منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

مدیریت موجودی انبارها، هدف گذاری واحد تدارکات و عملیات کالا

آقای رضا عبدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت گاز استان قم گفت: فسخ پیمان های pc و عودت کالاهای مربوطه به انبار از جمله مشکلات بخش عملیات کالاست که چالش های زیادی را ایجاد می کند.

آقای رضا عبدی، متولد سال ۱۳۵۰ می باشد و فعالیت ایشان در صنعت نفت از سال ۱۳۷۲ آغاز و هم اکنون به عنوان رئیس امور تدارکات و عملیات کالا در شرکت گاز استان قم مشغول خدمت می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، وی در تبیین فعالیت های این واحد گفت: فرایند تأمین، حمل، انبارش، نگهداری و توزیع کالاهای مورد نیاز شرکت از جمله پروژه های مهندسی و اجرای طرح ها، گازرسانی به صنایع، تعمیرات و بهره برداری، لوازم اداری، تأسیسات و سایر نیازمندی های واحدهای ستادی و همچنین رسالت پشتیبانی از واحدهای عملیاتی مانند امور مهندسی و اجرای طرح ها و تعمیرات و بهره برداری را بر عهده دارد، از این رو مراجعه کنندگان به این واحد متقاضیان و مصرف کنندگان کالا هستند که عمدتأ همکاران شرکتی و یا نمایندگان پیمانکاران می باشند.

ایشان افزود: با توجه به شرایط فعلی بازار و محدودیت تهیه موارد اولیه و افزایش بهای تمام شده کالاهای مورد نیاز به دلیل تأثیر افزایش نرخ ارز نسبت به ریال (افزایش بهای عوامل تولید، متغیر و ثابت)، امور تدارکات و عملیات کالا، مدیریت موجودی انبارها (سرمایه های تغییر شکل یافته سازمان از نقدی به کالایی) این موضوع را هدف گذاری کرده که ضمن واگذاری اقلام راکد، بدون مصرف، مازاد، اسقاط به شرکت های گاز استانی و یا پیمان های PC استان قم و فروش مزایده ای، بخشی از سرمایه های بلوکه شده در انبارها را به خزانه شرکت برگرداند و از سوی دیگر جهت تأمین اقلام مورد نیاز پروژه ها (حتی PC) از اطلاعات موجودی انبارهای سایر استان ها استفاده نموده و بخش عمده ای از نیازمندی ها را با قیمت مناسب تر تأمین نماید که در گزارشات ۳ ماهه کاملاً دیده می شود.

آقای عبدی ضمن بیان اینکه یکی از مشکلات بخش تدارکات، نوسان قیمت در بازار می باشد که منجر به تجدید فرایند استعلام بهاء و مناقصات خرید می گردد اظهار کرد: مشکل دیگری که بخش عملیات کالا با آن مواجه است، فسخ پیمان های PC و عودت کالاهای مربوطه به انبار که به دلیل عدم رعایت شرایط نگهداری و بارگیری و حمل و نقل به کیفیت کالاهای موصوف آسیب می زند و در ادامه نگهداری و توزیع این اقلام چالش های زیادی برای عملیات کالا ایجاد می شود.

رئیس امور تدارکات و عملیات کالا در خصوص محدوده و گستره کار خود عنوان کرد: برای محدوده و گستره کار، مقدار نمی‌توان تعیین نمود، بلکه مرزهای محدوده را می توان مشخص نمود که محدوده کار این امور از متقاضیان کالا گرفته تا مصرف کنندگان و فروشندگان، تأمین کنندگان و تولید کنندگان کالا را شامل می شود. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت، واحدهای ستادی، مهندسی، بهره برداری، پیمانکاران، منابع تولید و تأمین کالا در سراسر کشور، ستاد ملی گاز (امور تخصصی بازرگانی و پیمانی، امور هماهنگی و پشتیبانی)، امور تدارکات شرکت های گاز استانی، محدوده و گستره فعالیت این امور را تشکیل می‌دهند.

وی در خاتمه ضمن بیان اینکه مسئولیت و پایه سمت سازمانی کارکنان امور کالا نسبت به سایر واحدهای سازمان در درجه پایین تری قرار دارد تصریح کرد: کارشناسان اداری مالی و کالای مناطق نیاز به فعالیت بیشتر و تعامل بیشتر با امور کالا هستند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۹ اسفند ۱۳۹۹

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب