منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

نخستین همایش پدافند غیر عامل شرکت‌های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شرکت گاز استان قم، نخستین همایش پدافند غیر عامل شرکت‌های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان قم ظهر امروز در سالن همایش‌های ونوس واقع در بلوار غدیر با حضور مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، مهندس حسین محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم دقایقی به ایراد سخن پرداخت.

مهدی متقیان، مدیر کل پدافند غیر عامل استان قمسپس مهندس مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم نیز با اشاره به اهمیت تاسیسات گاز استان قم، اظهار کرد: متاسفانه این تاسیسات به کمترین تجهیزات ایمنی مجهز هستند و به آسانی در دسترس دشمن قرار می‌گیرند و در مواقع حوادث نیز به دلیل کمبود تجهیزات ایمنی و نبود نیروهای پست امداد خسارات زیادی به این تاسیسات وارد می‌شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا یک دشمن قسم خورده و غیر قابل اطمینان است، عنوان کرد: دوران جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که تهدیدهای دشمنان فقط در قالب تهدید نیست و باید تمهیدات امنیتی در مقابل این تهدیدها در نظر گرفته شود که پدافند غیر عامل نمونه بارز این تمهیدات است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم خاطرنشان کرد: دستاوردهای این همایش می‌تواند شیوه کاری شرکت‌های گاز استان‌های مختلف را تغییر داده و آن‌ها را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

محمدرضا یوسفی پور، مدیر کل پدافند غیر عامل شرکت ملی گاز ایرانهمچنین مهندس یوسفی‌پور مدیرکل پدافند غیر عامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه صنعت گاز بعد از انرژی هسته‌ای خطرناک‌ترین صنعت است، عنوان کرد: در برطرف کردن بسیاری از مشکلات نیازمند همکاری و آماده سازی مردم هستیم که متاسفانه در ایران فقط ۹٫۳ درصد مردم در مقابل بحران‌ها آمادگی دارند.

ایشان با اشاره به اینکه ۹۸ درصد کشور زیر پوشش شرکت ملی گاز است، اظهار کرد: ۷۵ درصد مساحت کشور ایران جزو قسمت‌های بحران خیز است که نیازمند افزایش تمهیدات ایمنی در حوزه‌های مختلف در سطح کشور است.

مدیرکل پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حوادث رخ داده در سال‌های اخیر در حوزه صنعت نفت، مطرح کرد: ۱۰۰ درصد حوادث رخ داده به دلیل بی‌نظمی پیمانکارها و عدم نظارت بر فعالیت‌های آن‌ها است و بسیاری از مشکلات و حوادث به دلیل بی‌دقتی و سهل انگاری در مسائل پایه‌ای صنعت نفت است.

وی با بیان اینکه نیروهای بخش پست امداد گاز باید از چابکی، سرعت و دقت برخوردار باشند، تصریح کرد: نیروهای پست امداد باید با تمرین‌های شبانه روزی سرعت و دقت خود را افزایش دهند تا آمادگی‌های لازم در مقابل حوادث را بدست آورند.

یوسفی‌پور خاطرنشان کرد: بحث پدافند غیرعامل و تمهیدات ایمنی باید قبل از طراحی در نظر گرفته شود و در مرحله طراحی نیز در دست اجرا قرار گیرد زیرا در مدت زمان طراحی انجام تغییرات در سازه‌ها بسیار سخت و هزینه بر است.

محمد علی مطیعی، معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشوردر ادامه سردار مطیعی معاونت انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه هدف پدافند غیر عامل رفع غفلت در مقابل تهدیدهای دشمن است، یادآور شد: رکن اصلی پدافند غیرعامل تهدیدهای دشمنان است و دشمن شناسی از جایگاه ویژه‌ای در این حوزه برخوردار است.

وی از فرمایشات مقام معظم رهبری در عرصه پدافند غیر عامل مبنی بر اینکه پدافند غیر عامل یک اصل همیشگی است یاد کرد و گفت: تاثیر گسترش تروریست در گازهای شهری یک موضوع حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا نیازمند طرح‌های مقابله با تروریست در زمان ورود و دسترسی آن‌ها به صنعت نفت و گاز شهری هستیم.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه مهمترین تهدید تمام دنیا سایبری است، عنوان کرد: مهمترین فعالیت‌های شرکت گاز توسط فضای سایبری انجام می‌شود و این فضا همان‌گونه که یک فرصت تلقی می‌شود می‌تواند یک تهدید بزرگ نیز برای شرکت‌ گاز محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرها در حال هوشمند سازی هستند، مطرح کرد: این هوشمند سازی در کنار فواید بی‌شماری که دارد معایبی نیز به همراه دارد که اصلی‌ترین آن‌ها وابسته شدن به تکنولوژی است و در شرکت‌ گاز باید شرایطی را فراهم کنیم که در مواقع بحران بتوانند به صورت جزیره‌ای فعالیت کنند.

در انتهای این مراسم نیز پس از انجام پرسش و پاسخ توسط دکتر مرتضوی مدیرکل HSE وزارت نفت، مهندس مشایخی معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص اهمیت مستمر بودن همایش‌های پدافند غیر عامل در شرکت‌های گاز استانی سخنرانی کرد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

  

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب