منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اصحاب رسانه برگزار شد

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، مدیر عامل شرکت گاز استان قم در گفت و گو با خبرنگاران به اعلام و تشریح برخی فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علیرضا نصیری در نشست خبری که در روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار شد، افزود: در حال حاضر تعداد مشترکین گاز در بخش خانگی ۳۹۳ هزار و ۵۷۱ مورد، در بخش تجاری و عمومی۲۴ هزار و ۴۲۳ مشترک و نیز در بخش صنعت ۳ هزار و ۹۲۸ مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در بخش صنعت کارخانه‌های فولاد، نیروگاه حرارتی و کارخانه سیمان نیز از مشترکین عمده و پرمصرف گاز استان قم محسوب می شوند که زیرساخت های تولیدی و صنعتی استان را به عهده دارند.

وی اضافه کرد: گازرسانی به ۱۴ شهرک صنعتی، ۳ مجتمع گلخانه ای و ۶ محور مواصلاتی انجام شده و ۴۰ جایگاه سی ان جی در استان نیز فعال است.

نصیری با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد سبد انرژی در قم توسط شرکت گاز تأمین می شود، گفت: صد درصد مناطق شهری و روستایی که قابلیت گازرسانی دارند و حدود ۶۷ درصد بخش صنایع استان از نعمت گاز بهره مند هستند.

وی نرخ کل خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی در سطح استان را ۹۸٫۵ درصد عنوان کرد و گفت: ۹۹٫۵ درصد خانوارهای شهری و ۹۸ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز بهره مند هستند.

نصیری در ادامه به تلاش و تخصص گرایی در شرکت گاز استان قم اشاره کرد و گفت: به همت نیروها و پرسنل این شرکت تاکنون ۱۷۷ هزار و ۵۵۰ علمک گاز در استان نصب شده است.

وی در ادامه سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید اشاره کرد و افزود: تأمین زیرساخت‌های لازم برای بخش صنعت می‌تواند قدم مؤثری در تحقق شعار سال و اهداف نظام اسلامی بردارد که گازرسانی به عنوان یک انرژی پاک، ارزان و مقرون به صرفه مهمترین بخش زیرساختی است.

ایشان بیان داشت: انقلاب اسلامی هر سال یک گام به جلو برداشته است و اکنون به مناسبت چهل و دومین سال گرامیداشت آن شاهد توسعه و پیشرفت‌های مختلف ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی، نظامی، زیرساختی و علمی هستیم که همه این پیشرفت‌ها مرهون عزم و اراده ملی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اشاره به تحریم‌های ایران یادآور شد: شرکت‌های گاز استانی در زمینه تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز استفاده از تولیدات ملی را در دستور کار خود قرار داده اند که از نظر اقتصادی و کیفی بسیار حائز اهمیت است.

نصیری اعلام کرد: بیش از ۹۹ درصد از کالاها، تجهیزات و ابزاری که در ایستگاه‌ها و مسیر گازرسانی شرکت گاز استان قم به کار گرفته می‌شود، توسط متخصصان ایرانی و در داخل کشور تولید می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان مصرف گاز در استان قم اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون،‌ ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب انرژی گاز در این استان مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته،‌ افزایش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد. ایشان میزان مصرف گاز طبیعی در سال گذشته را ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

به گفته وی بیشترین مصرف گاز در بخش مشترکان خانگی بوده است که به دلیل افزایش تعداد مشترکین جدید در این بخش و سرمای هوا امسال با افزایش میزان مصرف مواجه شدیم.

نصیری شیوع ویروس کرونا را یکی دیگر از عوامل افزایش مصرف گاز عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که بر اساس یکی از پروتکل‌های بعد از شروع کرونا باز بودن درب و پنجره برای جلوگیری از ابتلا به ویروس در برخی مکان‌ها الزامی است،‌ بسیاری از مشترکین ضمن افزایش درجه حرارت، دریچه‌ها را نیز باز می‌گذارند و این امر موجب افزایش مصرف شد، ولی با این وجود حتی گاز یک مشترک خانگی در زمستان قطع نشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در ادامه سخنان خود به آغاز طرح ملی بهینه سازی و اصلاح موتورخانه‌های واحدهای تجاری و مسکونی اشاره کرد و گفت: بهینه‌سازی موتورخانه‌های واحدهای خانگی و تجاری به صورت رایگان انجام می‌شود؛ مشترکان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir، در این طرح ثبت‌نام نمایند.

این مقام مسئول افزود: این طرح در سه بخش ایزوله‌کردن تأسیسات موتورخانه‌ها، تنظیم شعله مشعل برای مصرف سوخت کمتر و احداث رسوب‌گیرهای مغناطیسی موتورخانه‌های مشترکین خانگی و تجاری در قالب بهینه‌سازی تأسیسات گازرسانی به صورت رایگان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نصیری خاطرنشان کرد: حذف قبوض کاغذی از جمله طرح‌های شرکت ملی گاز ایران بود که علاوه بر کاهش مصرف کاغذ، سالانه حدود ۲۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی به همراه داشته است.

وی در پایان اشاره کرد: مشترکینی که صورتحساب گاز برایشان ارسال نمی شود، می توانند با ورود به سامانه ghabz.nigc.ir و یا سامانه تلفنی ۳۱۹۴، نسبت به ثبت تلفن همراه خود اقدام نمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۹ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب