منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

تقدیر و تشکر از عملکرد شرکت گاز استان قم

آقای دکتر ناظمی اردکانی استاندار محترم قم در جلسه شورای اداری مورخ ۰۱/۰۵/۸۸ در حضور مدیران ارشد اجرایی استان، ضمن ابراز خرسندی از خدمات ارائه شده توسط شرکت گاز استان قم ، بویژه در خصوص مددجویان بهزیستی و همکاری صمیمانه در رفع مشکلات ایشان از یک سو و برخورد مناسب و ارزنده پرسنل زحمتکش این شرکت پیرامون بحث تکریم ارباب رجوع از سوی دیگر، از جذب بودجه های مصوب و اخذ اعتبارات مجدد و تلاش مجدانه در انجام  تکمیل پروژه های گازرسانی در شقوق  مختلف (گازرسانی به شهرها، روستاها، صنایع، جایگاه های CNG و …) تقدیر و تشکر نمودند. درپایان نیز، ایشان عملکرد مطلوب کلیه پرسنل خدوم شرکت گاز استان قم و بویژه مدیریت عامل و هیأت مدیره شرکت را ستوده و ارج نهادند.

 

بازدید از شهرهای توابع استان قم

آقای مهندس محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان قم به همراه اعضای هیأت مدیره و تنی چند از هیأت رئیسه، به منظور بررسی وضعیت گازرسانی و پیشگیری از مشکلات احتمالی ضمن بازدید از تأسیسات و پروژه های گازرسانی در دست اجراء در حوزه بخش های جعفرآّباد و خلجستان و روستاهای تابعه حضور یافتند. ابتدا رئیس اداره گاز شهرستان قم و مسؤلین شهرهای مذکور ضمن خیر مقدم، گزارشی از وضعیت گازرسانی و پروژه ها ارائه نمودند. سپس مهندس محمدی ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار و حضرت امام زین العابدین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز به همکاران، بر حفظ پایداری و استمرار جریان گاز در استان و نیز آمادگی پرسنل تعمیراتی و امدادی در طول سال و تلاش و کوشش مضاعف تاکید داشتند و خدمات رسانی به قشر محروم و روستائی را از عبادات بزرگ بر شمردند. ایشان در راستای تحقق عملی و عینی شعار تکریم ارباب رجوع توصیه فراوان نموده و در پایان از زحمات کلیه پرسنل خدوم و زحمت کش به ویژه مجموعه بهره برداری تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

 

 

 

آنفلوانزای خوکی

 • در پی انتشار آنفلوانزای H1N1 که به آنفلوانزای خوکی معروف شده است در کشور های مختلف و تاکید سازمان بهداشت جهانی ، وزارت بهداشت و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر این موضوع ، سمینار “آشنایی با آنفلوانزای خوکی” مورخ ۱۰/۴/۸۸ توسط امور HSE ، آموزش ، روابط عمومی شرکت گاز قم و با همکاری تیم آموزشی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت قم در سالن کنفرانس شرکت گاز برگزار گردید .

در  آغاز ،  جناب آقای دکتر عظیمی در خصوص آشنایی با آنفلوانزا و انواع آن صحبت کرده و در ادامه سرکار خانم دکتر اسلامی در جهت تکمیل آشنایی با آنفلوانزا ،به طور تخصصی آنفلوانزای خوکی و نحوه پیشگیری و درمان آن را توضیح دادند که در ادامه به خلاصه ای از آن اشاره می کنیم.

علائم آنفلوانزای H1N1

این آنفلوانزا همانند دیگر سرماخورد گی ها، همراه با سردرد، گلودرد،کوفتگی عضلانی، درد مفاصل، تب ولرز و گاهی تهوع و اسهال می باشد.

فرد بیمار یک روز قبل از بروز علائم و هفت روز پس از بروز علائم ناقل بیماری است و در کودکان این زمان طولانی تر است.

ویروس آنفلوانزا در حرارت ۷۵ الی ۱۰۰ درجه سانتیگراد از بین می رود.

مواد شیمیایی مانند کلر، آب اکسیژنه، شوینده ها)صابون(  ، مواد ضد عفونی کننده حاوی ید و الکل ها با غلظت و زمان مناسب این ویروس را از بین می برند.

توصیه های بهداشتی

 1. مکرراً دست های خود را به خوبی با آب و صابون و یا هر ماده تمیز کننده استاندارد دیگری بشوئید.
 2. هنگام سرفه و عطسه، بینی و دهان خود را با دستمال کاغذی بپوشانیم.
 3. دستمال مصرف شده را فوراً پس از استفاده به طور مناسب دفع کنیم.
 4. هنگام احوالپرسی، از بوسیدن و دست دادن خودداری کنیم.
 5. از مالیدن و تماس دست آلوده با چشم ها و بینی و دهان خودداری نماییم.
 6. اگر در افراد آثار شبه آنفلوانزا دیدیم، از انها حداقل یک متر فاصله بگیریم.
 7. در صورت مشاهده علائم شبه آنفلوانزا، فوراً به پزشک مراجعه کنیم.
 8. در صورت بیماری حتماً تا ۷ روز و حداقل یک روز پس از بهبود علائم بالینی در منزل بمانید.
 9. جهت پیشگیری از انتقال ویروس باید مرتباً سطوح کناری تخت خواب، سطوح مختلف حمام و آشپزخانه و اسباب بازی های کودکان را با محلول های ضد عفونی خانگی تمیز کرد.
 10. از هرگونه تماس با افرادی که سرما خورده اند جلوگیری کنید.

مهمترین راه جلوگیری از انتقال و ابتلا به ویرو س H1N1 شستشوی مرتب دست ها است.

 

اولویت های پژوهشی سال جاری

 

 • توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در حوزه گازرسانی 

 

 

اجرای پروژه خط انتقال کارخانه سیمان نیزار -نوبت اول-تجدید مناقصه – ۹/۴/۸۸

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه خط انتقال کارخانه سیمان نیزار را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه خط انتقال کارخانه سیمان نیزار را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • لوله گذاری به قطر ۴ و ۸ اینچ و با فشار ۱۰۵۰Psi به طول تقریبی ۲۸۲ متر (خط انتقال)؛
 • تهیه مصالح و تجهیزات و ساخت و نصب یک دستگاه ایستگاه (CGS-TBS) به ظرفیت ۰۰۰/۲۰ مترمکعب بر ساعت بر اساس نقشه ST.1000-60-20000 به همراه هیتر و بودار کننده؛

ب- محل اجرا : استان قم (جاده قدیم اصفهان «جاده نیزار») می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۱۸۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات دارای اعتبار از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا واریز وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۶ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب جاری ۱۶۸۰ شرکت گاز استان قم (بانک ملی شعبه شهید زین‌الدین قم) در صورت واریز وجه نقد ، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۱/۰۴/۱۳۸۸ می‌باشد.

و- مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۴/۰۵/۱۳۸۸ می‌باشد.

هـ- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه‌شنبه مورخ ۲۰/۰۵/۱۳۸۸ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس :  WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

همایش مدیریت مصرف انرژی در استان قم

در راستای منویات مقام معظم رهبری و مدیریت مصرف انرژی همایشی برای همین منظور با حضور مدیران ارشد استان از جمله استاندار محترم و معاونین استاندار، فرماندار، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، متخصصین بخش خصوصی مرتبط با موضوع و مهندسین سازمان نظام مهندسی در سالن آمفی‌تأتر ساختمان آموزش و پژوهش استانداری قم برگزار گردید. در این همایش آقای مهندس هوشنگ محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان ضمن خیر مقدم و تبریک حلول ماه رجب به حضار، سخنان خود را با گزارشی از وضعیت روند مصرف انرژی (گاز) در استان آغاز نمود. ایشان اظهار داشتند بیش از ۷۲% سهم سبد انرژی استان از گاز طبیعی است که از متوسط کشوری بیشتر می‌باشد. وی جمعیت برخوردار از گاز طبیعی در شهر قم و شهرهای تابعه را حدود ۹۸% و در روستاها حدود ۷۰% اعلام و اظهار داشت در آینده به همت و تلاش همکاران سخت کوش، توسعه گازرسانی به روستاها با شتاب بیشتری ادامه خواهید یافت. آقای محمدی در ادامه، روند مصرف گاز در سه سال اخیر و همچنین هزینه‌های اعمال شده از سوی دولت تحت عنوان یارانه گاز طبیعی در استان را طی سه سال گذشته بطور متوسط سالیانه بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰/۱۳ ریال معادل صد و سی و پنج میلیارد تومان گاز اعلام نمود. همچنین ایشان نسبت به روند مصرف انرژی در ایران هشدار دادند و ضمن اشاره به مقایسه رشد مصرف حامل‌های انرژی در ایران، که حدود چهار برابر متوسط جهانی می‌باشد، بر اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جوئی منطقی تأکید نمودند.

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب