منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

حضور شرکت گاز استان قم در مانور زلزله فرضی جنوب تهران

مانور امداد رسانی به تاسیسات گاز آسیب دیده جنوب شرقی تهران توسط پرسنل شرکت گاز استان قم برگزار شد.فرمانده عملیات یگان امدادی شرکت گاز استان قم هدف از اجرای این مانور را تسریع در کمک رسانی و تعمیر و بازسازی انشعابات،ترمیم شبکه و تنظیم ورودی و خروجی های ایستگاههای گازرسانی عنوان کرد و افزود:با توجه به حساسیت بالای تاسیسات و شبکه های گازرسانی نیروهای امدادی باید به موقع وارد عمل شوند و با ترمیم خطوط و دستگاههای آسیب دیده در کوتاهترین زمان از انفجارهای احتمالی جلوگیری کنند.مهندس فرجی با بیان اینکه قم به عنوان استان معین تهران محسوب می شود تصریح کرد:پس از اطلاع شرکت گاز استان قم از وقوع زلزله فرضی با قدرت ۴/۶ ریشتر در تاریخ ۲۹مهر در استان تهران جلسه مدیریت بحران بلافاصله راس ساعت ۴بعدازظهر در این شرکت تشکیل و سازماندهی های لازم انجام شد.وی با اشاره به اینکه اکیپ های امدادی پس از درخواست مرکز در ساعت ۲۴چهارشنبه با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند افزود:با توجه به اینکه در گزارشهای دریافتی ،مرکز این زلزله فرضی در جنوب شرقی تهران گزارش شده بود نیروهای عملیاتی قم با آمادگی لازم راس ساعت مقرر درمحل cgs شماره ۱و۳حضور یافتند.فرمانده عملیات یگان امدادی شرکت گاز استان قم با بیان اینکه ۲میلیون متر مکعب گاز طبیعی از طریق cgs شماره ۱و۳ به تهران ،شهر ری و سمنان منتقل می شود گفت: حجم بالای گازرسانی توسط این ایستگاهها نیازمند هوشیاری ،سرعت عمل و دقت متخصصان و کارکنان در تعمیر محل های آسیب دیده بود که با تدابیر لازم و طبق برنامه ریزی ها به خوبی انجام شد.مهندس فرجی با تاکید بر اینکه نیروهای عملیاتی این شرکت تا رفع کامل مشکلات و عادی شدن وضعیت در محل حضور داشتند خاطرنشان کرد:برای انجام این مانور حدود ۵۰نیروی عملیاتی به همراه تجهیزات و خودرو های امدادی از واحدهای تعمیرات /نصب انشعابات/ /hseبازرسی فنی/حمل و نقل /پشتیبانی و کالا/حراست و روابط عمومی جهت انعکاس به موقع اخبار حضور داشتند.یادآور می شود :این مانور امدادی پس از گذشت۲روز صبح شنبه به پایان رسید.

 

برگزاری جلسه درس اخلاق با حضور حجت الاسلام فرحزاد در شرکت گاز استان قم

در این جلسه که با هدف ترویج و تبلیغ معارف اسلامی و آشنایی پرسنل با ارزشهای دین مبین اسلام و با حضور مدیرعامل و جمعی از کارکنان شرکت گاز استان قم برگزار شد حجت الاسلام فرحزاد با  اشاره به اینکه اسلام در آیات و روایات متعدد بر لزوم رعایت تقوا و پرهیزگاری تاکید دارد افزود: ریشه بسیاری از مشکلات و نا هنجاری ها نافرمانی از دستورات الهی است.وی با بیان اینکه دوری از هوسهای دنیوی و توکل به خدا موجب رستگاری انسان می شود گفت: خداوند در همه حال ناظر بر اعمال بندگان است و هیچیک از اعمال و رفتار ما از دید خداوند مخفی نیست و هرکس ذره ای کار خوب یا بد انجام دهد نتیجه آنرا مشاهده می کند.حجت الاسلام فرحزاد زندگی بسیاری از بزرگان و اندیشمندان را الگوی مناسبی برای نسل امروز معرفی و تصریح کرد:باید با تحقیق و مطالعه از لحظه لحظه زندگی این بزرگان و متفکران درس بگیریم. وی همچنین با گرامیداشت ایام دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) خاطر نشان کرد:این ایام با سعادت فرصتی ارزشمند برای بهره گیری از فضائل و آشنایی با زندگی پرخیر و برکت ائمه معصومین و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است.

دوره آموزشی پدافند غیر عامل با حضور بسیجیان شرکت ملی گاز در قم برگزار شد.

در این دوره آموزشی ۴روزه که به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شرکت گاز استان قم و با هدف آشنایی کارکنان با پدافند غیر عامل و چگونگی حفاظت از خطوط انتقال ،تاسیسات وشبکه توزیع گاز برگزار شد بیش از ۱۰۰بسیجی شرکت ملی گاز حضور داشتند.

مهندس هوشنگ محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان قم در مراسم آغاز به کار این دوره آموزشی با اشاره به ضرورت های فراگیری آموزشهای مربوط به پدافند غیر عامل توسط کارکنان صنعت گاز گفت: با توجه به گستردگی حجم فعالیت ها و رسالت های سنگینی که شرکت ملی گاز در ارائه خدمات به اقصی نقاط کشور به عهده دارد فراگیری این آموزشها ار اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با بیان اینکه امروز صنعت گاز مهمترین پایگاه و تامین کننده مقوله انرژی در کشور محسوب می شود افزود:صیانت وحراست از این نعمت عظیم خدادادی و تاسیسات و شبمه توزیع از وظایف اساسی کارکنان و بویژه بسیجیان است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم در ادامه به تلاش دشمنان در سی سال گذشته برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: دشمنان اسلام که توانایی تحمل استقلال و نفوذ پذیری ایران را در دنیا نداشتند تلاش کردند با جنگ هشت ساله و سایر اقدامات تفرقه افکن مقابل پیشرفت جمهوری اسلامی بایستند که این حربه ها نیز با هوشمندی و درایت امام راحل (ره)و رهبر معظم انقلاب اسلامی و همدلی و ایستادگی مردم شکست خورد.

مهندس محمدی همچنین نقش و جایگاه شهر مقدس قم را در نشر تفکر شیعی و انقلاب اسلامی تاثیر گذار و تعیین کننده دانست و افزود: وجود بارگاه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)،مسجد مقدس جمکران ،حضور مراجع و علما ، حوزه علمیه قم و صدها مرکز علمی و تخقیقاتی بیانگر این جایگاه ارزشمند است.

خاطرنشان می شود این دوره آموزشی با برگزاری آزمون ارزیابی و بازدید حاضران از ایستگاه تقویت فشار گاز قم به پایان رسید.

 

دیدار جمعی از بسیجیان شرکت ملی گاز ایران با آیت الله العظمی نوری همدانی

در این دیدار آیت‌الله‌ العظمی نوری همدانی فرمودند: همه باید برای تقویت نظام جمهوری اسلامی گام برداریم.

ایشان ظهر دیروز در دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان قم وجمعی از بسیجیان شرکت ملی گاز و استانهای سراسر کشور با بیان اینکه در نظام اسلامی خدمت به مردم عبادت محسوب می شود اظهار داشتند: همه وظیفه داریم برای شناخت نظام اسلامی تلاش کنیم و بدانیم که در چنین نظامی همه موضوع‌ها باید الهی باشد.

آیت‌الله‌ العظمی نوری همدانی با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی هیچ چیز منهای خدا وجود ندارد و همه کارها با خداوند مرتبط است تصریح کردند:در نظام اسلامی بسیاری از امور مانند قضاوت ، تجارت، سیاست و … باید رنگ اسلامی به خود بگیرد.

استاد حوزه علمیه قم نظام جمهوری اسلامی ایران از دیدگاه امام خمینی(ره)را زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت دانستند و خاطرنشان کردند: در زمان غیبت حضرت مهدی (عج) رهبری محور وحدت در کشور است.

 

شرکت گاز استان قم گوش به زنگ حوادث احتمالی

مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت :کارکنان این شرکت برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی آمادگی دارند.

مهندس هوشنگ محمدی صبح یکشنبه در جلسه ستاد حوادث غیر مترقبه استان که در آستانه هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه حساس گاز طبیعی در چرخه انرژی کشور افزود: بعد از تاسیسات هسته ای سازمانی حساس تر از شرکت گاز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بنا به خصلت ذاتی شرکت گاز فعالیت های آن توام با خطر و بحران است تصریح کرد: ماموران وکارکنان این شرکت با تلاش شبانه روزی از مجموعه تاسیسات شرکت حفاظت و نگهداری می کنند و با هوشیاری گوش به زنگ حوادث احتمالی هستند که اگر لحظه ای غفلت شود شاهد حوادث خطرناک و خسارتهای جبران ناپذیر مادی و انسانی خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با تاکید برضرورت مقاوم سازی تاسیسات این شرکت در برابر حوادث مختلف افزود: به همین منظور سالانه چندین میلیارد ریال صرف مقاوم سازی و افزایش ایمنی ساختمان ها /تاسیسات و شبکه گاز رسانی می شود.

مهندس محمدی در ادامه به برگزاری مانورهای مختلف آموزشی برای ارتقا سطح توان پرسنل این شرکت اشاره و خاطر نشان کرد: شرکت گاز آمادگی دارد با مشارکت سایر دستگاهها و نهادهای استان در مانور مدیریت بحران شرکت کند.

وی همچنین در این جلسه با تقدیر از فعالیت های مهندس متقیان معاون عمرانی سابق استاندار برای آقای اصغر زاده سرپرست جدید معاون عمرانی استاندار آرزوی موفقیت همراه با تعامل و همکاری هرچه بیشتر کرد.

لازم به ذکر است هجدهم تا بیست و چهارم مهر به عنوان هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در کشور نامگذاری شده است.

 

دیدار جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز ایران با آیت الله مکارم شیرازی در قم

آیت الله مکارم شیرازی گفتند:خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم از بزرگترین عبادات نزد خداوند است.

ایشان در دیدار جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز ایران و استانهای کشور نظم در کارها و توجه به نیازها و پاسخگویی به مشکلات مردم را از جمله وظائف کارکنان دولت در سطوح مختلف دانستند و افزودند:خدمت رسانی به مردم اگر با نیت الهی باشد موجب سیر و سلوک عرفانی /افزایش عمر و دفع بلاها می شود.

ایشان گاز رسانی به نقاط مختلف /توسعه شبکه مخابرات و توزیع برق/گسترش راههای مواصلاتی و ایجاد صنایع از نیاز های ضروری جامعه اسلامی برشمردند و تصریح کردند:در فقه اسلامی تمام فعالیت ها و نیاز های که حیات جامعه به آن بستگی دارد جزء واجبات کفائیه است.

آیت الله مکارم شیرازی افزودند:اگربه تعالیم ودستورات اسلامی عمل شود جامعه گلستان می شود.

ایشان با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه توسعه شبکه گاز رسانی به مناطق مختلف و جلب رضایت حداکثری مردم تاکید کردند:باید مسئولان نسبت به توسعه خدمات و امکانات به ویژه گازرسانی به مناطق باقیمانده اهتمام جدی داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی توسعه امکانات و زیرساختهای رفاهی در کشور را موجب تبیلغ اسلام در داخل و خارج دانستد وافزودند: آشنایی کامل با وظائف محوله /اداره صحیح امور و رفع مشکلات گذشته مردم در سایه انقلاب اسلامی می تواند الگویی بارز از پیشرفت یک نظام اسلامی را به دنیا نشان دهد.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با تاکید بررعایت دقیق ضوابط و استانداردهای لازم در توسعه شبکه گاز رسانی خاط رنشان کردند:باید با برنامه ریزی وبکارگیری تدابیر لازم گاز مورد نیاز مصارف خانگی و بخش های مختلف به موقع تامین شود تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

در این دیدار مدیر عامل شرکت گاز استان قم هم با ارائه گزارشی از روند گاز رسانی به روستاها/ بخش های صنعتی و ایجاد جایگا های سوخت سی ان جی در قم افزود: در حال حاضر بیش از ۹۶ در صد مردم قم /بخشهای و روستاها تابعه از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مهندس محمدی اظهار داشت: به لحاظ توسعه شبکه گازرسانی و احتساب مناطق و روستاهای گاز رسانی شده استان قم نخستین استان سبز کشور است.

وی با اشاره به اینکه از مجموعه ۱۲۳روستا های استان که قابلیت گاز رسانی داردند ۷۰روستا تاکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند افزود:تلاش می کنیم تا پایان امسال به تمام روستا هایی که ویژگی های فنی و اقتصادی را دارا باشند گاز رسانی کنیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم ایجاد جایگاههای جدید سی ان جی و رفع مشکلات مردم را یکی از دغدغه های اصلی مسولان عنوان کرد و گفت:با تلاش مسولان و پیگیری های انجام شده تعداد ۳۰ جایگاه سی ان جی که باید تا پایان سال ۱۳۹۰ به بهره برداری می رسید به ۳۵ جایگاه افزایش یافته که تاکنون ۱۰جایگاه آن بهره برداری شده است.

محمدی خاطر نشان کرد:از ۲۵ جایگاه باقیمانده ۱۲جایگاه تا دو ماه آینده و ۱۳ایستگاه دیگر نیز تا نیمه اول سال آینده تکمیل /تجهیزو به بهره برداری می رسند.

 

 

 

حضور پررنگ شرکت گاز استان قم در نمایشگاه ایمنی و آتش نشانی

غرفه شرکت گاز استان قم در نمایشگاه ایمنی و آتشنشانی با استقبال گسترده مردم روبرو شد. دراین غرفه که با هدف آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با موارد ایمنی در زمینه استفاده صحیح از وسائل گاز سوز برپا شده بود کارشناسان این شرکت با پرپایی کلاسهای آموزشی بازدیدکنندگان را با خطرات مختلف آشنا کردند. همچنین در حاشیه این نمایشگاه تعداد زیادی سی دی و برشور آموزشی به بازدید کنندگان عرضه شد.نمایشگاه ایمنی و آتشنشانی با حضور دستگاههای مختلف امداد و نجات از چهارم تا هفتم مهر در سازمان ملی جوانان استان قم برپا بود.

 

 

بهره برداری از طرح گازرسانی به روستای ونارچ بخش کهک قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

همزمان با هفته دفاع مقدس طرح گاز رسانی به روستای ونارچ بخش کهک قم با حضور رییس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید. مدیر عامل شرکت گاز استان قم در این مراسم که استاندار، نمایندگان مردم قم در مجلس شورا ی اسلامی و دیگر مسولان استان و بخشدار و امام جمعه کهک حضور داشتند با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا گفت:اقتدار و عظمت و پیشرفت ها و توسعه های همه جانبه کشور مرهون رشادتها و از خود گذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس است. مهندس محمدی در ادامه به طرح گاز رسانی به روستای ونارچ بخش کهک اشاره و تصریح کرد: برای اجرای این طرح ۱۳هزار و ۲۴۴ متر لوله گذاری و بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. وی با بیان اینکه برای گاز رسانی به این روستا ۲۸۰ انشعاب گاز نصب شده است افزود: با بهره برداری از این طرح ۳۰۰ خانوار روستای ونارچ از گاز طبیعی بهره مند شدند.مدیر عامل شرکت گاز استان قم با اشاره به برخورداری بیش از ۲۷۰ هزار خانوار شهری و روستایی در استان از نعمت گاز طبیعی افزود: طبق آمار موجود ۹۶ درصد کل جمعیت این استان از گاز طبیعی استفاده می کنند. وی افزود: با احتساب این آمار، قم نخستین استان سبز کشور است.مهندس محمدی همچنین با بیان اینکه گاز طبیعی به عنوان انرژی ارزان، ایمن و مطمئن یکی از مهم ترین شریان های حیاتی قم محسوب می شود گفت: بالغ بر ۸۰ درصد انرژی  این استان از گاز طبیعی تامین می شود. مدیر عامل شرکت گاز استان قم در ادامه با تاکید براینکه اکثر روستاهای بخش کهک به شبکه گاز سراسری وصل شده اند افزود: از مجموعه روستا های این بخش تنها سه روستا فاقد گاز طبیعی هستند که این موضوع در حال بررسی پیگیری می باشد. آقای دکتر لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در خصوص انتقال گاز طبیعی به بخش های مختلف استان قم گفت: بایدتلاش کرد با کمک دولت و تخصیص اعتبارات مناسب روستاهای باقیمانده نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

 

 

برگزاری همایش ایمنی و آتشنشانی در شرکت گاز استان قم

همزمان با هفتم مهر روز ایمنی و آتشنشانی همایش ایمنی با حضور مدیر عامل / رییس هیئت مدیره و مسولان واحد ها در سالن کنفرانس شرکت گاز استان قم برگزار شد. مهندس محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان در این جلسه با اشاره به نقش و وظائف کارکنان در افزایش سطح ایمنی در سطوح مختلف افزود: شرکت گاز استان قم با توجه به وظائف محوله علاوه بر تامین انرژی استان مسئول ایمن بودن سیستم های گازرسانی به مردم نیز هست. ایشان با تقدیر از فعالیت همکاران در خصوص ارتقاء سطح ایمنی و کاهش حوادث در سال گذشته گفت:خوشبختانه با تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم شرکت گاز علیرغم حجم زیاد فعالیت ها/ مشکل خاصی نداشتیم. مهندس محمدی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و رشادتهای شهدا و رزمندگان اسلام در نبرد حق علیه باطل افزود: امنیت و آرامش و توسعه همه جانبه کشور در ابعاد مختلف مرهون خون شهیدان وایثار و فداکاری جوانان ایران زمین است. رییس واحد HSEشرکت گاز استان قم هم در این جلسه به بیان گزارشی از عملکرد یک ساله این واحد در زمینه افزایش ایمنی و کاهش حوادث پرداخت. در این جلسه همچنین به منظور آشنایی هرچه بیشتر کارکنان با فعالیت ها و رشادتهای پرسنل صنعت نفت در ۸سال دفاع مقدس / یک فیلم مستند به نمایش گذاشته شد.

 

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب