منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مهندس محمدی روز چهارشنبه مورخ ۴ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گفت و گو با خبرنگاران، از چهار طرح گازرسانی که در ایام دهه فجر در قم افتتاح می شود خبر داد و افزود: این طرح ها شامل طرح گازرسانی به یک هزار و ۵۰ واحد دامداری و دامپروری دامشهر، خط تقویتی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و ۱۶ واحد صنعتی سطح استان است.

وی اضافه کرد: افتتاح طرح گازرسانی به شهرک صاحب الزمان(عج) منطقه جمکران نیز از دیگر این طرح هاست که ۳۰۰ خانوار این شهرک از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی در ادامه گفت: طرح گازرسانی به ۱۵ روستای بخش قاهان قم که از سال ۸۷ جزو مصوبات سفر دولت به استان قم بوده است، در اردیبهشت ماه امسال با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال در ۲ مرحله آغاز شده است. به گفته وی، این طرح در حال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

محمدی ادامه داد: سال گذشته، گازرسانی به ۱۵ روستای بخش قمرود با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد از آزمایش و تزریق گاز، نصب علمک ها انجام می شود.

ایشان بر رعایت موارد ایمنی استفاده از گاز طبیعی توسط مشترکان تاکید و بیان کرد: در مواردی علمک های غیرمجاز توسط برخی افراد برای استفاده از گاز طبیعی نصب شده و چون فنی و اصولی نصب نمی گردد دچار نشت می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از همه شهروندان درخواست کرد: افرادی که نیازمند نصب عملک در واحدهای مسکونی هستند به شرکت گاز مراجعه نمایند و مالکان واحدهایی که دارای پروانه ساخت هستند نیازی به مجوز شهرداری برای نصب انشعاب ندارند.

وی افزود: شهروندان از تجهیزات استاندارد و ایمن استفاده نموده و از وسایل گازسوز بدون دودکش استفاده ننمایند، چراکه گاز طبیعی فاقد هر گونه رنگ و دوده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در استان قم مصرف شده است؛ با توجه به این که تعداد مشترکان از نظر آماری تغییر زیادی نداشته، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

تاکنون سه هزار و ۵۵۵ کیلومتر شبکه گذاری گاز در استان قم انجام شده که از این میزان ۱۲۲ کیلومتر در هشت ماه امسال بوده است؛ برای بهره مندی مردم از نعمت گاز طبیعی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، یک هزار و ۶۶۰ انشعاب ایجاد و هشت هزار و ۷۸ اشترک گاز به شهروندان قم واگذار شده است.

هم اکنون ۱۶۷ هزار و ۱۷۱ انشعاب و ۳۸۲ هزار و ۶۸۹ مشترک گاز طبیعی شامل ۳۶۶ هزار و ۷۲۷ مشترک خانگی، ۱۳ هزار و ۵۷۹ متشرک تجاری و عمومی، ۲ هزار و ۳۸۳ مشترک صنعتی و یک نیروگاه حرارتی در استان قم وجود دارد. در حال حاضر ۹۹٫۵ درصد جمعیت شهری و ۸۷٫۳ درصد جمعیت روستایی در این استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب