منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

اجرای طرح پژوهشی بهینه‌سازی مصرف سوخت ادارات

رئیس واحد پژوهش شرکت گاز استان قم از کاهش ۳۰ درصدی میزان مصرف گاز در صورت اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف سوخت ادارات، نهادها و مؤسسات دولتی با انجام تنظیم استاندارد نسبت بین هوا و سوخت مشعل‌های موتورخانه‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا سلطان عینی گفت: این طرح با همکاری بسیج مهندسی در قالب یک پروژه پژوهشی انجام شد و در آن مشعل‌های موتورخانه‌های  ادارات استان قم مورد بررسی و تنظیم قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح ۶۵ اداره، نهاد و موسسه استان قم طی یک ماه ارزیابی شد و مشکلات آنها شناسایی شد و با انجام کمترین اقدام از هدررفت گاز تا میزان قابل‌توجهی جلوگیری شد.

وی ادامه داد: متأسفانه هیچ‌یک از موتورخانه‌ها بر طبق اصول استاندارد تنظیم نشده‌اند و این در حالی است که با کمترین تغییر، می‌توان میزان مصرف را کاهش داد.

وی بیان داشت: در این طرح ۹۰ درصد از ادارات، استخرها و مشترکین با مصارف بالا مورد بررسی قرار گرفت و بهینه‌سازی مصرف، تنظیم نسبت سوخت به منظور بهینه‌سازی مصرف گاز از مشترکین عمده مورد تأکید بوده است.

وی یادآور شد: با انجام بهینه‌سازی مصرف و با محاسبه قیمت کنونی گاز، ۵۴۰ میلیون تومان در یک ماه در کل کشور صرفه‌جویی خواهیم داشت و این میزان در طول یکسال بالغ بر ۶ میلیارد تومان صرفه‌جویی خواهد شد.

وی تأکید کرد: نکته قابل توجه در کاهش مصرف موتورخانه‌ها این است که هیچ هزینه‌ای صورت نمی‌گیرد بلکه تنها مشعل‌ها تنظیم می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را آسیب‌شناسی وضعیت موتورخانه‌های استان عنوان کرد و افزود: با بررسی موتورخانه‌ها ۴۰ درصد فاقد سختی گیر آب و ۴۵ درصد وجود بیش از حد آلاینده‌ها بوده و تعدادی نیز عایق‌بندی مناسب نداشتند.

وی در ادامه تأکید کرد: در نصب و فعال‌سازی موتورخانه‌ها تنها باید از شرکت‌های ذیصلاح استفاده کرد و از به‌کارگیری افراد غیرمتخصص و بدون آگاهی‌های علمی اجتناب کرد چراکه نصب غیرحرفه‌ای به تدریج منجر به تحمیل هزینه‌های اضافی برای آن مجموعه می‌شود.

وی اضافه کرد: در این راستا، متولیان امر و سازمان نظام مهندسی نقش مؤثری دارند و باید در این زمینه سختگیری‌های لازم انجام شود.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب