منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


 

چشم انداز


 

خط مشی مدیریت یکپارچه


 

نقشه فرایندهای شرکت گاز استان قم


بایگانی موضوعی

این صفحه حاوی اطلاعات مورد نیاز مشترکین میباشد.

فهرست

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

راهنمای میز خدمت شرکت گاز استان قم (فرایندهای کاری)

نمودار گردش کار مدیریت مهندسی و اجرای طرح ها

دستورالعمل برخی آیین نامه ها (معافیت های قانونی)

تعرفه گازبهای مشترکین

نرخ جدید هزینه برقراری انشعاب

مشترکین جزء

فرایند های ارائه خدمات

دفاتر پیشخوان دولت

محاسبه و رؤیت گازبها

فرمهای مورد استفاده مشترکین (در صفحه دریافت فایل)

عوارض گازرسانی و مالیات 

سامانه اعلام بدهی مشترکین شرکت گاز استان قم (اعلام آخرین وضعیت پرداخت و بدهی)

روال پرداخت الکترونیکی قبض گاز

ادارات و ساختمانهای شرکت

 

تعرفه گازبهای مشترکین

جداول تعرفه گازبها (آخرین ویرایش) به شرح زیر است (تصاویر مجهز به لینک می‌باشند):

1 (2)

2

3 (2)

tarif94-1

tarif94-2

tarif94-3

برای مشاهده تعرفه های سالیانه فروش گاز ؛ روی لینک زیر کلیک نمایید:

تعرفه های فروش گاز طبیعی

برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی

رفتن به فهرست

نرخ جدید هزینه برقراری انشعاب

نرخ جدید هزینه برقراری انشعاب از تاریخ ۹۵/۰۲/۰۱

 

جی ریت / نوع

میزان / ظرفیت مبلغ  قابل پرداخت به ریال
G2 ۴ ۱,۴۰۹,۴۸۰
G4 ۶ ۲,۱۱۴,۲۲۰
G6 ۱۰ ۳,۵۲۳,۷۰۰
G10 ۱۶ ۵,۶۳۷,۹۲۰
G16 ۲۵ ۸,۸۰۹,۲۵۰
G25 ۴۰ ۱۴,۰۹۴,۸۰۰
G40 ۶۵ ۲۲,۹۰۴,۰۵۰
G65 ۱۰۰ ۳۵,۲۳۷,۰۰۰
G100 ۱۶۰

۵۶,۳۷۹,۲۰۰

ن

رفتن به فهرست

مشترکین جزء

درخواست نصب شبکه

متقاضی / متقاضیان به اداره گاز ناحیه / شهرستان مراجعه و فرم درخواست انشعاب را تکمیل مینماید . واحد نصب انشعابات و تجهیزات بر اساس درخواست فوق به محل مراجعه و در صورت نیاز به شبکه مراتب را به متقاضی / متقاضیان اعلام تا نسبت به تهیه نقشه محل مورد نظر از شهرداری اقدام نمایند . واحد مذکور پس از دریافت نقشه تائید شده شهرداری در صورت وجود بر و کف خیابان و ساخت و ساز مناسب مراتب را به واحد انشعابات و تجهیزات پس از دریافت نقشه طراحی نسبت به اخذ استعلام از سازمانهای آب برق مخابرات و مجوز حفاری از شهرداری اقدام نموده و پس از دریافت پاسخ استعلامات و مجوز حفاری نسبت به اخذ پیمانکار و اجرای شبکه اقدام خواهد نمود

درخواست نصب انشعاب (علمک)

متقاضی / متقاضیان به اداره گاز ناحیه یا شهرستان مراجعه و فرم درخواست انشعاب را تکمیل مینماید واحد نصب انشعابات وتجهیزات براساس درخواست فوق به محل مراجعه و اطمینان از مصرف کمتر از ۱۶۰ متر مکعب در ساعت و فشار ۲ پوند و وجود شبکه و سایر شرایط لازم نسبت به تعیین محل علمک اقدام مینماید . متقاضی پس از تعیین محل علمک به اداره گاز ناحیه مراجعه نموده و فرم استعلام و مجوز حفاری را از واحد فوق دریافت و برای اخذ مجوز به شهرداری منطقه مربوطه مراجعه مینماید . پس از اخذ مجوز حفاری و ارائه آن به واحد نصب انشعابات و تجهیزات نسبت به نصب علمک طبق نوبت اقدام خواهد شد. نصب انشعاب جدید برای متقاضیان در محدوده شهرها و روستاها منوط به عدم وجود موانع قانونی میباشد. توضیح اینکه در صورتیکه مصرف واحد متقاضی علمک بیش از ۱۶۰ پوند و فشار یک چهارم پوند باشد بایستی به واحد هماهنگی فروش مراجعه نمایند.

اجرای لوله کشی داخلی

متقاضی یا متقاضیان در صورت وجود علمک گاز میتوانند با مراجعه به شرکتهای گاز رسانی (خصوصی) در سطح شهر و عقد قرارداد اجرای لوله کشی با آنان نسبت به گازکشی واحد مورد نظر خود اقدام نمایند . شرکت مجری موظف است سیستم لوله کشی گاز را با هماهنگی امور بازرسی گاز سامان نظام مهندسی ناحیه شهرستان مربوطه طبق مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان اجرای و نقشه اجرایی آن را به تائید بازرس ان سازمان برساند .امور بازرسی گاز سازمان نظام مهندسی ناحیه یا شهرستان مربوطه موظف است نقشه تائید شده سیستم لوله کشی گاز متقاضی را به اداره گاز آن ناحیه یا شهرستان ارسال یا تحویل متقاضی نماید.

مدارک مورد نیاز برای اشتراک پذیری

۱- حضور خود مالک یا همسر مالک

۲- اصل و فتوکپی برگ اول شناسنامه

۳- تائیدیه نظام مهندسی

۴- ارائه کد پستی ده رقمی ملک مورد تقاضا

۵-درصورت عدم حضور مالک نیاز به وکالت نامه محضری میباشد.

۶- اشتراک پذیری ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی با ارائه معرفی نامه کتبی از بالاترین مقام مسئول خواهد بود

۷- ارائه فیشهای پرداخت شده هزینه اشتراک پذیری مطابق با ظرفیت کنتور مربوطه به شماره حساب ۹۰۰۰۳ بانک ملی شعبه شهید زین الدین.

 

ارائه تسهیلات ویژه برای جانبازان بالای ۲۵% ، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ، مساجد و تکایا حسینیه ها ، حوزه های علمیه ، اماکن مقدسه اسلامی واماکن مذهبی اقلیتهای رسمی ، ساختمانهای جدید الاحداث رده های بسیج و کانونهای فرهنگی و ورزشی بسیج که تاریخ صدور و پروانه ساختمانی آنها از ۱/۱/۱۳۷۹ به بعد باشد ، ارائه تائیدیه یا معرفی نامه از بالاترین مقام مسئول.

نحوه اشتراک پذیری

متقاضی با در دست داشتن مدارک ذکر شده در بالا به واحد امور مشترکین گاز ناحیه یا شهرستان مراجعه و پس از ارائه مدارک و واریز وجوه اشتراک پذیری طبق فیش صادر شده و تسویه حساب کارت سوخت از ستاد سوخت نسبت به امضاء قرارداد اقدام خواهد نمود.

رفتن به فهرست

راهنمای مراجعین و فرآیند ارائه خدمات به ارباب رجوع

برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی، روی آنها کلیک نمایید:

۱

۲

رفتن به فهرست

دفاتر پیشخوان دولت

بخشی از خدمات قابل ارائه به مشترکین گاز طبیعی از طریق دفاتر پیشخوان ارائه میشود.

کلیه فرآیندهای: اشتراک‌پذیری، تغییر نام و اصلاح آدرس مشترک،  بررسی شکایات مشترکین، صدور صورتحساب المثنی، پاسخ به استعلامهای مختلف، اخذ درخواست قطع و وصل گاز، اخذ درخواست جمع‌آوری اشتراک گاز و اخذ درخواست نصب، جابجایی و جمع‌آوری علمک و تغییر واحد (از یک واحد به دو واحد و …) از جمله خدماتی است که شرکت گاز استان قم توسط دفاتر پیشخوان دولت به شهروندان و مشترکین   ارائه می‌نماید.

برای مشاهده و یا دریافت آدرس دفاتر پیشخوان روی لینک زیر کلیک نمایید:

آدرس دفاتر پیشخوان دولت

 


محاسبه و رؤیت گازبها

شرکت ملی گاز ایران، به منظور تسهیل خدمات رسانی به مشترکین گرامی و نحوه محاسبه گازبها، درصدد طراحی سامانه ای جهت محاسبه نرخ بهای پرداختی گاز طبیعی بر آمد و بر این اساس سامانه مذکور بر روی سایت اطلاع رسانی این شرکت در اختیار عموم هموطنان گرامی قرار گرفته است.

مشترکین گرامی می توانند با انتخاب چهار عنوان که شامل “مشخص نمودن اقلیم”، “میزان مصرف”، “تعداد واحدهای ساختمان”، “تاریخ قرائت قبلی ” و “تاریخ قرائت فعلی” می شود، نرخ گازبهای پرداختی خود را محاسبه و رؤیت نمایند.

گفتنی است، سیستم مذکور به منظور محاسبه گازبها پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها طراحی و بر روی سایت شرکت قرار گرفته است، لذا مشترکین محترم می توانند با کلیک روی لینک زیر، در مورد نرخ گاز بهای پرداختی خود اطلاعات کسب نمایند.

سامانه محاسبه گاز بها

 

رفتن به فهرست


عوارض گازرسانی و مالیات

بر اساس بند (ح) تبصره ۲ ماده قانون بودجه سال ۹۳، به ازای هر متر مکعب ۱۰ % گازبهاءبه عنوان عوارض دریافت می شود، مبلغ مذکور صرف گازرسانی به شهرها و روستاهای فاقد گاز، استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس، توسعه و تجهیز مدارس، بهسازی روستاها، آبرسانی روستا و دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. مالیات نیز ۹% از مجموع درآمدهای لحاظ شده اخذ گردیده که ۶% درصد آن سهم اداره امور اقتصادی ودارایی و ۳ % مابقی سهم شهرداری می باشد.

جهت استحضار مشترکین گرامی گاز طبیعی، نظر شما را به اصل اطلاعات مربوط به عوارض گازرسانی و مالیات؛ با توجه به دستورالعملهای دریافتی طبق تصاویر زیر (مجهز به لینک) جلب می نماید:

maliat94

 

maliat-omur

رفتن به فهرست


سامانه اعلام بدهی مشترکین شرکت گاز استان قم
(اعلام آخرین وضعیت پرداخت و بدهی)

شرکت ملی گاز ایران در صدد تهیه یک سیستم جامع اینترنتی برای دفاتر پیشخوان و مشترکین گرامی میباشد. با توجه به زمانبر بودن ایجاد چنین سیستمی، شرکت گاز استان قم جهت سهولت دسترسی مشترکین به آخرین وضعیت قبوض، پرداختها و بدهی؛ “سامانه اعلام بدهی مشترکین” را موقتا به صورت آزمایشی راه اندازی نموده است.

مشترکین محترم میتوانند جهت استفاده از این سیستم روی لینک زیر کلیک نموده و پس از وارد نمودن شماره اشتراک خود به اطلاعات مورد نظر دسترسی یابند:

سامانه اعلام بدهی مشترکین

رفتن به فهرست

۲۹ مرداد ۱۳۹۸

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایرانی، ایرانی بخر
آمار بازدید