منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

تعریف و اجرای پنج پروژه بهبود در شرکت گاز استان قم طی دو سال اخیر

نماینده مدیریت در تعالی سازمانی و تضمین کیفیت شرکت گاز استان قم از برگزاری پنج پروژه بهبود طی دو تا سه سال اخیر در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، محمد ایرانی افزود: پروژه‌های الگوبرداری، پروژه مدیریت ریسک، پروژه به روزآوری سیستم IMS، پروژه ارزیابی سبک رهبری و پروژه توسعه و تعمیق برنامه‌ریزی استراتژیک طی مدت مذکور در قالب پروژه‌های بهبود انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در پروژه الگوبرداری از تجربیات موفق شرکت‌های همکار و غیرهمکار در سطح داخلی و بین المللی استفاده می شود که این روش بسیار مهم و کارآمد است.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها پس از کشف و شناسایی زمینه‌های بهبود خود، شرکت‌هایی در سطح داخلی و یا خارجی را که در آن زمینه خاص دارای تجارب موفق بوده را برای الگوبرداری انتخاب می کنند و با تعامل با شرکت مورد نظر نکات لازم را فرامی گیرند که این روش بسیار کم هزینه، بهینه و کارآمد است.

ایرانی در ادامه از پروژه مدیریت ریسک در قالب پروژه های بهبود نام برد و افزود: در این پروژه ریسک‌های فرایندی مورد توجه است چراکه در استانداردهای جدید مدیریت کیفیت از مباحث مهم بشمار می‌رود.

وی تأکید کرد: با توجه به کلیه فرایندهای سازمان در همه واحدها تعدادی ریسک فرایندی وجود دارد که قطعا با شناسایی این ریسک‌ها و محاسبه عدد کمی آن، و در صورت قرار گرفتن در بازه ریسک‌های بالا باید برنامه‌ای برای رفع یا کاهش اثرات آن تعریف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این پروژه از پروژه های کلیدی و مهم شرکت گاز استان قم بوده است که امسال انجام شد.

ایرانی پروژه به روزآوری سیستم‌های مدیریتی را از دیگر پروژه‌های بهبود عنوان کرد و گفت: سال گذشته سازمان موفق به بروزآوری گواهینامه‌های این استانداردها شد.

وی از پروژه ارزیابی سبک رهبری با متد ۳۶۰ درجه نام برد که از دیگر پروژه‌های کارآمد بهبود در راستای سنجش عملکرد مدیران در سطوح مدیران ارشد و میانی بوده است و افزود: در این طرح مدیران مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن بصورت محرمانه برای ایشان ارسال می‌شود تا به نقاط ضعف و قوت اشراف داشته و آنها را رفع و تقویت کنند.

وی در ادامه با تأکید بر پایش مداوم پروژه‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین اقدامات گفت: باید هرساله پروژه‌های تعالی در داخل سازمان پیگیری شود و سازمان‌ها بدون تعریف پروژه‌های بهبود و قرار گرفتن در مسیر انجام آن، نمی‌توانند به کسب امتیازات بالاتر در دوره‌های آتی ارزیابی جایزه امیدوار باشند.

ایرانی از پروژه توسعه و تعمیق برنامه ریزی استراتژیک به عنوان یکی دیگر از پروژه بهبود تعالی یاد کرد و افزود: برخی از پروژه‌های بهبود در سال ۹۷ و برخی در سال ۹۸ به اتمام رسید.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که نگهداری و تداوم در خصوص پروژه‌های بهبود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه‌ای که وقتی برنامه‌ای در سازمان مستقر می شود اگر طرحی برای تداوم آن وجود نداشته باشد قطعاً نمی توان توقع اتفاقات سازنده را در آن سازمان داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: طی برنامه‌های آتی و با استفاده از برنامه‌های به‌روز و پیشرفته‌تر بتوانیم بستر توسعه بیشتر را در سازمان فراهم کرده و حضور درخشان‌تری را در ارزیابی تعالی سازمانی ۹۸ بدست آوریم.

به گفته وی با توجه به حدود ۵۰ شرکت زیرمجموعه و وابسته به شرکت ملی گاز ایران و امتیازاتی که این شرکت‌ها کسب کرده‌اند و در مجموع آخرین رتبه‌ی کسب شده توسط شرکت گاز استان قم تقدیرنامه سه ستاره است که رتبه میانگین به بالا و از رتبه‌های خوب محسوب می‌شود و با توجه به هدفگذاری‌های صورت گرفته و توانمندی‌های این شرکت درصدد کسب رتبه‌های بالاتر در جایزه تعالی امسال و دوره‌های آتی است.

وی در خصوص اهمیت خودارزیابی سالیانه چنین گفت: سازمان بر اساس یک چارچوب استاندارد با عنوان منطق رادار خود را می‌سنجد و نتایج و گزارش این خودارزیابی توسط تیم ارزیابان مورد بررسی قرار می‌گیرد که در حقیقت بخشی از امتیاز سازمان به فرایند خودارزیابی تعلق دارد.

ایرانی با اشاره به اینکه خودارزیابی به روش شبیه‌سازی بالغ‌ترین روش مورد استفاده سازمان‌های پیشرفته است،  گفت: روش اتخاذ شده شرکت گاز استان قم در چند سال اخیر برای انجام این فرآیند روش شبیه‌سازی بوده است.

وی هدف از خوداررزیابی را کشف و شناسایی نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود سازمان عنوان کرد تا بتواند با تعریف اقدامات و پروژه‌های بهبود سعی بر رفع خلأهای موجود و کم کردن فاصله سازمان با الزامات تعالی سازمانی داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به لزوم انجام پروژه‌های بهبود گفت: هر ساله باید بهبود وضعیت نسبت به دوره گذشته آن در سازمان احساس شود و روح تعالی با ایستایی و فعالیت‌های منفعلانه در شرکت در تضاد است، پس مهم است که سازمان بتواند نشان دهد که امسال نسبت به سال گذشته به چه میزان حرکت رو به جلو داشته است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب