شد و در حال حاضر به ۷۰۰ شهر و بیش از ۷۰۰۰ روستا در کشور گازرسانی شده و ۵۵ میلیون نفراز جمعیت کشور از نعمت گاز بهره مند هستند.

در انتها نیز ایشان توصیه هایی در خصوص نحوه صحیح استفاده از گاز و رعایت موارد ایمنی مربوط به آن اشاراتی بیان داشتند :

در ادامه مراسم، پس از مدیر عامل شرکت گاز استان ، جناب آقای دکتر لاریجانی ، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بیاناتی به شرح ذیل اظهار داشتند.

انقلاب اسلامی همواره رویکرد عدالتخواهی داشته و ما باید شکر گزار این نعمت باشیم.

در نظام اسلامی توجه ویژه ای به مناطق محروم و روستاها شده که سابقه آنرا در کشورهای دیگر ندیده­ام خصوصاً در مقوله گازرسانی که البته این اقدام هزینه زیادی برای دولت در برداشته است.

ایشان در خصوص اینکه منابع گاز محدود است و اگر اسراف نمائیم در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد نیز تاکید نمودند.

آقای دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه شهر قم مهد تفکر شیعه است ضرورت امر خدمات رسانی به روستاها و ایجاد امکانات در بخشهای مختلف استان توسط مسئولین را گوشزد نمودند .

وی در ادامه به تلاش مجلس شورای اسلامی در راستای تخصیص بودجه لازم جهت جبران خسارات وارده به دامداران و کشاورزان اشاراتی نمودند . نماینده محترم مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات پرسنل شرکت گاز استان عملکرد مثبت شرکت ملی گاز ایران در زمینه گازرسانی در ابعاد مختلف خصوصاً به روستاها را مورد تمجید قراردادند و بر ادامه این روند تا گازرسانی به تمام روستاهای مستعد تاکید کردند.

 

۰۶ بهمن ۱۳۹۹

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید