منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

کاهش میزان مصرف نیازمند فرهنگسازی و آگاه سازی مردم است

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان قم گفت: گاز یکی از گنجینه‌های پرارزش خدادادی است و نقش مهمی در زندگی امروزه ما ایفا می کند و باید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده نماییم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سید علی نوری افزود: گاز بر خلاف سایر مواد سوختی آلایندگی پایینی داشته و هوا را کمتر آلوده می سازد و از آن به عنوان انرژی پاک تعبیر می شود.

وی آموزش، آگاه‌سازی و فرهنگسازی در سطح عموم جامعه و بخش صنایع و نیز شناسایی و استفاده از راهکارهای اصولی، منطقی و قابل اجرا در زمینه مصرف بهینه گاز را از راهکارهای کاهش و مدیریت مصرف عنوان کرد.

ایشان با اشاره به اینکه ایران در زمینه دارا بودن منابع گازی جزء رتبه های برتر دنیاست، گفت: این امر نباید منجر به اسراف و عدم مصرف بهینه این انرژی پاک گردد.

نوری ادامه داد: فرایندهای اکتشاف، استخراج، پالایش، انتقال و توزیع گاز، مراحل بسیار سخت و پر هزینه می باشد که نیاز به افراد متخصص، تجهیزات و زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری زیادی دارد.

وی گفت: ما نباید به دلیل زیاد بودن منابع گازی نسبت به مصرف آن بی مبالات بوده و نسبت به کنترل و الگوهای مدیریتی مصرف، بی توجه باشند چرا که گاز از مرحله اول تا توزیع به درب خانه‌ها و صنایع، هزینه زیادی را به دنبال دارد.

نوری بیان داشت: در گام نخست با پوشیدن لباس مناسب فصل تا حد قابل توجهی میزان مصرف در بخش خانگی را مدیریت نمایند.

وی در ادامه به کاهش زیربنای حرارتی منازل اشاره کرد و گفت: می‌توان با خاموش و یا کم نمودن سیستم‌های گرمایشی اتاق‌ها و اماکنی که در طول روز کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، از اتلاف انرژی و گاز مصرفی جلوگیری کرد.

وی کاهش و جلوگیری از تبادل حرارتی را از دیگر راهکارهای موثر در کاهش میزان مصرف ذکر کرد و افزود: با مسدود کردن راه‌های اتلاف گرما و انرژی در خانه چون استفاده از درزگیرهای درب و پنجره و نصب پرده‌های ضخیم می‌توان تا حد قابل ملاحظه‌ای از هدررفت انرژی جلوگیری کرد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب