منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان با اصحاب رسانه در آستانه هفته دولت

مدیرعامل شرکت گاز استان قم: افزایش میزان رضایتمندی مشترکین، مهمترین هدف شرکت گاز استان قم است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه این شرکت با برخورداری از همکاران مصمم و دلسوز و متعهد خود به عنوان دومین شرکت در بین شرکت‌های گاز استانی در بخش رضایتمندی مشترکین انتخاب شده است گفت: حدود ۹۹ درصد از جمعیت شهری و روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا نصیری در نشست خبری که در روز یکشنبه مورخ ۲۶/۵/۱۳۹۹ با حضور خبرنگاران و اعضای هیئت مدیره شرکت گاز استان در سالن باقرالعلوم (ع) این شرکت به مناسبت هفته دولت برگزار گردید با اعلام خبر فوق افزود: شرکت گاز استان قم به عنوان تنها دستگاه موجود در استان، موفق به دریافت تقدیرنامه چهار ستاره از سومین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران شده است که این خود افتخار بزرگی بر صفحات زرین خدمات این شرکت به هم استانی‌های عزیز می‌باشد.

نصیری با اشاره به اینکه استان قم اولین استان سبز کشور است، اظهار داشت: حدود ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان قم از نعمت گاز بهره‌مند هستند. ۶ شهر استان دارای گاز می‌باشند و ۹۹ درصد از جمعیت روستایی شامل ۱۶۱ روستای استان که قابلیت گازرسانی داشته‌اند از نعمت گاز بهره‌مند می‌باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم افزود: تعداد علمک‌های گاز نصب شده در استان بیش از ۱۷۶ هزار علمک می باشد که این رقم نسبت به کل علمک‌های کشور، معادل ۵/۱ درصد می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: تعداد مصرف کنندگان گاز در بخش خانگی ۳۸۶۷۵۴ مورد بوده که ۷/۷ درصد آن سهم روستاها می‌باشد و ۲۳۷۶۳ مشترک تجاری و عمومی، و ۳۸۳۳ مشترک صنعتی و یک نیروگاه در استان قم از انرژی گاز استفاده می‌کنند.

نصیری با اشاره به اینکه ۱۴ شهرک صنعتی فعال در استان قم از نعمت گاز برخوردار هستند گفت: در سال جهش تولید با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال، گازرسانی به شهرک صنعتی الغدیر، فاز ۳ شهرک شکوهیه و فاز ۲ شهرک محمودآباد و فاز ۳ منطقه آزاد سلفچگان در دست تهیه مصالح و تجهیزات و جذب پیمانکار اجرایی می‌باشد.

وی در تکمیل خبر فوق افزود: پیش بینی می‌شود با تحقق مراتب صدرالذکر تا پایان سال، بیش از ۷۸ درصد از بخش صنعت استان گازدار خواهد شد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با خودکفایی در زمینه تولید تجهیزات در داخل کشور بیان کرد: شرکت ملی گاز ایران و به تبع آن شرکت گاز استان قم کلیه تجهیزات و ملزومات مورد نیاز پروژه‌های خود را از بازار داخل کشور از طریق شرکت‌های دانش بنیان تأمین می‌نماید.

نصیری اذعان داشت: با توجه به فعالیت شرکت گاز در دولت الکترونیک و ارائه ۲۲ خدمت غیر حضوری به مشترکین، تاکنون ۱۸ نوع خدمت به صورت الکترونیکی و همچنین در دفاتر پیشخوان در حال انجام است و به زودی نیز فاز ۲ پروژه در جهت ارائه خدمات از طریق تلفن همراه در حال پیگیری و بخش‌هایی از آن نیز تا پایان سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نصیری با بیان اینکه فرآیند توسعه سیستم‌های مکانیزه و آنلاین در تکنولوژی صنعتی رو به پیشرفت است، افزود: در استان قم ۵ هزار خط تغذیه و توزیع گاز موجود است که به جهت پیشگیری از حوادث، شرکت گاز استان قم پیوسته در تلاش است که سیستم‌های امدادی خود را به روزتر نماید.

وی در راستای تکریم ارباب رجوع گفت: شاخص متوسط فرآیند زمان نصب کنتور پس از اشتراک پذیری در کشور ۷ روز می‌باشد و این در حالی است که این فرآیند در شرکت گاز استان قم حداکثر ۵ روز صورت پذیرفته و همچنین میانگین کشوری زمان امدادرسانی ۱۰,۲ دقیقه است که این زمان در استان قم ۷,۶ دقیقه می‌باشد که با بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای سامانه امداد این میزان نیز تا پایان سال جاری کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های گازرسانی در ۶ محور اصلی مواصلاتی استان قم ایجاد شده و مشکلی در زمینه گازرسانی به صنایع موجود در این محورها وجود نداشته و در حال حاضر کوره‌های مسیر محور کاشان نیز در حال پذیرش اشتراک و بهره‌برداری از گاز خواهند بود.

نصیری در ادامه به سؤالات مطرح شده از سوی خبرنگارن پاسخ داد و در پایان این نشست نیز خبرنگاران از مرکز مانیتورنیگ و امداد شرکت گاز استان قم بازدید نمودند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب