منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بهره برداری از ۲۰ پروژه گازرسانی روستایی در استان قم

pic95در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان قم با احتساب این ۲۰ روستا که روز چهارشنبه ١٧ بهمن ماه گازدار می شوند، از نعمت گاز بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی به ٢٠ روستای استان قم که با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم و جمعی از مسئولین استانی، در مسجد امام حسن مجتبی (ع) روستای ملک آباد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: با اجرای این پروژه، ۲۰ روستای دهستان قمرود از توابع بخش مرکزی قم و محور صنعتی کوه سفید این استان از نعمت گاز بهره مند شدند.

وی در ادامه افزود: با بهره برداری از این ۲۰ روستا تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی استان قم به ۱۳۵ روستا می رسد.

به گفته مهندس تربتی، تعداد کل روستاهای استان قم که قابلیت گازرسانی دارند ۱۵۶ روستا است و ما بقی روستا ها تا پایان سال آینده گاز دار خواهند شد.

وی ادامه داد: هزینه گاز رسانی به این ۲۰ روستا و دیگر پروژه های گازرسانی ٢۵ میلیارد تومان بوده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: برای این تعداد روستا تقریبا ۱۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام و ۵۴۰ علمک نصب شده و بر این اساس، ۷۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

در ادامه آقای علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس نیز با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در ابتدای سخنان خود با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به شرایط نابسامان مردم بویژه در روستاها که از هیچ امکانات مناسبی برای زندگی برخوردار نبودند، صنعت گاز با پروژه های گازرسانی خود، شرایط زندگی را برای مردم تسهیل کرده و به این ترتیب، اثرات مثبت این انرژی پاک، در زندگی مردم خود را نشان داد.

وی در ادامه افزود: در این امر مهم، هزینه ها و سرمایه گزاریهای سنگینی انجام شده که بایستی قدردان زحمات این عزیزان در صنعت گاز باشیم .

لاریجانی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب،  محرومیت زدایی و از بین بردن فقر در کشور بود، تصریح کرد : گاز یکی از نعمت هایی بود که پس از انقلاب شکوفا شد و با گازرسانی به اقصی نقاط کشور ثمره آن به بار نشست.  اما نباید فراموش کنیم که این انرژی پاک همان طور که لازمه زندگی مردم است، باید برای نسل آینده هم بماند، پس آن را می بایست بهینه مصرف کرد.

وی ادامه داد: گاز برای زندگی مردم امری لازم است. بنابراین باید از آن استفاده اقتصادی شود. این امر بدین مفهوم است که با ورود گاز به روستاها، علاوه بر استفاده مردم برای رفاه بیشتر و گرمایش، باید ایجاد اشتغال و تولید کند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید با ایجاد صنایع کوچک، مردم روستاها را به سمت اشتغال و تولید سوق داد.

وی در پایان با تشکر از مجموعه صنعت گاز و کلیه کارکنان و کارمندان این شرکت به پاس تلاش های بیشمار آنان در امر گازرسانی به اقصی نقاط کشور، گفت: به پاس این تلاش هاست که معتقدم گاز در کشور فقط نباید صرف گرمایش شود، بلکه باید تولید و اشتغال را رونق بخشد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب