منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

برگزاری کلاس ایمنی و آتش نشانی

روز شنبه مورخ ۲۲/۱/۸۸ یک دوره ۳ روزه کلاس ایمنی و آتش نشانی در سالن کنفرانس شرکت گاز استان قم با همکاری واحدهای HSE و آموزش برگزار گردید. در این کلاس پرسنل با اصول ایمنی و آتش نشانی و اهمیت حیاتی آن در صنعت گاز ” و ” شناخت تئوری آتش و انواع آن ” و ” شناخت عوامل آتش زا و توسعه و طبقه بندی آتش ” و … آشنا شدند که پرسنل علاوه بر آموزش های تئوری ، آموزش عملی ” چگونگی اطفاء حریق ” نیز برگزار شد .

 

برگزاری سمینار ” سلامت در حوادث و بلایا ” به مناسبت هفته بهداشت در شرکت گاز استان قم

روز دوشنبه مورخ ۲۴/۱/۸۸ سمیناری تحت عنوان ” سلامت در حوادث و بلایا ” در سالن کنفرانس شرکت گاز استان قم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردیدکه هدف از برگزاری آن ارتقاء سطح آگاهی همکاران در خصوص بروز حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله بوده که آقای مهندس صمدی کارشناس دانشگاه علوم پزشکی با نشان دادن تصاویری از گسل های موجود در دنیا و مناطق زلزله خیز موضوع را مورد تحیلیل و بررسی قرارداد.

 

برگزاری مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم

  همزمان با سراسر کشور مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم برگزار شد.در این دوره از مسابقات که با عنوان یادواره ولایت و امامت و با حضور ۲۸ نفر از کارکنان شرکت گاز استان، در رشته های قرائت، تحقیق، ترتیل، مفاهیم، حفظ قران کریم و نهج البلاغه در دو بخش برادران و خواهران برگزارشد آقایان عبدالرحمان دانا در رشته مفاهیم قران کریم، اصغر رضابیگی در رشته تحقیق، حسن شوندی در رشته ترتیل و سید محمود بهاء الدینی در رشته حفظ دو جزء و خانم مرضیه حاجیلو در  رشته مفاهیم موفق به کسب رتبه برتر شدند…..

 

همزمان با سراسر کشور مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با عنوان یادواره ولایت و امامت و با حضور ۲۸ نفر از کارکنان شرکت گاز استان، در رشته های قرائت، تحقیق، ترتیل، مفاهیم، حفظ قران کریم و نهج البلاغه در دو بخش برادران و خواهران برگزارشد آقایان عبدالرحمان دانا در رشته مفاهیم قران کریم، اصغر رضابیگی در رشته تحقیق، حسن شوندی در رشته ترتیل و سید محمود بهاء الدینی در رشته حفظ دو جزء و خانم مرضیه حاجیلو در رشته مفاهیم موفق به کسب رتبه برتر شدند.

افراد برتر این مسابقات به رقابت های کشوری اعزام می شوند

مدیر عامل شرکت گار استان قم در مراسم آغاز این مسابقات در جمع مسئولان برگزاری و کارکنان شرکت کننده در این مسابقات با شاره به جایگاه رفیع قرآن کریم در دین مبین اسلام و اهمیت نشر و ترویج فرهنگ حفظ و قرائت قرآن کریم تصریح کرد: حفظ این میراث ارزشمند و گرانبهای الهی وظیفه همه آحاد جامعه است.

مهندس هوشنگ محمدی با بیان اینکه مضامین و موضوعات قرآن کریم باید سرلوحه و سرمشق انسانها در زندگی روزمره قرار گیرد افزود: اگر این موضوعات ارزشمند در جامعه نهادینه شود بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی رفع خواهد شد.

وی اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه را در نهادینه کردن این مضامین و مفاهیم نورانی موثر دانست و گفت: برگزاری مسابقات قرآن کریم مصداق بارز ترویج حفظ و نشر معارف قرآنی در جامعه است.

 

اجرای پروژه تعمیرات و نگهداری شبکه و انشعابات گاز، حفاظت از زنگ و وسایل گازرسانی -نوبت اول-۲۴/۱/۸۸

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه تعمیرات و نگهداری شبکه و انشعابات گاز، حفاظت از زنگ و وسایل گازرسانی را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

اجرای پروژه تعمیرات و نگهداری شبکه و انشعابات گاز، حفاظت از زنگ و وسایل گازرسانی را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • تعمیر و نگهداری خطوط توزیع در سطح شهر قم و روستاهای طایقان ، چشمه شور و محورهای شهرکهای صنعتی به طول تقریبی ۱۵۲۸Km از سایز ۲ تا ۱۲ اینچ فولادی و ۶۳ تا ۱۶۰ میلیمتر پلی‌اتیلن ؛
 • تعمیر و نگهداری شیرها ، حوضچه‌های خطوط تغذیه در سطح شهر قم و روستاهای تابعه به تعداد ۳۵۰ عدد از سایز ۲ تا ۲۴ اینچ ؛
 • تعمیر و نگهداری شیرها ، حوضچه‌های شبکه توزیع (فولادی و پلی‌اتیلن) در سطح شهر قم و روستاهای طایقان، چشمه شور و شهرکهای صنعتی به تعداد ۳۵۰۰ عدد از سایز ۲ تا ۱۲ اینچ ؛
 • تعمیر و نگهداری ۱۱۸۰۳۲ عدد علمک فولادی و پلی‌اتیلن در سطح شهر قم و روستاهای طایقان ، چشمه شور و شهرکهای صنعتی ؛
 • تعمیر و نگهداری ۴۰ ایستگاه CPS و ۱۵۷۵ تست پوینت در سطح استان قم ؛
 • سرویس و نگهداری تجهیزات وسایل گازرسانی ایستگاههای تقلیل فشار DRS,TBS,CGS & TBS,CGS و ایستگاههای تقلیل فشار عمده صنعتی در سطح استان قم .

ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۳۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین‌الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۰۶/۰۲/۱۳۸۸ می‌باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۲۰/۰۲/۱۳۸۸ می‌باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸/۰۲/۱۳۸۸ می‌باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۵۹۶/۷ ریال می‌باشد که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس :  WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.  

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.   

ایجاد شکاف خط تغذیه فشار قوی بواسطه حفاری پیمانکار راه آهن

در ساعت ۱۴ بعداز ظهر مورخ ۱۸/۰۱/۸۸ پیمانکار شرکت راه آهن در حین حفاری در محور قدیم قم ـ تهران با بیل لودر باعث گردید تا خط ۶”  تغذیه فشار قوی دچار حادثه و تخریب قرار گیرد.مزید اطلاع این خط دارای فشار  ۲۵۰psi  بوده و نشت بسیار بالای ناشی از این حادثه خطرناک با حضور به موقع عوامل اجرایی وامدادی شرکت گاز استان قم، نیروهای آتش نشانی و جلوگیری از تردد خودروها توسط عوامل راهنمایی و رانندگی استان ظرف مدت ۱۲۰ دقیقه با بستن شیر های مسیر و  تخلیه گاز موجود در خط، مهار و عملیات ترمیم با حضور همکاران فنی از ساعت ۱۷ آغاز شد.درحین مهار نشت گاز ترافیک سنگینی در اتوبان ایجاد گردید که بحمد… با الطاف الهی و با حضور به موقع عوامل امدادی رفع خطر و ترافیک به حالت عادی برگشت.

 

دیدار نوروزی مدیر عامل شرکت گاز استان قم با مقامات استانی وپرسنل شرکت گاز

مهندس محمدی مدیریت عامل شرکت گاز استان قم به همراه هیئت مدیره با کارکنان این شرکت و با استاندار قم و دیگر مقامات استانی دیدار کردند.به گزارش روابط عمومی در این دیدار که صبح روز یکشنبه مورخ ۱۶/۰۱/۸۸ و به مناسبت آغاز سال جدید برگزار گردید، کارکنان شرکت در فضایی دوستانه با مدیر عامل شرکت گاز استان قم، مدیران، مسئولین و همکاران واحدهای مختلف دیدار و لحظاتی را به گفتگو و ادای سنت پسندیده دیدار نوروزی سپری نمودند. جناب مهندس محمدی ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای همکاران در خصوص رعایت اصلاح الگوی مصرف، نکاتی را توصیه فرمودند.

 

اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم) -۲۳/۱/۸۸

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

اجرای پروژه ایمن سازی و اصلاح انشعابات در سطح شهر قم (مرحله دوم) را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • اصلاح انشعابات گلدانی ۱۵۰۰ مورد؛
 • حذف شیر پیاده رو ۵۰۰ مورد؛
 • جابجایی علمک ۲۰۰ مورد؛
 • نصب علمک ۱۰۰ مورد؛
 • جمع آوری لوله ۴/۳ اینچ انشعاب ۱۰۰ مورد.

ب- محل اجرا : در سطح شهر قم می باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۰۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۶ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم. (بانک ملی شعبه شهید زین‌الدین قم). در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۰/۰۱/۱۳۸۸ می باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۳/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز چهارشنبه مورخ ۲۳/۰۲/۱۳۸۸ می باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۹۳۴/۲ ریال می باشد که پیمانکار بایستی ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه را اعلام نماید.

مناقصه گران می توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

اسفندماه۱۳۸۷

آمار حوادث شبکه های شهری و روستای – مصرف کنندگان گاز طبیعی-شرکت گاز استان قم-اسفند ماه سال ۱۳۸۷

ردیف محل حادثه تاریخ حادثه نوع حادثه علت حادثه خسارت مالی خسارت جانی
جزئی شدید جزئی شدید منجر به فوت
۱ خیابان ۲۰ متری زاد – کوچه شماره ۱۶
پلاک ۳۱
۰۲/۱۲/۸۷ شکستگی میله اسپندل رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۲ خیابان دورشهر- کوچه ۱۸ روبروی پلاک ۱۵۶
( اتوشویی )
۰۳/۱۲/۸۷ انفجار بالا رفتن فشار دیگ بخار مغازه اتوشویی ــــــ ü ــــــ ــــــ ــــــ
۳ خیابان خاکفرج -کوچه شماره ۶۱ پلاک ۲۹ ۰۵/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۴ خیابان آذر – کوچه شماره ۶۹ کوچه خرم نژاد
پلاک ۲۷
۰۶/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۵ خیابان نواب – خیابان مدنی – کوچه شماره ۳۲
پلاک ۸
۰۹/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۶ شهرک امام حسن – کوچه شماره ۲۰ پلاک ۱ ۱۷/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۷ خیابان نیروگاه – کوچه شماره ۳۶ کوچه شماره ۱۲پلاک ۱۲۶ ۱۷/۱۲/۸۷ انفجار و آتش سوزی نشت گاز و عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز ــــــ ü ــــــ ü ــــــ
۸ بلوار شاهد کوچه شماره ۸ پلاک ۲۴۰ ۲۰/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۹ شهرک قدس- نبش خیابان ولیعصر پلاک ۱۷ ۲۰/۱۲/۸۷ شکستگی گلویی کنتور تخریب بخشی از ساختمان و ریزش مصالح ساختمانی ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۱۰ خیابان آذر – کوچه شماره ۵ کوچه شماره ۱۲
پلاک ۳۸
۲۱/۱۲/۸۷ شکستگی کاور رگولاتور بی احتیاطی راننده و برخورد با رگولاتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۱۱ خیابان رسالت – کوچه ۶۱ کوچه امام سجاد
پلاک ۱۲
۲۱/۱۲/۸۷ شکستگی میله اسپندل رگولاتور دستکاری توسط مشترک ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ
۱۲ بلوار امین- کوچه شماره ۳۸ ساختمان آپادانا ۲۴/۱۲/۸۷ شکستگی کاور کنتور بی احتیاطی راننده و برخورد وسیله نقلیه با کنتور ü ــــــ ــــــ ــــــ ــــــ

 

۰۵ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب