منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

اجرای پروژه عملیات تکمیلی خط انتقال دوم قم را از طریق مناقصه عمومی – (۲۸/۹/۸۸) – روزنامه ایران

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :اجرای پروژه عملیات تکمیلی خط انتقال دوم قم را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه‌گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه عملیات تکمیلی خط انتقال دوم قم را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه‌گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • احداث جاده سرویس خط تغذیه به طول تقریبی ۵۰۵۰ متر ؛
 • نصب و راه اندازی دو دستگاه هیتر با ظرفیتهای ۰۰۰/۱۰۰ مترمکعب بر ساعت ؛
 • جمع آوری خط تغذیه ۸ً به طول تقریبی ۵۰۵۰ متر .

ب- محل اجرا : بخش مرکزی، محدوده خط انتقال دوم استان قم می‌باشد .

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۱۵۰ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات دارای اعتبار از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۵ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا. در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۲/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

و- مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۲۶/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

هـ- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰:۱۵ روز چهارشنبه مورخ ۳۰/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

بازدید مدیر عامل شرکت گاز استان قم از حوزه بهره برداری

مدیر عامل شرکت گاز استان از حوزه بهره برداری شرکت  بازدید کرد. مهندس هوشنگ محمدی در این بازدید چند ساعته که معاون بهره برداری و رییس روابط عمومی شرکت گاز نیز حضور داشتند با اشاره به فرارسیدن ایام سرد سال و ضرورت تامین انرژی مورد نیاز برای واحدهای مسکونی و سایر مصرف کنندگان گاز گفت: باید با توجه به افزایش تعداد مشترکین شرکت در مقایسه با پارسال به گونه ای برنامه ریزی و شبکه را کنترل کرد که در فصل زمستان دچار افت فشار و یا قطع گاز نشویم.وی در این بازدید بهره گیری از سیستم های نوین و تکنولوژی ها و فن آوری های جدید را در ارتقا توانمندی ها /افزایش بهره وری و جلب رضایت مشترکین موثر دانست و تصریح کرد:می توان با گسترش فناوری آی تی مدت زمان رسیدگی به مشکلات و درخواستهای شهروندان را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داد. مدیر عامل شرکت گاز استان همچنین ضمن ارائه راهکارههای مختلف افزایش بهره وری و تکریم ارباب رجوع از نزدیک به بررسی چگونگی اجرای طرحها / فعالیت های روزمره و مشکلات و نیاز های کارکنان پرداخت .

 

طرح آموزش نکات ایمنی و صرفه جویی در مدارس ابتدایی و راهنمایی استان

4CFECCB127FB3F53D59476

برای نخستین بار و درسال اصلاح الگوی مصرف طرح آموزش رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی در مصرف گاز در مدارس ابتدایی و راهنمایی استان آغاز شد. در این طرح که بمنظور آشنایی دانش آموزان با نحوه استفاده صحیح و بهینه از گاز طبیعی و با مشارکت روابط عمومی و واحد اچ اس ای شرکت گاز و آموزش و پرورش استان در طول سال اجرا می شود کارشناسان این شرکت با حضور در تمامی مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی و با برگزاری کلاسهای آموزشی و همچنین توزیع بروشور و سایر اقلام آموزشی دانش آموزان را با نکات ایمنی و ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز آشنا می کنند.همچنین قرار است بمنظور فرهنگ سازی در مصرف گاز و ضرورت رعایت نکات ایمنی از هر مدرسه تعدادی دانش آموز به عنوان همیار آقای ایمنی انتخاب شوند.

CF32A49E5352AF071C0269

اجرای پروژه نصب کنتور، رگولاتور و تعویض کنتورهای معیوب در سطح استان قم – نوبت اول – (۲۴/۹/۸۸) – روزنامه ایمان

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه نصب کنتور، رگولاتور و تعویض کنتورهای معیوب در سطح استان قم را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه نصب کنتور، رگولاتور و تعویض کنتورهای معیوب در سطح استان قم را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • انجام عملیات نصب کنتورهای مشترکین خانگی و تجاری به ظرفیتهای ۶ تا ۱۶۰ مترمکعب در ساعت (G4 تا G100) با رگولاتور و بدون رگولاتور و کلیه کارهای جنبی، ۱۷۲۰۰ عدد ؛
 • انجام عملیات تعویض کنتورهای معیوب مشترکین خانگی و تجاری به ظرفیتهای ۶ تا ۱۶۰ مترمکعب در ساعت (G4 تا G100) به انضمام کلیه کارهای جنبی، ۵۸۲۵ عدد .

ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
 • دارا بودن حداقل رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات از معاونت برنامه ریزی و راهبردی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۵۰۰’۱۲ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا. در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۲/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۲۶/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۳۰ : ۹ روز چهارشنبه مورخ ۳۰/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

ز- مبلغ برآورد اولیه پروژه ۰۰۰/۰۰۰/۸۷۲/۱ ریال می‌باشد که پیمانکار باید ضریب پلوس/مینوس نسبت به مبلغ پایه اعلام نماید.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.  

                                                                                                                                                                                                                                                          روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری همایش ترویج مصرف بهینه گاز طبیعی و رعایت موارد ایمنی با مشارکت شرکت گاز و آموزش و پرورش استان قم

همایش ترویج مصرف بهینه گاز طبیعی و رعایت موارد ایمنی با مشارکت شرکت گاز و آموزش و پرورش استان قم برگزار شد.در این همایش یکروزه که صبح چهارشنبه و با حضور کارشناسان شرکت گاز و فرهنگیان آموزش و پرورش در سالن اجتماعات ناحیه ۴ سازمان آموزش و پرورش قم برگزار شد معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان آموزش صحیح استفاده از انرژی گاز را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: معلمان نقش تاثیرگذاری در آموزش فرهنگ صحیح استفاده از انرژی بویژه گاز به دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها را برعهده دارند.مهندس غلامرضا فرجی با بیان اینکه مصرف گاز در فصل زمستان در مقایسه با دیگر فصول ده برابر افزایش می یابد افزود :باید برای کاهش حوادث در زمان استفاده از وسائل گازسوز نکات ایمنی را به دقت رعایت کرد.وی گفت:طراحی مناسب ساختمانها/استفاده از وسائل گاز سوز و اتصالات استاندار به همراه آموزش های صحیح به خانواده ها در کاهش مصرف و حوادث ناشی از گاز موثر است.معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان همچنین با بیان اینکه در حال حاضر برای تامین بیش از ۷۰درصد انرژی کشور از گاز استفاده می شود افزود:شرکت ملی گاز تلاش می کند تا این انرژی سالم و ارزان را به صورت مستمر و ایمن در اختیار شهروندان ومراکز صنعتی قرار دهد.مهندس فرجی به گسترش شبکه انتقال گاز در سراسر کشور و مناطق محروم به برکت انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد:در استان قم نیز هم اکنون با ۲۴۰کیلومتر شبکه انتقال ۹۶درصد مردم از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.در ادامه این همایش کارگاه آموزشی بمنظور آشنایی معلمان با موارد ایمنی استفاده بهینه از گاز برگزار شد و خلیل صالحی پرور رئیس واحد HSE شرکت گاز استان نیز در این کارگاه با ارائه راهکارهای آموزشی پیرامون استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی پرداخت.

برگزاری جشن غدیر در شرکت گاز استان قم

همزمان با ایام عید غدیرخم و دهه ولایت مراسم جشن و سرور در نمازخانه شرکت گاز استان برگزار شد.در این مراسم با شکوه که پرسنل و کارکنان این شرکت حضور داشتند سخنرانان و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به تشریح واقعه عظیم غدیر و نقش آن در تکمیل شدن رسالت نبوی و ذکر فضائل پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین علی (ع) پرداختند.همچنین در پایان این مراسم معنوی کارکنان شرکت گاز استان قم با حضور در محل کار پرسنل سادات بنی الزهرا ضمن تجلیل از مقام سادات عیدسعید غدیر را به آنها تبریک گفتند.

بررسی ظرفیت گازرسانی به شهرک صنعتی نمونه در استان قم

در بازدید تعدادی از مدیران استان قم راههای انتقال آب /برق و گاز به شهرک صنعتی در دست احداث نمونه بررسی شد. در این بازدید که معاون برنامه ریزی استاندار نیز حضور داشت مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه باید در طراحی و اجرای شهرک های صنعتی نحوه انتقال گاز پیش بینی شود تصریح کرد: به دلیل حجم بالای مصرف گاز ضروری است خط انتقال گاز طبیعی با افق بیست ساله طراحی شود. مهندس محمدی با اشاره به پیش بینی مصرف حدود ۱۶۰هزار مترمکعب گاز در ساعت برای شهرک صنعتی نمونه افزود:احداث خط انتقال برای این شرکت نیاز به مجوز از وزارت نفت دارد که باید پیگیری شود.همچنین در حاشیه این بازدید جلسه ای با شرکت مدیران حاضر برگزار و راههای افزایش ظرفیت انتقال گاز به شهرک شکوهیه قم بررسی شد.یادآور می شود: احداث شهرک صنعتی نمونه از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان قم است که با ۲هزار هکتار مساحت در محور قدیم قم-تهران جانمایی شده است.

اجرای پروژه امور مرتبط با مشترکین – نوبت اول – (۱۷/۹/۸۸) – روزنامه شاخه سبز

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه امور مرتبط با مشترکین را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

 

شرکت گاز استان قم در نظر دارد : اجرای پروژه امور مرتبط با مشترکین را از طریق مناقصه عمومی و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 • قرائت کنتور و توزیع صورتحساب مشترکین خانگی، تجاری صنعتی و … در سطح استان قم ؛
 • قرائت کنتور و توزیع صورتحساب مشترکین جزء و عمده در سطح استان قم ؛
 • توزیع اخطار به مشترکین جزء و عمده در سطح استان قم ؛
 • انجام امور مرتبط با مشترکین، اشتراک پذیری و پاسخگویی به مشترکین و … ؛

ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 • توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
 • تأیید صلاحیت متقاضی از سوی سازمان کار و امور اجتماعی.
 • توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۲۱ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا. در صورت واریز وجه نقد، رسید آن می‌بایست به تأیید امور مالی شرکت گاز استان قم برسد.
 • توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت حسن اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۰/۰۹/۱۳۸۸ می‌باشد.

هـ – مهلت تحویل اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۵/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

و- زمان بازگشایی پاکات ساعت ۱۰ روز سه شنبه مورخ ۲۲/۱۰/۱۳۸۸ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت دریافت اسناد ارزیابی کیفی و مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس : WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

 • ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 • شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 • به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.                                

اجرای عملیات ترمیم و تعویض تاسیسات و تزریق گاز در قم

عملیات ترمیم و تعویض تاسیسات و اجرای شبکه و تزریق گاز در حدفاصل پل شهید دستغیب تا پلیس راه اجرا شد.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم برای اجرای  این طرح که به مدت دو روز و با هدف گازرسانی به تمامی صنایع سمت چپ این محور و سایر مراکز و منازل مسکونی در مسیر/ ترمیم شبکه فرسوده /افزایش ضریب ایمنی و جلوگیری از قطع احتمالی گاز در فصل سرما انجام شد ۲۵کیلومتر لوله گذاری و پنج میلیارد ریال اعتبار نیز هزینه شده است.

متقاضیان استفاده از گاز طبیعی در مسیر اجرای این طرح می توانند پس نصب انشعاب نسبت به اخذ اشتراک گاز اقدام و از نعمت گاز بهره مند شوند.

برگزاری مسابقه مقاله نویسی

 با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه گاز طبیعی و لزوم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسائل گاز سوز مسابقه  مقاله نویسی با عنوان راهکارهای عملی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی به صورت همزمان در سراسر کشور توسط شرکت ملی گاز ایران برگزار می شود، لذا علاقمندان می توانند آثار خود را جهت شرکت در این مسابقه تا تاریخ پانزدهم دیماه به آدرس ذیل ارسال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های  6121305- 6121319  تماس حاصل کنند. همچنین پس از ارزیابی مقالات ارسالی به آثار  برتر جوائز ارزنده ای اهدا می شود. نشانی: قم ـ بین میدان امام خمینی (ره) و میدان شهید زین الدین -کوچه شماره۱۸ -روابط عمومی شرکت گاز استان قم – صندوق پستی (۳۵۷۹)

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب