منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

ضرورت شتاب در گازرسانی به بخش صنایع، روستا ها در جهت کاهش مصرف سوختهای فسیلی

 

546

درنشستی که با حضور مشاور و نماینده وزیر نفت در طرحهای گازرسانی و هیأت همراه ، مدیر پخش فراورده های نفتی، مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیر عامل شهرکهای صنعتی استان، معاون جهاد کشاورزی استان، معاون مدیر کل اداره راه و شهرسازی، معاون استاندار، مدیر عامل ، هیأت مدیره و جمعی از کارشناسان شرکت گاز استان برگزار شد، بر ضرورت شتاب در گازرسانی به بخش صنایع، روستا ها در جهت کاهش مصرف سوختهای فسیلی و اجرای بند (ق) تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ تا کید شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این نشست یک روزه مهندس محمود آستانه مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرحهای گازرسانی ضمن تشکر از حضور میهمانان اظهار داشت: بر اساس بند (ق) تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ و ماده ۱۲ وزارت نفت اجازه دارد در هر نقطه کشور گاز طبیعی را جایگزین  سوختهای فسیلی و مایع از جمله نفت سفید، گازوئیل و نفت کوره نماید و از محل فروش سوختهای فسیلی آزاد شده، هزینه های گازرسانی تأمین شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به افزایش ظرفیت گاز با وارد مدار شدن فاز ۱۲ پارس جنوبی به میزان ۱۰۰ میلیون متر مکعب در سال ۹۳ و برنامه ریزی برای وارد مدار شدن دو فاز دیگر در سال ۹۴ و افزایش۵۰ میلیون متر مکعب دیگر، تولید روزانه ما به ۷۰۰ میلیون متر مکعب  در روز می رسد، در حالیکه اوج مصرف ما در زمستان به ۵۰۰ الی ۵۵۰ میلیون متر مکعب در زمستان می باشد. همچنین با تکمیل فازها مختلف و بهره برداری از گاز در عسلویه و مناطق دیگر، پیش بینی می شود تولید گاز تا پایان برنامه ششم به یک میلیارد و دویست میلیون متر مکعب برسد و این در حالی است که حداکثر نصف این میزان را مصرف خواهیم کرد، لذا جهت مابقی گاز تولیدی باید بازار مصرف تعیین نماییم، در نتیجه نقاط فاقد گاز در داخل کشور، اولویت برنامه گازرسانی وزارت نفت در تعیین بازار مصرف می باشد.
وی سه علت صرفه اقتصادی، رفاه اجتماعی و عمومی و حفظ محیط زیست را برای جایگزینی گازطبیعی به جای سوختهای مایع مطرح کرد و گفت: برنامه ریزی شده است که تا پایان سال ۹۶ کلیه نقاط باقی مانده فاقد گاز اعم از روستاها، صنایع و شهرها  گازرسانی گردد.
همچنین مهندس فرجی ضمن خیرمقدم به میهمانان  با نمایش اسلایدهایی گزارشی از عملکرد شرکت گاز استان قم خصوصاً عملکرد این شرکت در راستای گازرسانی به ۵۱ روستای فاقد گاز در استان قم ارائه نمود.

۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب