مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
بایگانی موضوعی
بایگانی ماهانه

بایگانی ماهانه

مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای بخش جعفرآباد شهرستان قم با حضور رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

مراسم فوق در روز پنجشنبه مورخ ۲۴/۱۱/۸۷ در روستای قزل آباد از توابع بخش جعفرآباد با حضور جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم مردم شریف استان ، استاندار محترم جناب آقای دکتر ناظمی اردکانی، دیگر نمایندگان مردم استان در مجلس حجج اسلام آقایان آشتیانی و بنایی امام جمعه محترم شهر جعفریه ، روحانیت محترم و مدیران محترم ارشد استانی برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن کریم ، امام جمعه محترم شهر جعفریه ، به حضار و مهمانان خوش آمد گفتند ، سپس مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم ضمن اشاره به فعالیت های شرکت گاز استان قم ، اقدامات شرکت را در ۴ زمینه به شرح ذیل به صورت مبسوط و مقایسه ای با قبل از انقلاب تبیین نمودند:

۱)      گازرسانی به شهرهای استان:  مدیرعامل شرکت گاز استان قم اظهار داشتند که با مساعدت تمامی مسئولین و تلاش پرسنل شرکت گاز استان ، تمامی شهرهای استان از نعمت گاز برخودار شده اند. وی با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به نقاط مختلف کشور از سال ۵۸، بیان داشتند که ۹۸ درصد جامعه شهری شهر قم و شهرهای تابعه در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند.

۲)      گازرسانی به روستاهای استان :مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت در استان قم ۱۲۰ روستا شرایط لازم جهت گازرسانی را دارند که تا پایان سال گذشته ۲۰ روستا برخوردار از گاز طبیعی شده اند ، در سال جاری نیز ۵۴ روستا در دستور گازرسانی قرار گرفتند که بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۴۰ روستای بخش های ۵ گانه استان ، با دهه فجر مقارن گشت. امروز نیز شاهد بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستا بخش جعفرآباد  می­باشیم که طی این اقدام ، دو هزار خانوار از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند . با گازرسانی به این روستاها، شمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی (سوخت پاک) در این استان به ۶۰ روستا رسید.   آقای محمدی افزودند: ۸۰ کیلومتر لوله گذاری ، احداث ۴ ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ۱۶ هزار متر مکعب در ساعت و نصب ۱۷۷۵ علمک جهت گازرسانی به روستاهای بخش جعفرآباد با هزینه ای در حدود بیست میلیارد ریال از مشخصات فنی گازرسانی به این روستا بوده است. وی تاکید کرد گازرسانی به روستاهای دیگر این بخش نیز در حال انجام است که به زودی به اتمام می رسد.

۳)      گازرسانی به صنایع: مدیرعامل شرکت گاز استان قم در ادامه بیان داشتند: از اقدامات دیگر شرکت گاز، گازرسانی به شهرک های صنعتی استان از جمله شهرک صنعتی شکوهیه ، محمود آباد ، سلفچگان و بالاخص منطقه ویژه سلفچگان بوده است.

۴)      گازرسانی به جایگاههای CNG :آقای محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم ، ادامه دادند: یکی از مأموریتهای شرکت گاز استان در راستای اهداف دولت خدمتگزار ، گازرسانی به جایگاههای CNG می باشد که ساخت ۳۰ جایگاه در استان قم جهت مهیا کردن زیر ساختهای لازم آغاز شده است.

ایشان اضافه نمودند : در حال حاضر ۱۰ جایگاه به بهره برداری رسیده است و ۲۰ جایگاه دیگر نیز انشاءا… تا پایان نیمه اول سال ۸۸ به بهره برداری خواهد رسید.

آقای محمدی با اشاره به وضعیت گازرسانی در کشور قبل از پیروزی انقلاب، گفتند : قبل از پیروزی انقلاب فقط ۵۰ هزار مشترک گاز در کشور وجود داشت و فقط ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت کشور از نعمت گاز برخوردار بودند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، اقدامات زیادی جهت گازرسانی به نقاط مختلف کشور انجام شد و در حال حاضر به ۷۰۰ شهر و بیش از ۷۰۰۰ روستا در کشور گازرسانی شده و ۵۵ میلیون نفراز جمعیت کشور از نعمت گاز بهره مند هستند.

در انتها نیز ایشان توصیه هایی در خصوص نحوه صحیح استفاده از گاز و رعایت موارد ایمنی مربوط به آن اشاراتی بیان داشتند :

در ادامه مراسم، پس از مدیر عامل شرکت گاز استان ، جناب آقای دکتر لاریجانی ، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بیاناتی به شرح ذیل اظهار داشتند.

انقلاب اسلامی همواره رویکرد عدالتخواهی داشته و ما باید شکر گزار این نعمت باشیم.

در نظام اسلامی توجه ویژه ای به مناطق محروم و روستاها شده که سابقه آنرا در کشورهای دیگر ندیده­ام خصوصاً در مقوله گازرسانی که البته این اقدام هزینه زیادی برای دولت در برداشته است.

ایشان در خصوص اینکه منابع گاز محدود است و اگر اسراف نمائیم در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد نیز تاکید نمودند.

آقای دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه شهر قم مهد تفکر شیعه است ضرورت امر خدمات رسانی به روستاها و ایجاد امکانات در بخشهای مختلف استان توسط مسئولین را گوشزد نمودند .

وی در ادامه به تلاش مجلس شورای اسلامی در راستای تخصیص بودجه لازم جهت جبران خسارات وارده به دامداران و کشاورزان اشاراتی نمودند . نماینده محترم مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات پرسنل شرکت گاز استان عملکرد مثبت شرکت ملی گاز ایران در زمینه گازرسانی در ابعاد مختلف خصوصاً به روستاها را مورد تمجید قراردادند و بر ادامه این روند تا گازرسانی به تمام روستاهای مستعد تاکید کردند.

 

اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن)-تجدید مناقصه-نوبت اول-۱۹/۱/۸۸

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • ساخت و نصب ۲۴۰۰ انشعاب تجاری و خانگی به قطر یا ۱ اینچ روی شبکه گازدار فولادی به صورت پراکنده طبق نقشه استاندارد ز/SM-6007 .
 • ساخت و نصب ۶۰۰ انشعاب تجاری و خانگی به قطر ۲۵ میلیمتر روی شبکه گازدار پلی‌اتیلن به صورت پراکنده طبق نقشه SM-6231 یا SC-7040.
 • اصلاح ۱۰۰ انشعاب تجاری یا خانگی طبق مشخصات فنی.

ب- محل اجرا : در سطح استان قم می باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۶۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۹ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۱/۰۱/۱۳۸۸ می باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۴/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۲/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۹۴۸/۳ ریال می‌باشد (بابت اجرا ۱۷۰/۱۴۹/۹۹۱/۲ ریال و بابت کالا ۸۳۰/۸۵۰/۹۵۶ ریال) که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس :  WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم)-۲۳/۱۱/۸۷

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

الف- شرح مختصر کار :

 • اصلاح انشعابات گلدانی ۱۵۰۰ مورد؛
 • حذف شیر پیاده رو ۵۰۰ مورد؛
 • جابجایی علمک ۲۰۰ مورد؛
 • نصب علمک ۱۰۰ مورد؛
 • جمع آوری لوله ۴/۳ اینچ انشعاب ۱۰۰ مورد.

ب- محل اجرا : در سطح شهر قم می باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۰۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۶ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۹۳۴/۲ ریال می باشد که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه گران می توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایمنی و بهداشت
آمار بازدید