منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

طرح صدور آنی صورتحساب گاز در استان قم

مسئول کنترل اسناد کامپیوتری و نرم افزار مشترکین: طرح صدور آنی صورتحساب گاز در استان قم با جدیت دنبال می‌شود.

مسئول کنترل اسناد کامپیوتری و نرم افزار مشترکین گفت: با توجه به مشکلات موجود در سیستم کنتورخوانی گذشته، شرکت گاز به فناوری جدیدتری روی آورده است که طی آن فرد کنتورخوان در زمان قرائت کنتور می‌تواند صورتحساب مشترک را نیز تحویل دهد.

100علی مرادی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شرکت گاز استان قم با اشاره به اینکه پروژه صدور آنی صورتحساب گاز یکی از جدیدترین پروژه‌های درحال انجام شرکت گاز استان قم است، اظهار کرد: در گذشته کنتورخوان‌ها از دستگاه PDL استفاده می‌کردند که باتوجه به قدیمی بودن این دستگاه‌ها با مشکلات متعددی مواجه بودیم.

وی ادامه داد: باتوجه به مشکلات موجود در سیستم کنتورخوانی گذشته، شرکت گاز به فناوری جدیدتری روی آورده است که طی آن فرد کنتورخوان پس از قرائت کنتور اطلاعات را به طور مستقیم برای شرکت گاز ارسال می‌کند.

مسئول کنترل اسناد کامپیوتری و نرم افزار مشترکین با بیان اینکه فناوری صدور آنی صورتحساب در هیچ استانی به جدیت استان قم دنبال نمی‌شود، عنوان کرد: اصلی‌ترین مشکل در این حوزه استفاده از اینترنت برای انتقال اطلاعات بود که به همین منظور از سیم کارت‌های IPM استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه این فناوری تأثیر بسیاری در کاهش هزینه‌ها از جمله کاهش هزینه رفت و آمد دارد، مطرح کرد: در این طرح اگر کنتورخوان پس از قرائت کنتور با مشکل خاصی روبرو نشود می‌تواند صورتحساب مشترک را نیز به صورت آنی تحویل دهد.

مرادی با بیان اینکه با سیستم گذشته حدود ۴۵ روز الی ۲ ماه برای صدور صورتحساب زمان لازم بود، خاطرنشان کرد: با استفاده از فناوری جدید میزان کارکرد مشترک، شفاف شده و خود شرکت نیز در مدت زمان کوتاه‌تری به مطالبات می‌رسد. همچنین با ارسال موقعیت جغرافیایی کنتورخوان برای شرکت، آدرس دقیق مشترک ثبت می‌شود تا در زمان لزوم از آن استفاده کنیم. ضمن اینکه اطمینان از صحت عملیات کنتورخوانی یکی از اهداف این طرح می باشد.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در سطح مشترکین عمده درحال انجام است، تصریح کرد: برنامه ریزی این طرح نزدیک به دو سال زمان برده و اجرایی شدن آن نیز حدود ۷ ماه به طول انجامیده است.

مسئول کنترل اسناد کامپیوتری و نرم افزار مشترکین با اشاره به اینکه قرائت آنی آزمایش شده و در حال انجام است، یادآور شد: طرح صدور آنی صورتحساب نیز برای مشترکین عمده تا پایان سال انجام خواهد شد ولی بدلیل بالا بودن هزینه تلفن همراه این طرح برای مشترکین جزء تا پایان سال آماده نخواهد شد، ولی در فاصله زمانی حدود دو سال آینده به طور کامل سیستم عامل آندرویند جایگزین دستگاه‌های قدیمی می‌شود.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۸ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب