منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

محدودیتی برای توسعه شبکه در استان قم وجود ندارد

مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: با توجه به ایجاد زیرساختهای لازم و توانمندی های فنی و مهندسی، هیچ مشکل و محدودیتی برای توسعه شبکه گاز در استان قم وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا نصیری عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۶/۱۱/۱۳۹۸ در نشست خبری که در سالن باقرالعلوم (ع) ساختمان مرکزی این شرکت در جمع خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با ایام دهه فجر پروژه گازرسانی به ۱۰ روستای دهستان قاهان از توابع بخش خلجستان قم به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تعارضات مربوط به گازرسانی به ۱۱ روستای دیگر دهستان قاهان نیز برطرف شده است افزود: تا اوایل سال آینده این ۱۱ روستا نیز به شبکه سراسری گاز متصل می شوند.

وی ادامه داد: پروژه گازرسانی به ۵ روستای باقی مانده از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان قم نیز تا شش ماهه اول سال آینده انجام خواهد شد و با بهره برداری از این پروژه، استان قم به عنوان اولین استان سبز کشور معرفی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گازاستان قم تصریح کرد: درحال حاضر ۹۹,۵ درصد شهرهای تابعه و ۹۷ درصد از روستاهای استان قم از نعمت گاز برخودار هستند.

نصیری با اشاره به وجود بیش از ۴۱۲ هزار مشترک گاز در قم گفت: با ارتقاء فرهنگ مصرف گاز در بین مشترکان، علی‌رغم افزایش ۲۰ هزار مشترک در سال جاری، تا پایان سال شاهد کاهش ۴ درصدی مصرف گاز در استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۹۴ درصد مشترکان گاز در استان قم خانگی، ۰,۸ درصد صنعتی، ۵,۲ درصد نیز تجاری، آموزشی و ورزشی و سایر تعرفه‌ها هستند.

نصیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال اعتبارات گازرسانی به بخش‌های صنعتی استان قم، ۲۵۰ درصد افزایش یافته است گفت: ۱۳ شهرک و نواحی صنعتی استان قم به شبکه سراسری گاز متصل هستند و تقاضاهای مربوط به فازهای توسعه‌ای نیز در کمترین زمان ممکن گازرسانی می شود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: استان قم به لحاظ گازرسانی به بخش‌های صنعتی جزء استان‌های برتر کشور می‌باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد صنایع مستقر در محورهای مواصلاتی استان قم از نعمت گاز برخوردار هستند و اگر درخواست جدیدی باشد با همیاری صاحبان صنایع، وفق ضوابط ابلاغی گازرسانی انجام می‌شود.

وی افزود: گازرسانی به مناطقی مانند کوره‌های آجرپزی مشروط به آنکه مجوز شهرداری و سایر دستگاه‌ها تهیه و ارائه شود شود، صورت می پذیرد.

نصیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از اوایل آذرماه فرایند حذف قبوض کاغذی گاز در استان قم آغاز شده است گفت: درحال حاضر ۷۸ درصد مشترکان، شماره تلفن و اطلاعات خود را برای ارسال پیامکی قبوض برای ما ارسال نموده‌اند و درصدد هستیم تا پایان سال حذف قبوض کاغذی گاز در این استان صورت پذیرد. وی افزود: حذف قبوض کاغذی موجب صرفه‌جویی سالانه تا حدود یک میلیارد تومان در هزینه‌های جاری این شرکت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مقدمات قرائت آنلاین (برخط) کنتورهای گاز نیز فراهم شده است گفت: در سال‌های آینده قرائت کنتور از راه دور نیز انجام و هزینه مصرف گاز از طریق پیامک به مشترکان اعلام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی قم در پیک بار مصرف خود هر ساعت ۱۵۰ هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کند گفت: میزان مصرف سوخت مایع این نیروگاه در حال حاضر به حداقل رسیده و با توجه به بهره‌برداری از فازهای میدان گازی پارس جنوبی، پیش بینی می‌کنیم سال آینده این نیروگاه به طور کامل حتی در فصل سرما فقط از سوخت گاز استفاده نماید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب