منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

سخنرانی مدیر عامل شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه

۲۰۱

با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی و ضرورت رعایت هر چه بیشترصرفه جویی و نکات ایمنی، مدیر عامل شرکت گاز استان، قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان قم مورخ ۰۳/۱۱/۹۲ به ایراد سخنرانی پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در این سخنرانی، ضمن بیان اهمیت گاز و تشریح فرایند اکتشاف، استخراج و پالایش، انتقال و توزیع توسط شرکت ملی گاز و شرکت گاز استان قم؛ اظهار داشت:ما با ۶/۳۳ میلیارد متر مکعب گاز در مخازن زیر زمینی، رتبه اول را در جهان داریم. ما باید به عنوان یک کالای باارزش قدر این نعمت الهی را بدانیم و در مصرف آن صرفه جویی کنیم. تاکنون ۱۰۲۲ شهر و ۱۷۰۰۰ روستا در سطح کشور گازرسانی شده اند. در استان قم نیز با ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه، ۱۶۰ هزار انشعاب، ۳۵۰ هزار مشترک وگازرسانی به ۲۰۰۰ واحد صنعتی، ۳۷ ایستگاه CNG، ۶ شهر و ۱۰۴ روستا ، ۹۹ درصد استان از نعمت گاز برخوردارند.
وی در ادامه با اشاره به نامه های اخیر وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز به استانداریها ، رسانه ملی و ائمه جمعه سراسر کشور، خواستار صرف جویی در مصرف انرژی گاز شد و نکات مهمی را در زمینه رعایت صرفه جویی و مصرف بهینه گاز طبیعی و ایمنی به اطلاع نمازگزاران رساند و گفت: رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱ درجه، بستن دریچه های کولر، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی واستفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک از جمله راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز می باشد.
وی در ادامه به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز: سمی، بی بو، بی رنگ ، بی مزه، بدون تحریک روی پوست بدن و مرگ آور است که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز(هر متر مکعب گاز برای احتراق کامل، نیاز به ۱۵ متر مکعب هوای تازه دارد)، ایجاد می شود و دویست و الی سیصد برابر سریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی عضلات، سردرد، تهوع، درد قفسه سینه و در نهایت منجر به مرگ خاموش می شود. مقدار مجاز این گاز ppm9 (قسمت در میلیون) است و چنانچه به مقدار ppm12800 یا ۲۸/۱ درصد برسد، در مدت ۳ الی ۶ دقیقه باعث مرگ فرد می شود.
در پایان مهندس فرجی با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش۶ درصد مصرف گاز می گردد، از مردم شریف استان قم درخواست نمود که با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز، مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق سردسیر کشور شوند.

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب