منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

برگزاری مانور مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در شرکت گاز استان قم

با تأییدات خداوند متعال و پیرو اعلام شرایط آمادگی در شرکت گاز استان قم، ضمن برگزاری جلسه هماهنگی‌های لازم و متعاقباً وفق تصمیمات متخذه، مانور مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در روز سه‌شنبه ۹ مهرماه ۹۸ رأس ساعت ۱۰ صبح در شرکت گاز استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این رابطه کارشناس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت گاز استان قم اظهار داشت: این تمرین با موضوع افت فشار گاز در خطوط انتقال سراسری و از سرویس خارج شدن ایستگاه های قم در سطح B (درگیری همه واحدهای شرکت) شرایط اضطراری انجام گردیده است.

محمد عمادی اعظم افزود: پایداری و تداوم توزیع گاز مشترکین خانگی، عمومی و صنعتی شهرها و روستاها از وظایف اصلی شرکت‌های گاز استانی است و شرط تحقق این هدف دریافت گاز با فشار مناسب از خطوط انتقال گاز ایستگاه‌های تقلیل فشار ورودی شهرها می‌باشد.

وی ادامه داد: لذا شرکت‌های گاز استانی به عنوان نقاط مصرف در مواقع به وجود آمدن مشکل در خطوط انتقال گاز سراسری می‌بایست برنامه‌ریزی و تدابیر لازم با شرایط اضطراری فوق را به عمل آورده و تمرین‌های مربوطه در این خصوص را انجام دهند تا در صورت وقوع مشکل بتوانند با کمترین آسیب شرایط اضطراری به وجود آمده را سپری نمایند.

عمادی اعظم ایجاد آمادگی و توانمندسازی نیروهای انسانی در برابر شرایط اضطراری به وجود آمده ناشی از افت فشار در خطوط انتقال گاز، روشن نمودن نقش‌ها و مسئولیت‌ها در شرایط اضطراری ایجاد شده و ارزیابی میزان آماده به کار بودن و صحت عملکرد تجهیزات در برابر تهدیدات و بحران‌های احتمالی را از جمله اهداف برگزاری مانور مذکور عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: برآورد میزان کمبودها و نیازهای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات و نیز شناسایی و اولویت‌بندی مراکز و صنایع با مصرف زیاد و غیرضروری در جهت قطع گاز در شرایط اضطراری به جهت عدم قطع گاز مشترکین خانگی از دیگر اهداف برگزاری این مانور بوده است.

به گفته وی اعضای کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، امور HSE و پدافند غیرعامل، بهره‌برداری مناطق ۱ و ۲، مرکز پیام، امداد مستقر در ایستگاه CGS مرکزی، امداد تعمیرات و ابزار دقیق مناطق ۱ و ۲، واحد حمل و نقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حراست، روابط عمومی، بسیج و خدمات اجتماعی و رفاهی در این مانور درگیر بوده و شرکت داشتند.

عمادی اعظم بیان داشت: در این تمرین ۳ دستگاه خودرو امداد با لوازم و تجهیزات مربوطه، ۶ دستگاه موتور سیکلت، ۱۴ دستگاه دوچرخه، ۲ دستگاه خودرو تعمیرات با لوازم و تجهیزات مربوطه به کار گرفته شد.

وی در پایان با تأکید بر اهمیت برگزاری مانورها جهت آمادگی در مواقع بحران خاطرنشان کرد: در این مانور بیش از ۵۰ نفر حضور داشتند و میزان آمادگی شرکت گاز در مواقع اضطراری سنجیده شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب