منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

فراخوان پروژه پژوهشی

شرکت گاز استان قم در نظر دارد پروژه “تامین برق و روشنایی ایستگاه تقلیل فشار گاز (CGS) روستای چشمه علی قم با بهره گیری از سیستم فتوولتائیک”  با مشخصات و ویژگی های ذیل را جهت اجرا به مؤسسات و شرکتهای پژوهشی معتبر و دارای سوابق و مجوزهای قانونی، واگذار نماید. ‌لذا از کلیه مؤسسات پژوهشی که تمایل به انجام این پروژه را دارند دعوت می گردد، حداکثر تا پایان مردادماه ۸۹ پس از مطالعه توضیحات تفصیلی پروژه، فرم پیشنهاد پروژه پژوهشی را تکمیل و به همراه سایر مدارک به نشانی ذیل یا پست الکترونیک Research@nigc-qom.ir ارسال نمایند.لازم به توضیح است دریافت فرم پرسشنامه پیشنهادپروژه پژوهشی در بخش فرم های پیشنهاد پروژه امکان پذیر می باشد .

نشانی: قم ، بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین الدین ، ۱۸ متری چمران ، شرکت گاز استان قم ، طبقه دوم،
امور پژوهش و فناوری. تلفن: ۶۱۲۱۲۵۳-۰۲۵۱ نمابر: ۶۶۳۰۰۱۲-۰۲۵۱

اطلاعات تفصیلی پروژه

عنوان پروژه: تامین برق و روشنایی ایستگاه تقلیل فشارگاز(CGS)روستای چشمه علی قم بابهره گیری از سیستم فتوولتائیک

تعریف و ضرورت انجام پروژه:

باتوجه به پتانسیل بالای استفاده از انرژی خورشیدی درکشور بویژه استان قم، همچنین با توجه به فاصله زیاد ایستگاه
تقلیل فشارگاز موردنظر از شبکه برق و کاهش هزینه های تامین انرژی ، در این پروژه تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز ایستگاه با استفاده از سیستم تولید و ذخیره برق خورشیدی مورد بررسی قرارگرفته و بصورت پایلوت اجرا و ارزیابی می گردد.

اهداف و تشریح پروژه :

در راستای طرح هدفمندسازی یارانه ها و ایجاد بستر مناسب در جهت فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر بعنوان جایگزین سوختهای فسیلی حائز اهمیت می باشد. بنابراین لازم است در این خصوص نهایت سعی و تلاش در جهت گسترش فرهنگ استفاده از منابع انرژیهای تجدیدپذیر صورت پذیرد. در ایران با وجود این که یکی از کشورهای نفت خیز جهان به شمار می رود و دارای منابع عظیم گاز طبیعی نیز است، خوشبختانه به علت تابش مناسب خورشید در بیشتر مناطق کشور، اجرای طرح های خورشیدی بمنظور استفاده از انرژی خورشیدی درشهرها و روستاهای پراکنده درسطح کشور، می تواند صرفه جویی مهمی درمصرف نفت وگاز را به همراه داشته باشد. لذا بر همین اساس در این پروژه پژوهشی تامین نیازهای الکتریکی و روشنایی ایستگاه موردنظر با استفاده از سیستم فتوولتائیک با مصارف تقریبی ذیل مدنظرمی باشد:

  1. برق مورد نیاز پمپ تزریق بودار کننده و سایر تجهیزات الکتریکی: یک کیلو وات(در طول شبانه روز)
  2. روشنایی محوطه و مهتابی های ضد جرقه: ۴کیلو وات(در طول ۱۰ ساعت)

شایان ذکر است سیستم خورشیدی موردنیاز بایستی با راندمان تولید و ذخیره بالا، لامپهای روشنایی دارای مصرف بهینه و کابلهای مورد استفاده دارای اتلاف حداقل در نظر گرفته شوند. همچنین مشخصات دقیق پنل های خورشیدی،
باتری های ذخیره سازی و سایر تجهیزات موردنیاز بهمراه مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش قید گردد.
تذکر: تکمیل کلیه موارد درخواستی در فرم پیشنهاد پروژه پژوهشی مصوب مدیریت پژوهش و فناوری در پیشنهاد پروژه الزامی می باشد.

۰۹ اسفند ۱۳۹۹

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب