منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

طرح پژوهشی تحلیل حرارتی کوره‌های پخت آهک در استان قم

رئیس واحد پژوهش شرکت گاز استان قم گفت: درصورت اصلاح در کوره های پخت آهک میزان مصرف گاز تا ۴۰ درصد کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا سلطان عینی افزود: علی‌رغم ورود فن‌آوری‌های نوین در عرصه پخت سنگ‌آهک، هنوز تولید آهک به روش‌های سنتی به دلیل کم بودن سرمایه اولیه و سهولت کارکرد رایج می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد این کوره‌ها از نظر (میزان مصرف انرژی، میزان تولید آلاینده وکیفیت محصول) با استانداردهای ملی اختلاف قابل‌توجهی، حدوداً ۴۰ درصدی دارد.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت گاز استان قم، با توجه به وجود  تعداد قابل‌توجهی از کوره‌های مذکور در سطح استان، اقدام به تعریف پروژه پژوهشی «تحلیل حرارتی کوره‌های پخت آهک به‌منظور ارائه راهکارهای کاهش مصرف سوخت» نموده است.

سلطان عینی اضافه کرد: شرکت گاز استان قم با استفاده از قابلیت‌ها و توانمندی نخبه وظیفگی و همچنین بدون صرف هیچ‌گونه هزینه در رابطه با پژوهش مذکور و  نیز در راستای اهداف وزارت نفت (در بازه زمانی ۹۸-۹۹) نمود.

به گفته وی با بررسی‌ها و تحقیقات علمی انجام‌شده در طرح پژوهشی مذکور و هم‌چنین  آسیب‌شناسی به‌عمل‌آمده در طی محاسبات تحلیلی، مشخص گردید که بیشترین سهم تلفات حرارتی مربوط به گازهای داغ خروجی از کوره‌های سنتی و هم‌چنین تلفات حرارتی به روش‌های متفاوت، از دیواره کوره‌های دوار می‌باشد.

وی تاکید کرد: در صورت به کار بستن راهکارهای بهبود پیشنهادی در پژوهش انجام‌شده در سطوح گسترده جغرافیایی می‌توان تا ۴۰ درصد صرفه‌جویی مناسب در مصرف گاز در این‌گونه کوره‌ها به وجود آورد.

این مقام مسئول ادامه داد: با امکان‌سنجی اقتصادی به‌عمل‌آمده با قیمت‌های کنونی گاز، علاوه بر بازگشت سرمایه در زمان بسیار مناسب، زمینه برای ارزآوری حاصل از صادرات گاز نیز، فراهم خواهد شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۲۸ شهریور ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب