منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

گاز رایگان برای کم مصرف‌ها

سرپرست مدیریت امور مالی شرکت گاز استان قم از رایگان شدن گاز بهای مشترکین خانگی کم مصرف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سید مسعود شمس الدینی افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران، از اول دی‌ماه امسال مشترکین خانگی که میزان مصرف آن‌ها کم‌تر از الگوی تعیین شده باشد، شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی روی صورتحساب گاز خود می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح تنها شامل سکونتگاه‌های دائمی بوده و اقامتگاه‌های فصلی در روستاها و مناطق ییلاقی مشمول این طرح نمی‌شود، گفت: در این مصوبه میزان مصرف مشترکین خانگی مشمول طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی بر اساس اقلیم‌ها و آب و هوای مناطق جغرافیایی تعیین شده است.

وی ادامه داد: در این طرح میزان مصرف در استان قم در فصل سرد باید کمتر از ۲۰۰ مترمکعب و در فصل گرم کمتر از ۴۵ مترمکعب باشد.

عضو هیات مدیره شرکت گاز استان قم گفت: بر اساس این طرح جمعیتی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از تعداد مشترکین خانگی مشمول بخشودگی و تخفیف ۱۰۰ درصدی می شوند.

شمس الدینی هدف از اجرای این طرح را مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضرور، تشویق مشترکین به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، ترغیب مشترکین پرمصرف به تغییر رفتار مصرف و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی ذکر کرد و افزود: مشترکین شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری شامل این طرح می‌شود.

وی تصریح کرد: مشترکان با میزان مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف تعیین شده، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین ایام گرم محدوده زمانی نیمه دوم فروردین ماه تا نیمه اول آبان ماه هر سال تعریف شده است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب