منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستای بخش جعفرآباد شهرستان قم با حضور رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

مراسم فوق در روز پنجشنبه مورخ ۲۴/۱۱/۸۷ در روستای قزل آباد از توابع بخش جعفرآباد با حضور جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم مردم شریف استان ، استاندار محترم جناب آقای دکتر ناظمی اردکانی، دیگر نمایندگان مردم استان در مجلس حجج اسلام آقایان آشتیانی و بنایی امام جمعه محترم شهر جعفریه ، روحانیت محترم و مدیران محترم ارشد استانی برگزار گردید.

پس از تلاوت قرآن کریم ، امام جمعه محترم شهر جعفریه ، به حضار و مهمانان خوش آمد گفتند ، سپس مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم ضمن اشاره به فعالیت های شرکت گاز استان قم ، اقدامات شرکت را در ۴ زمینه به شرح ذیل به صورت مبسوط و مقایسه ای با قبل از انقلاب تبیین نمودند:

۱)      گازرسانی به شهرهای استان:  مدیرعامل شرکت گاز استان قم اظهار داشتند که با مساعدت تمامی مسئولین و تلاش پرسنل شرکت گاز استان ، تمامی شهرهای استان از نعمت گاز برخودار شده اند. وی با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به نقاط مختلف کشور از سال ۵۸، بیان داشتند که ۹۸ درصد جامعه شهری شهر قم و شهرهای تابعه در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند.

۲)      گازرسانی به روستاهای استان :مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت در استان قم ۱۲۰ روستا شرایط لازم جهت گازرسانی را دارند که تا پایان سال گذشته ۲۰ روستا برخوردار از گاز طبیعی شده اند ، در سال جاری نیز ۵۴ روستا در دستور گازرسانی قرار گرفتند که بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۴۰ روستای بخش های ۵ گانه استان ، با دهه فجر مقارن گشت. امروز نیز شاهد بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۲۱ روستا بخش جعفرآباد  می­باشیم که طی این اقدام ، دو هزار خانوار از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند . با گازرسانی به این روستاها، شمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی (سوخت پاک) در این استان به ۶۰ روستا رسید.   آقای محمدی افزودند: ۸۰ کیلومتر لوله گذاری ، احداث ۴ ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ۱۶ هزار متر مکعب در ساعت و نصب ۱۷۷۵ علمک جهت گازرسانی به روستاهای بخش جعفرآباد با هزینه ای در حدود بیست میلیارد ریال از مشخصات فنی گازرسانی به این روستا بوده است. وی تاکید کرد گازرسانی به روستاهای دیگر این بخش نیز در حال انجام است که به زودی به اتمام می رسد.

۳)      گازرسانی به صنایع: مدیرعامل شرکت گاز استان قم در ادامه بیان داشتند: از اقدامات دیگر شرکت گاز، گازرسانی به شهرک های صنعتی استان از جمله شهرک صنعتی شکوهیه ، محمود آباد ، سلفچگان و بالاخص منطقه ویژه سلفچگان بوده است.

۴)      گازرسانی به جایگاههای CNG :آقای محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم ، ادامه دادند: یکی از مأموریتهای شرکت گاز استان در راستای اهداف دولت خدمتگزار ، گازرسانی به جایگاههای CNG می باشد که ساخت ۳۰ جایگاه در استان قم جهت مهیا کردن زیر ساختهای لازم آغاز شده است.

ایشان اضافه نمودند : در حال حاضر ۱۰ جایگاه به بهره برداری رسیده است و ۲۰ جایگاه دیگر نیز انشاءا… تا پایان نیمه اول سال ۸۸ به بهره برداری خواهد رسید.

آقای محمدی با اشاره به وضعیت گازرسانی در کشور قبل از پیروزی انقلاب، گفتند : قبل از پیروزی انقلاب فقط ۵۰ هزار مشترک گاز در کشور وجود داشت و فقط ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت کشور از نعمت گاز برخوردار بودند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، اقدامات زیادی جهت گازرسانی به نقاط مختلف کشور انجام شد و در حال حاضر به ۷۰۰ شهر و بیش از ۷۰۰۰ روستا در کشور گازرسانی شده و ۵۵ میلیون نفراز جمعیت کشور از نعمت گاز بهره مند هستند.

در انتها نیز ایشان توصیه هایی در خصوص نحوه صحیح استفاده از گاز و رعایت موارد ایمنی مربوط به آن اشاراتی بیان داشتند :

در ادامه مراسم، پس از مدیر عامل شرکت گاز استان ، جناب آقای دکتر لاریجانی ، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بیاناتی به شرح ذیل اظهار داشتند.

انقلاب اسلامی همواره رویکرد عدالتخواهی داشته و ما باید شکر گزار این نعمت باشیم.

در نظام اسلامی توجه ویژه ای به مناطق محروم و روستاها شده که سابقه آنرا در کشورهای دیگر ندیده­ام خصوصاً در مقوله گازرسانی که البته این اقدام هزینه زیادی برای دولت در برداشته است.

ایشان در خصوص اینکه منابع گاز محدود است و اگر اسراف نمائیم در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد نیز تاکید نمودند.

آقای دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه شهر قم مهد تفکر شیعه است ضرورت امر خدمات رسانی به روستاها و ایجاد امکانات در بخشهای مختلف استان توسط مسئولین را گوشزد نمودند .

وی در ادامه به تلاش مجلس شورای اسلامی در راستای تخصیص بودجه لازم جهت جبران خسارات وارده به دامداران و کشاورزان اشاراتی نمودند . نماینده محترم مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات پرسنل شرکت گاز استان عملکرد مثبت شرکت ملی گاز ایران در زمینه گازرسانی در ابعاد مختلف خصوصاً به روستاها را مورد تمجید قراردادند و بر ادامه این روند تا گازرسانی به تمام روستاهای مستعد تاکید کردند.

 

اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن)-تجدید مناقصه-نوبت اول-۱۹/۱/۸۸

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

اجرای پروژه ساخت و نصب ۳۰۰۰ انشعاب (فولادی و پلی اتیلن) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • ساخت و نصب ۲۴۰۰ انشعاب تجاری و خانگی به قطر یا ۱ اینچ روی شبکه گازدار فولادی به صورت پراکنده طبق نقشه استاندارد ز/SM-6007 .
 • ساخت و نصب ۶۰۰ انشعاب تجاری و خانگی به قطر ۲۵ میلیمتر روی شبکه گازدار پلی‌اتیلن به صورت پراکنده طبق نقشه SM-6231 یا SC-7040.
 • اصلاح ۱۰۰ انشعاب تجاری یا خانگی طبق مشخصات فنی.

ب- محل اجرا : در سطح استان قم می باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۶۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۹ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۱/۰۱/۱۳۸۸ می باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۴/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۲/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۹۴۸/۳ ریال می‌باشد (بابت اجرا ۱۷۰/۱۴۹/۹۹۱/۲ ریال و بابت کالا ۸۳۰/۸۵۰/۹۵۶ ریال) که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس :  WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم)-۲۳/۱۱/۸۷

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

الف- شرح مختصر کار :

 • اصلاح انشعابات گلدانی ۱۵۰۰ مورد؛
 • حذف شیر پیاده رو ۵۰۰ مورد؛
 • جابجایی علمک ۲۰۰ مورد؛
 • نصب علمک ۱۰۰ مورد؛
 • جمع آوری لوله ۴/۳ اینچ انشعاب ۱۰۰ مورد.

ب- محل اجرا : در سطح شهر قم می باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۰۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۶ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۸۷ می باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۹۳۴/۲ ریال می باشد که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه گران می توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

کاهش ۹ درصدی مصرف گاز در استان قم

مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت: مصرف گاز بخش های خانگی – تجاری و صنعتی هفته گذشته   ۹ درصد کاهش یافت . آقای محمدی با بیان اینکه  دو هفته پیش  مصرف گاز در استان قم  حدود ۳۶ میلیون و ۷۴۰ هزار متر مکعب بود ، افزود : این میزان هفته گذشته با  سه میلیون متر مکعب کاهش  به ۳۳ میلیون متر مکعب رسید. هوشنگ محمدی خاطر نشان کرد اگر چه در چند روز گذشته  حدود شش  هزار خانوارروستایی دیگر استان  از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند  اما همکاری مردم در مصرف منطقی گاز ، در این جهت  بسیار موثر بوده است. به گفته وی در حال حاضربیش از۲۲۵ هزار مشترک خانگی – تجاری و صنعتی در استان قم وجود دارد. تنها مشترک عمده گاز طبیعی این استان ( نیروگاه سیکل ترکیبی قم ) هم هفته گذشته بیش از ۱۲ میلیون متر مکعب گاز مصرف کرد که حدود ۲۵ درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش نشان میدهد.

 

بهره برداری از طرح گازرسانی به روستاهای استان قم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی

طرح گازرسانی به ۲۱ روستای بخش جعفرآباد قم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.در این مراسم که استاندار ـ مدیران استانی و محلی و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، دکتر لاریجانی در سخنانی ، حرکت عمومی ایجاد شده برای گازرسانی به روستاها را ، از رویکردهای عدالت خواهانه انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: بسیاری از کشورهای گاز خیز دنیا از گازرسانی به روستاها خودداری می کنند تا بتوانند با صادرات آن، درآمد بیشتری کسب کنند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدودیت منابع گازی کشور خاطرنشان کرد باید از هر گونه اسراف در این نعمت الهی پرهیز و بر استفاده حداقلی از آن اکتفا کرد. آقای لاریجانی با قدردانی از خدمات شرکت گاز استان قم در گازرسانی به روستاها، بر ادامه این روند تا گازرسانی به تمام روستاهایی که از نظر فنی امکان گازرسانی به آنها وجود دارد، تأکید کرد. مدیر عامل شرکت گاز استان قم در این مراسم با بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده این شرکت در ۳۰ سال گذشته، گفت : با گازسانی به این ۲۱ روستا، دو هزار خانوار از مزایای گاز طبیعی بهره مند شدند. آقای محمدی افزود: ۸۰ کیلومتر لوله گذاری ـ احداث چهار ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۱۶ هزار متر مکعب در ساعت و نصب ۱۷۷۵علمک برای گازرسانی به این روستاها انجام شده است که هزینه اجرای آن حدود دو میلیارد تومان بوده است. وی تأکید کرد گازرسانی به دو روستای دیگر این بخش نیز در حال انجام است که بزودی به اتمام خواهد رسید.

 

اتصال ۶ روستای دیگر استان قم به شبکه سراسری گاز کشور

در آخرین روز از د هه مبارک فجر ، طرح گاز رسانی به شش روستای  بخشهای مرکزی و کهک استان قم صبح امروز  به بهره برداری رسید. برای گاز رسانی به روستاهای سراجه – نواران – دولت آباد – و مومن آباد در بخش مرکزی و روستاهای تیره و امامزاده ابراهیم در بخش کهک  مجموعا بیش از ۵/۱  میلیارد تومان هزینه و ۵ ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۲۳۵۰۰  متر مکعب در ساعت احداث شده است . در مراسم بهره برداری از این طرح ها که – فرماندار و برخی از مقامات استانی و محلی حضور داشتند ، استاندار قم با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی در ۳۰ سال گذشته ، بر حفظ و پاسداری از آنها تاکید کرد. مدیر عامل شرکت گاز استان هم در این مراسم گفت :با بهره برداری از این طرح ها مجموعا ۶۵۰ خانوار از مزایای گازطبیعی بهره مند میشوند. آقای محمدی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرحها ۶۰ کیلومتر لوله گذاری شده است، افزود: تاکنون حدود ۱۳۰۰ انشعاب گاز در این روستاها به مردم واگذار شده است. وی با برشمردن مزایای گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و ارزان، از ساکنان این روستاها خواست علاوه بررعایت اصول ایمنی ، در مصرف گاز هم صرفه جویی کنند. یازده روستای دیگر این استان هم در بخش خلجستان روز شنبه این هفته به شبکه سراسری گاز متصل شده بودند.

 

کاهش ۵ درصدی مصرف گاز در استان قم

مصرف گاز در استان قم هفته گذشته حدود  ۵ درصد کاهش یافت. مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت : بخش های  خانگی – تجاری و صنعتی غیر عمده ، هفته گذشته  ۳۶ میلیون و ۷۴۰ هزار متر مکعب گاز مصرف کرد ند که این میزان حدود  یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب (۷/۴ درصد ) کمتر از هفته قبل از آن است . آقای محمدی افزود : با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از ۲۷۱ هزار خانوار تحت پوشش شبکه گاز قرار دارند و تعدادی از روستاهای استان نیز در چند روز گذشته به شبکه سراسری گاز پیوسته اند ،کاهش مصرف گاز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نشان دهنده همکاری گسترده  مردم در مصرف منطقی و درست این نعمت الهی است . وی با اشاره به صرفه جویی بسیار ارزشمند مصرف کنندگان گاز در زمستان امسال ، از همکاری آنان قدردانی کرد و خواستار ادامه این روند شد. مدیر عامل شرکت گاز استان قم خاطرنشان کرد در حال حاضر ۲۱۵ هزار مشترک خانگی –   ۱۰ هزارمشترک تجاری و ۷۶۵مشترک صنعتی جزء  و عمده و یک مشترک عمده گاز (نیروگاه سیکل ترکیبی) در استان قم وجود دارد. این نیروگاه هم هفته گذشته حدود ۹ میلیون و۵۸۳ هزار متر مکعب گاز برای تولید برق به مصرف رساند.

 

افتتاح طرح گازرسانی به ۱۱ روستای بخش خلجستان قم

طرح گازرسانی به ۱۱ روستای بخش خلجستان قم صبح امروز با حضور استاندار و برخی از مقامات استانی و محلی به بهره برداری رسید.روستاهای وشاره – سرخده – موجان – رستگان – آمره – فوجرد – گیو – تینوج – عیسی آباد – منصور آبادو همت آباد  ۱۱  روستایی هستند  که با گاز رسانی به آنها  ۲۹۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.در مراسم افتتاح این طرح ها در حسینیه روستای وشاره، که نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ، مدیران شرکت گاز استان و برخی از مقامات استانی و محلی حضور داشتند،استاندار قم در سخنانی با قدردانی از فعالیت های شرکت گاز در گازرسانی به روستاها تصریح کرد فراهم کردن زیرساختهای لازم ، موجب رشد و توسعه روستاها و در نتیجه توسعه شهرها خواهد شد. مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان گزارشی از تلاشهای  این شرکت در۳۰ سال گذشته  گفت:۱۲۵ روستای استان قم دارای قابلیت گاز رسانی است که تا پایان امسال روستاهای گازدار استان به ۷۰ مورد خواهد رسید.آقای محمدی افزود :برای گاز رسانی به این روستاها  ۶۴ کیلومتر لوله گذاری و سه ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در ساعت احداث شده است . به گفته وی تاکنون به ساکنان این روستاها بیش از ۲۱۰۰ انشعاب واگذار شده است.بخش خلجستان در ۷۵ کیلومتری شهر قم واقع است و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال ۸۵  حدود ۱۰ هزار نفر است . گاز رسانی به مرکز این بخش (شهر دستجرد) در سال ۸۵ به بهره برداری رسید.

 

افزایش ۸ درصدی مصرف گاز درقم در هفته گذشته

مصرف گاز استان قم هفته گذشته حدود هشت درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشته است.بنا بر اعلام شرکت گاز قم ، مردم استان هفته گذشته بیش از ۳۸ میلیون و ۴۶۰ هزار متر مکعب گاز مصرف کردند که این میزان  دو میلیون و ۸۵۰  هزار متر مکعب (۸ درصد) بیشتر ازهفته قبل از آن است.شرکت گاز استان قم ضمن قدردانی از همه مردم در مصرف منطقی گاز طبیعی ، از آنان خواست  در مصرف این فراورده نهایت صرفه جویی را بعمل آورند.

بهره برداری از طرح گازرسانی به ۴۰ روستای استان قم

طرح گاز رسانی به ۴۰ روستای استان قم در دهه مبارک فجر به بهره برداری میرسد.مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت : دربخش جعفرآباد ۲۱ روستا، بخش خلجستان ۱۱ روستا، بخش  مرکزی ۴روستا و در بخش سلفچگان و کهک هرکدام دو روستا به شبکه سراسری گاز متصل میشوند. آقای محمدی خاطر نشان کرد با گازرسانی به این روستاها  ۵۹۰۰ خانوار و بیش از ۳۵۰ واحد صنعتی وتجاری از مزایای گاز طبیعی بهره مند میشوند.وی هزینه گازرسانی به این روستاها را بالغ بر چهار میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: برای اجرای این طرحها ۲۰۰ کیلومتر لوله گذاری شده و ۱۱  ایستگاه  تقلیل  فشار با ظرفیت  ۵۹ هزارو ۵۰۰ متر مکعب در ساعت احداث شده است.  به گفته مدیر عامل شرکت گاز استان قم تاکنون بیش از ۵۵۰۰ علمک گاز در این روستاها  نصب شده است .آقای محمدی تصریح کرد با گاز رسانی به این روستاها ، شمار روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در این استان به ۶۰ روستا رسید. در استان قم  امکان گاز رسانی به ۱۲۵ روستا وجود دارد که تاکنون ۶۰ روستای ان به شبکه سراسری گاز متصل شده اند.

 

 

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب