منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در جلسه شورای اداری استان: گاز یک کالای استراتژیک است.

DSC00349546

مدیر عامل این شرکت در هشتمین جلسه شورای اداری استان که در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد با اشاره به اینکه گاز یک کالای استراتژیک است، صرفه جویی در مصرف گاز و رعایت نکات ایمنی را ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در این جلسه، ضمن تشریح عملکرد این شرکت، اظهار داشت: در استان قم با ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه، ۱۶۰ هزار انشعاب، ۳۵۰ هزار مشترک وگازرسانی به ۲۰۰۰ واحد صنعتی، ۳۷ ایستگاه CNG، ۶ شهر و ۱۰۴ روستا ، ۵/۹۹ درصد استان از نعمت گاز برخوردارند.
وی ضمن اشاره به اینکه استفاده از سوختهای فسیلی سبب آلودگی محیط زیست می شود، تصریح کرد: از مجموع ۱۴۶ روستای استان قم ۱۰۴ روستا گازرسانی شده و انتقال گاز به ۳ روستای دیگر نیز در دست اقدام است که تا دو ماه دیگر در این روستاها افتتاح گازرسانی صورت می گیرد. برای گازرسانی به ۱۳ روستا در منطقه قاهان که ۲۵۰۰ نفر ساکن آن هستند، هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان لازم است که مقرون به صرفه نمی باشد. لذا تاکنون گازرسانی به این بخش صورت نگرفته است. برای تأمین گاز این مناطق از مخزن CNG استفاده خواهد شد که ان شاء ا… دربرنامه سال ۹۴ و ۹۵ گازرسانی می شوند.همچنین ۱۵ روستا در بخش مرکزی و هشت روستا در بخش سلفچگان وجود دارند که باید به این مناطق نیز در سال ۹۴ و ۹۵ به روش معمول گاز رسانی انجام گردد.
وی با بیان اینکه برای استخراج، پالایش و انتقال گاز زحمات زیادی کشیده می شود، گفت: امسال ۱۰۰ میلیون متر مکعب به تولید گاز اضافه کرده ایم و خوشبختانه تا به حال قطعی گاز نداشته ایم، اما باید صرفه جویی صورت گیرد.
مهندس فرجی با اشاره به نامه های اخیر وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز به استانداریها ، رسانه ملی و ائمه جمعه سراسر کشور و عدم پایداری سبکه در صورت مصرف بی رویه، خواستار صرف جویی در مصرف انرژی گاز شد و نکات مهمی را در زمینه رعایت صرفه جویی و مصرف بهینه گاز طبیعی و ایمنی بیان کرد.
وی در پایان به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره و نکات مهمی در خصوص نحوه جلوگیری از تولید آن را به حاضرین متذکر شد.

۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب