منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


 

چشم انداز


 

خط مشی مدیریت یکپارچه


 

نقشه فرایندهای شرکت گاز استان قم


بایگانی موضوعی

برگزاری مانور مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در شرکت گاز استان قم

با تأییدات خداوند متعال و پیرو اعلام شرایط آمادگی در شرکت گاز استان قم، ضمن برگزاری جلسه هماهنگی‌های لازم و متعاقباً وفق تصمیمات متخذه، مانور مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در روز سه‌شنبه ۹ مهرماه ۹۸ رأس ساعت ۱۰ صبح در شرکت گاز استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این رابطه کارشناس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت گاز استان قم اظهار داشت: این تمرین با موضوع افت فشار گاز در خطوط انتقال سراسری و از سرویس خارج شدن ایستگاه CGS اول و دوم قم (مرکزی) در سطح B (درگیری همه واحدهای شرکت) شرایط اضطراری انجام گردیده است.

محمد عمادی اعظم افزود: پایداری و تداوم توزیع گاز مشترکین خانگی، عمومی و صنعتی شهرها و روستاها از وظایف اصلی شرکت‌های گاز استانی است و شرط تحقق این هدف دریافت گاز با فشار مناسب از خطوط انتقال گاز ایستگاه‌های تقلیل فشار ورودی شهرها می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیلی گاز ورودی به این ایستگاه‌ها دچار افت فشار شود گازرسانی به مشترکین با اختلال روبرو خواهد شد و این می‌تواند باعث ایجاد تنش در شهرها و روستاها خصوصاً در فصل سرما گردد.

وی ادامه داد: لذا شرکت‌های گاز استانی به عنوان نقاط مصرف در مواقع به وجود آمدن مشکل در خطوط انتقال گاز سراسری می‌بایست برنامه‌ریزی و تدابیر لازم با شرایط اضطراری فوق را به عمل آورده و تمرین‌های مربوطه در این خصوص را انجام دهند تا در صورت وقوع مشکل بتوانند با کمترین آسیب شرایط اضطراری به وجود آمده را سپری نمایند.

عمادی اعظم ایجاد آمادگی و توانمندسازی نیروهای انسانی در برابر شرایط اضطراری به وجود آمده ناشی از افت فشار در خطوط انتقال گاز، روشن نمودن نقش‌ها و مسئولیت‌ها در شرایط اضطراری ایجاد شده و ارزیابی میزان آماده به کار بودن و صحت عملکرد تجهیزات در برابر تهدیدات و بحران‌های احتمالی را از جمله اهداف برگزاری مانور مذکور عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: برآورد میزان کمبودها و نیازهای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات و نیز شناسایی و اولویت‌بندی مراکز و صنایع با مصرف زیاد و غیرضروری در جهت قطع گاز در شرایط اضطراری به جهت عدم قطع گاز مشترکین خانگی از دیگر اهداف برگزاری این مانور بوده است.

به گفته وی اعضای کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، امور HSE و پدافند غیرعامل، بهره‌برداری مناطق ۱ و ۲، مرکز پیام، امداد مستقر در ایستگاه CGS مرکزی، امداد تعمیرات و ابزار دقیق مناطق ۱ و ۲، واحد حمل و نقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حراست، روابط عمومی، بسیج و خدمات اجتماعی و رفاهی در این مانور درگیر بوده و شرکت داشتند.

عمادی اعظم بیان داشت: در این تمرین ۳ دستگاه خودرو امداد با لوازم و تجهیزات مربوطه، ۶ دستگاه موتور سیکلت، ۱۴ دستگاه دوچرخه، ۲ دستگاه خودرو تعمیرات با لوازم و تجهیزات مربوطه به کار گرفته شد.

وی در پایان با تأکید بر اهمیت برگزاری مانورها جهت آمادگی در مواقع بحران خاطرنشان کرد: در این مانور بیش از ۵۰ نفر حضور داشتند و میزان آمادگی شرکت گاز در مواقع اضطراری سنجیده شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۲۳ مهر ۱۳۹۸

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایرانی، ایرانی بخر
آمار بازدید