منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

بایگانی موضوعی

استفاده هوشمندانه از انرژی

11مدیر عامل شرکت گاز استان قم در نخستین کنفرانس و کارگاه آموزشی مدیریت بهره‌وری انرژی در صنعت طیور که در سالن همایش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، بر استفاده هوشمندانه از انرژی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت در این همایش با اشاره بر اینکه استفاده هوشمندانه انرژی باعث می‌شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم، تصریح کرد: استفاده هوشمندانه از انرژی و جلوگیری از اسراف می تواند پیشرفت های بسیاری در ایران اسلامی به دنبال داشته باشد. استفاده هوشمندانه انرژی یعنی باید از انواع انرژی‌های موجود در شرایط مختلف و بر اساس هزینه، ارزش افزوده، آلودگی هوا و پیامدهای زیست محیطی و… بهره گرفت .
غلامرضا فرجی در این کنفرانس با مقایسه شرایط امروز ایران با شرایط قبل از انقلاب، اظهار داشت: با توجه به رتبه اول ایران در ذخایر گاز و مقام سوم در ذخایر نفت در سطح دنیا، باید خدای تعالی را به خاطر این منابع غنی و نعمت های الهی شاکر باشیم. همه ما در برابر حفظ ذخایر انرژی برای نسل‌های بعدی مسئول هستیم. باید با حداکثر صرفه جویی و بهره وری از انرژی‌های موجود استفاده کنیم؛ زیرا آینده کشورها به انرژی مربوط است و جنگ و صلح و آسایش و آرامش در دنیا بر محور انرژی است.
وی با تاکید بر اینکه اگر انرژی را بیهوده مصرف کنیم نمی توانیم به جایگاه مناسبی برسیم گفت: در ارتباط با انرژی به شیوه مصرف آن توجه ویژه ای داشته باشیم.تشکیل منظم و فعالیت شورای عالی نظارت بر مصرف انرژی، یکی از ملزومات بهینه سازی مصرف انرژی است. همچنین باید در زمینه کلان انرژی، برنامه‌هایی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را طرح ریزی کنیم.
مدیر عامل این شرکت با تأکید بر اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: ما باید سرمایه‌های ملی خود را حفظ کنیم، یکی از موارد دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و استفاده صحیح از منابع است. باید از منابع با حداکثر صرفه جویی و مصرف بهینه استفاده کرد که برای نسل‌های بعد بماند، و متاسفانه وضعیت ایران در الگوی مصرف جهانی در اکثر زمینه ها مطلوب نیست، مثلا متوسط مصرف سوخت خودروهای بنزینی در ایران ۱۱ لیتر است در حالی که در کشورهای دیگر خیلی کمتر است.
وی بهره وری نامناسب را یکی از علت های افزایش مصرف انرژی برشمرد و تاکید کرد: روحانیت هم در این ارتباط نقش مهمی دارد و این قشر باید به دنبال تبیین معیارهای اسلامی در ارتباط با مصرف انرژی باشد. اگر مصرف هر چیزی در کشور بی رویه زیاد شود، مبلغان دینی مسئول هستند؛ زیرا باید با تبلیغات دینی و استفاده از روایات و احادیث ائمه اطهار (ع) آثار مصرف درست انرژی را برای مردم تشریح کرده و نسبت به کاهش مصرف انرژی در جامعه اسلامی، نقش خود را ایفا کنند.

۰۱ خرداد ۱۳۹۸

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایرانی، ایرانی بخر
آمار بازدید