منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

انجام بیش از هشت هزار عملیات در منطقه یک شرگت گاز استان قم

رئیس واحد بهره برداری و تعمیرات منطقه یک گاز استان قم گفت: طی ۹ ماه گذشته هشت هزار و ۲۹۶ عملیات در واحدهای مختلف این منطقه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، خلیل صالحی پرور افزود: در مدت مذکور بیش از دو هزار و ۷۲۴ مورد عملیات امدادی، چهار هزار و ۶۸ مورد عملیات ابزار دقیق برای ایستگاه ها، یکهزار و ۳۳۴ مورد عملیات تعمیرات شبکه و گریس کاری و سرویس کاری شبکه و انشعابات و نیز ۱۷۰ مورد فرایند کنترل حفاظت از زنگ انجام شده است.

وی با اشاره به چهار بخش اصلی فعالیت های این واحد گفت: بخش تعمیرات شبکه و انشعابات یکی از بخش های اصلی فعالیتی این واحد است.

بخش ابزار دقیق شامل ایستگاه های تقلیل فشار  CGS، TBS، DRS صنعتی CNG و نیز بخش حفاظت از زنگ که مسئولیت حفظ تأسیسات از نظر خوردگی و کنترل ایستگاه های CPS به اتفاق سایر همکاران بصورت آماده باش در راستای خدمت رسانی به شهروندان گرامی استان می باشند.

صالحی پرور بخش امداد را که عهده دار مسئولیت هماهنگی واحد سرویس دهی به مشترکین و حوادث در هر ساعات شبانه روز است را از دیگر بخش های اصلی فعالیت های این واحد عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در بخش تعمیرات مسئولیت جابجایی، جمع آوری، نصب انشعابات و شبکه ها و همچنین تعمیرات علمک های حادثه دیده و یا مشکلاتی از قبیل ساخت و سازهای مردم و رفع مشکلات آنها و انجام تقاضاهای مربوط با شبکه ها و انشعابات را به عهده دارد.

تعمیرات و نگهداری شیرهای شبکه در سایزهای مختلف و مدل های متنوع را از دیگر وظایف این واحد در بخش تعمیرات شبکه و انشعابات ذکر کرد.

صالحی پرور در ادامه به اهمیت بخش ابزار دقیق اشاره کرد و گفت: این مجموعه بیشتر مسئولیت تعمیر و نگهداری ایستگاه های تقلیل فشار شامل CGS از فشار ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ psi به فشار خروجی۲۵۰ psi و همچنین مسئولیت بودار نمودن گاز (توسط مواد مرکاپتان) را به عهده دارد.

وی ادامه داد: همچنین فشار ورودی ایستگاه های تقلیل فشار TBS با فشار ۲۵۰ به ۶۰ psi را عهده دار است که در این راستا ضمن پایش و کنترل های شبانه روزی این ایستگاه ها نسبت به تعمیرات و نگهداری به هنگام و به صورت آماده باش انجام وظیفه می نماید.

وی در خصوص حفاظت از زنگ گفت: این واحد بیشتر در راستای کنترل تاسیسات در درون زمین و حفاظت از خوردگی آنها با تکنولوژی های مربوطه بوده، بطوری که در راستای حفظ و حراست تاسیسات از خوردگی اقدام به تاسیس ایستگاه هایی با عنوان CPS و نیز تجهیزات حفاظت کاتدیک در راستای کنترل خوردگی و محافظت از پوشش های لوله های فولادی و با سایز های مختلف کرد.

صالحی پرور وی اضافه کرد: در بخش امداد بصورت شبانه روزی ارتباط با مرکز فرماندهی، مرکز پیام که مسئولیت دریافت پیام ها و درخواست های مشترکین از طریق شماره ۱۹۴ امداد گاز را داشته، برقرار است تا پس از دریافت پیام مشترکین در سطح اقدام مقتضی به عمل می آید.

وی افزود: در این راستا حوادثی ناشی از برخورد وسائل نقیله با علمک های گاز و یا حفاری های سایر سازمانهای خدمات رسان در سطح شهر و همچنین درخواست مشترکین در رابطه با هر نوع مشکل با گاز از طریق تلفن ۱۹۴بصورت شبانه روز آماده امدادرسانی و رفع مشکلات و مهار حوادث در مواقع بحرانی ازدیگر وظایف در بخش امداد بیان نمودند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۸ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب