منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

اجرای طرح رقابت در خدمت و سخنرانی مدیرعامل شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه

21

مدیرعامل شرکت گاز استان قم، در روز ۲۴ دی ماه قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان قم، به ایراد سخنرانی پرداخت و با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی بر ضرورت رعایت هر چه بیشترصرفه جویی و نکات ایمنی، تاکید کرد.

همچنین در راستای اجرای طرح «رقابت در خدمت» که با همکاری استانداری و ستاد نماز جمعه و دستگاههای اجرایی استان با هدف فراهم کردن زمینه های دسترسی آسان و بی واسطه مردم به مسئولان و تقویت فرهنگ پاسخگویی در ادارات در حال برگزاری است، این هفته حسین محمدی مدیر عامل بهمراه مدیران و روسای  بخشهای مختلف شرکت گاز ضمن ارائه خدمات  با مردم دیدار چهره به چهره داشتند و به سوالات آنان پاسخگو بودند.

محمدی  در سخنرانی خود ضمن تشکر از رعایت مصرف بهینه شهروندان و ادارات استان، نکات مهمی را در زمینه مصرف ایمن گاز طبیعی و صرفه جویی به اطلاع نمازگزاران رساند و گفت: استفاده غیر مجاز از وسایل گازسوز مثل استفاده از اجاق گاز به جای بخاری، عدم کنترل نصب صحیح دودکش و استفاده از لوله های آکاردئونی از مهمترین مواردی بوده که باعث تلفات جانی در استان قم شده است.

 وی گفت: رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱ درجه، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی واستفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک از جمله راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز قم در ادامه به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز، سمی، بی بو، بی رنگ ، بی مزه، بدون تحریک روی پوست بدن و مرگ آور است که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز(هر متر مکعب گاز برای احتراق کامل، نیاز به ۱۵ متر مکعب هوای تازه دارد)، ایجاد می شود.
در پایان آقای محمدی با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش ۶  درصد مصرف گاز می شود، از مردم شریف استان قم درخواست نمود با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز،  مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق شمال  کشور شوند.

شایان ذکر است در پایان نماز جمعه بسته های فرهنگی ترویج مصرف ایمن و بهینه گاز شامل بروشور، سی دی انیمیشن نکات ایمنی و مصرف بهینه، پوستر و کتاب مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در بین نماز گزاران توزیع شد.

۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب