منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

قهرمانی تیم فوتسال حراست شرکت گاز استان قم در رقابتهای استانی

تیم فوتسال شرکت گاز استان قم برای چهارمین سال متوالی در بین حراستهای ادارات استان به عنوان قهرمانی دست یافت. در این مسابقات که با عنوان جشنواره سراسری پیروان ولایت قم با حضور حراست های ادارات و دستگاهها  استان در رشته های مختلف برگزار شد تیم فوتسال حراست شرکت گاز با غلبه بر دیگر حریفان خود توانست  ضمن حفاظت از عنوان قهرمانی سال گذشته در جایگاه نخست این رقابتها قرار گیرد. همچنین در پایان این رقابتها تیم حراست شرکت گاز موفق به کسب جام اخلاق این مسابقات شد . آقایان رضا و جواد گائینی از این  تیم هم به عنوان آقای گل این رقابتها معرفی شدند. تیم نخست این رقابتها به مسابقات منطقه ای اعزام می شوند.

              

بازدید پرسنل شرکت گاز استان قم از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

پرسنل شرکت گاز استان قم از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کردند.

همزمان با برپایی این نمایشگاه در محل نمایشگاههای بین المللی تهران کارکنان شرکت گاز استان قم در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه با حضور در غرفه های مختلف از نزدیک با دستاوردهای جدید صنایع داخلی و خارجی شرکت کننده در این نمایشگاه آشنا شدند.

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه ضمن اذعان به توانمندی های شرکتهای داخلی در مقایسه با تولیدکنندگان خارجی بر ضرورت استفاده مستمر از محصولات استاندارد داخلی تأکید کردند.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور ۴۳۵ شرکت خارجی از ۳۱ کشور جهان و بیش از ۹۰۰ شرکت داخلی از ۳ لغایت ۶ اردیبهشت ماه در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برپا بود.

کارگاه آموزشی شناسایی و ارزیابی ریسک خطرات در شرکت گاز استان قم برگزار شد

در کارگاه آموزشی یکروزه که با هدف آشنایی و مشارکت کارکنان با روش های شناسایی و ارزیابی ریسک، حرکت در راستای حمایت از الزامات استانداردهای بین المللی و بهبود مستمر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای  (HSE)برگزار شد شرکت کنندگان با تعریف و مفاهیم مربوط به شناسایی و ارزیابی ریسک و روش های مربوطه آشنا شدند.

صالحی پرور رییس واحد  HSEشرکت گاز استان قم در این کارگاه آموزشی در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری دور های آموزشی برای پرسنل و کارکنان افزود: ارئه این آموزش های کاربردی و عملیاتی در افزیش کیفیت و بهره وری موثر است.

وی وجود کارشناسان مشاور را در بهره گیری هرچه بیشتر از دانش های نوین در افزایش کیفی خدمات موثر دانست و از حاضران خواست با دقت نظر بیشتر آموزش های در نظرگرفته شده را پیگیری کنند.

یاد آور می شود به کارکنان شرکت کننده در این دوره آموزشی گواهینامه شناسایی و ارزیابی ریسک اعطا می شود.

 

مهار حادثه آتش سوزی در خط لوله ۴ اینچ محور قم-اراک

حادثه آتش سوزی درخط لوله ۴ اینچ محور قم- اراک با حضور به موقع پرسنل شرکت گاز استان قم مهار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این حادثه که ساعت ۱۵ پنج شنبه دوم اردیبهشت ماه در محور قم – اراک حدفاصل مجتمع رفاهی مارال به دلیل حفاری غیرمجاز و براثر برخورد تیغ یک دستگاه بولدوزر با خط تغذیه ۴ اینچ با ۲۵۰پوند فشار اتفاق افتاد، مسیر خط لوله گاز با فشار psi 250  دچار آتش سوزی شد.

سه دستگاه خودروی امدادی این شرکت با تجهیزات کامل پس از تماس یکی از اهالی منطقه، بلافاصله خود را به محل حادثه رساندند و پس از بررسی وضعیت خط لوله آسیب دیده و ‌کنترل شرائط عبور و مرور اقدام به مهار آتش و ترمیم این خط کردند.

مهارآتش سوزی و ترمیم این خط لوله در ساعت یک و ۱۵ دقیقه بامداد جمعه با موفقیت به پایان رسیده و گاز تعداد اندکی از مشترکین که از خط مذکور استفاده می نمودند وصل گردید. این حادثه خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی در بر نداشت.

یاد آور می شود: در زمان وقوع این حادثه و دیگر مراحل مهار آتش و ترمیم خط لوله شکسته شده، عوامل اجرائی راه و ترابری در  طرح جاده سازی به عنوان عامل اصلی ایجاد این حادثه در محل حضور نداشته اند.

     

ایام فاطمیه

 

نفرین به زمانه، که وفـادار ندارد

    زهرا شده مرحوم و علی یار ندارد

   بر حاشیه برگ شقایق بنویسید

      گل تاب و توان در و دیوار نــــــدارد

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سرّ المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک؛ مضمون این صلوات در بسیاری از کتاب ها ذکر شده است، از جمله: اللهم صلّ علی فاطمه بنت نبیّک و زوجه ولیّک و امّ السبطین الحسن و الحسین …؛(بحارالانوار، ج ۹۹ ، ص ۴۵)
اللهم و صلّ علی الطاهره البتول، الزهراء ابنه الرسول، امّ الائمه الهادین … و مستودعاً لحکمه؛ (همان ، ص ۱۸۱)
این صلوات را از زیارت های منقوله مأثوره گرفته‌اند. این ذکر صلوات با نثری زیبا و کوتاه و جامع انشا شده و مضمون آن این است: “خدایا بر فاطمه و پدرش و شوهر و فرزندانش درود بفرست و بر آن سرّ نهفته‌ای که درون فاطمه به ودیعه گذارده شده (که حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است) درود بفرست”.
با ذکر این صلوات بر تمامی ائمه و فاطمه زهرا علیهم السلام و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم درود و سلام فرستاده شده است و فضیلت صلوات شامل این مورد هم می شود چنانچه امام صادق علیه السلام می فرمایند: سنگین ترین چیزی که در روز قیامت در ترازوی اعمال بنده گذاشته می شود، صلوات فرستادن بر محمد و خاندان مطهر او است

تسریع در روند گازرسانی به روستاها

با برنامه ریزی و تلاش مدیران شرکت گاز استان قم در سالهای اخیر تمامی شهرها و ۷۱ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه با مساعدت دولت عدالت محور ۱۳ روستا از این ۷۱ روستا در سال ۸۸ به شبکه گاز طبیعی متصل شدن افزود:با اقدامات انجام شده در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد جامعه شهری و ۷۵ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش استفاده از گاز طبیعی   قرار دارند.

وی تصریح کرد:با اقدامات انجام شده در شهریور سال گذشته استان قم به عنوان نخستین استان سبز کشور معرفی شد.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه استان قم دارای ۶ شهر و ۳۲۰روستا است گفت:در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی و با توسعه امکانات ساکنان شهر های استان از گاز طبیعی ا ستفاده می کنند.

وی با بیان اینکه گاز مصرفی استان از خطوط سراسری ۴۲ اینچ و تاسیسات گازی سراجه تامین می شود تصریح کرد: با اتصال ایستگاه   CGS سوم درآینده نزدیک به خط ۵۶ اینچ سرا سری ضریب تامین گاز در استان افزایش می یابد…..

 

مدیر عامل شرکت گاز استان قم در نشستی خبری عنوان کرد: تسریع در روند گازرسانی به روستاها و کارخانجات صنعتی در سال جدید…

با برنامه ریزی و تلاش مدیران شرکت گاز استان قم در سالهای اخیر تمامی شهرها و ۷۱ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه با مساعدت دولت عدالت محور ۱۳ روستا از این ۷۱ روستا در سال ۸۸ به شبکه گاز طبیعی متصل شدن افزود:با اقدامات انجام شده در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد جامعه شهری و ۷۵ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش استفاده از گاز طبیعی   قرار دارند.

وی تصریح کرد:با اقدامات انجام شده در شهریور سال گذشته استان قم به عنوان نخستین استان سبز کشور معرفی شد.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه استان قم دارای ۶ شهر و ۳۲۰روستا است گفت:در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی و با توسعه امکانات ساکنان شهر های استان از گاز طبیعی ا ستفاده می کنند.

وی با بیان اینکه گاز مصرفی استان از خطوط سراسری ۴۲ اینچ و تاسیسات گازی سراجه تامین می شود تصریح کرد: با اتصال ایستگاه   CGS سوم درآینده نزدیک به خط ۵۶ اینچ سرا سری ضریب تامین گاز در استان افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم طول خطوط تغذیه و توزیع گاز در استان را بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: بیش از ۲۴۵ هزار مشترک خانگی، تجاری، آموزشی، صنعتی و عمومی از گاز طبیعی در این استان استفاده می کنند.

مهندس محمدی رشد چهار درصدی طول خطوط تغذیه و توزیع گاز را از اقدامات این شرکت در سال ۸۸ برشمرد و گفت: در بخش اشتراک پذیری نیز شرکت گاز استان در مقایسه با مدت مشابه در سال ۸۷ ، شش درصد رشد داشته است.

وی همچنین تعداد جایگاههای CNG در استان قم را ۳۰جایگاه اعلام کرد و افزود: سال گذشته با پیگیری های مستمر و تلاش مضاعف همکاران شاهد بهره برداری از ۱۴ جایگاه CNG در استان بودیم که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده گاز رسانی به ۱۲ جایگاه جدید نیز تا پایان امسال به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم گازرسانی به شهرک ها و کارخانجات صنعتی را یکی از اولویت های این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت:در زمستان سال گذشته با اقدامات جدی و پیگیری های مستمر گازرسانی به شهرک صنعتی نیزار که در شرائط منطقه ای سخت قرار داشت با موفقیت به پایان رسید.

مهندس محمدی تصریح کرد: برای تسریع در گاز رسانی به این شهرک، عملیات هاتب با دقت و تلاش مضاعف ودر شرائط ریسک پذیری بالا و در سرمای زمستان انجام شد. مدیرعامل شرکت گاز استان قم توسعه زیرساخت ها و مراکز مورد نیاز در بخش های مختلف را از دیگر اقدامات این شرکت در سال گذشته عنوان و خاطر نشان کرد: احداث مجموعه سوله های انبار کالا با بیش از ۳۴۰۰۰مترمربع مساحت و با زیربنایی بیش از ۳۵۰۰متر مربع و سالن ورزشی از جمله این فعالیت هاست. مهندس محمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با حوادث احتمالی و آمادگی نیروها در شرائط اضطراری افزود: خوشبختانه سال گذشته کارکنان این شرکت با حضور در مانور های مختلف سطح آمادگی خود را ارتقا دادند. وی کسب رتبه دستگاه برتر سال ۸۸ در افزایش بهره وری و فعالیت در بین دستگاههای مختلف و طرح تکریم ارباب رجوع و دریافت لوح تقدیر از استاندار را از جمله موفقیت های این شرکت در سال گذشته ذکر کرد و افزود:ایجاد برخی خدمات دولت الکترونیک، طراحی و ایجاد وب سایت و استفاده از تلفن گویا از جمله اقدامات شرکت گاز استان برای رفاه حال شهروندان است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از طرح ها و پروژه های گازرسانی در این استان بازدید کرد

مهندس هوشنگ محمدی در این بازدید یکروزه که اعضای هیات مدیره و برخی مسولان شرکت گاز استان حضور داشتند با حضور در محل اجرای طرحهای گازرسانی به روستا های حسن آباد، ورزنه، سناوند، جایگاههای CNG شهر سلفچگان وشهرک صنعتی نیزار و همچنین کارخانه سیمان نیزار از نزدیک در جریان چگونگی اجرای این طرحها، مشکلا ت نیازهای پیش رو قرار گرفت.

وی در این بازدید ها با تاکید بر ضرورت اتمام هرچه زودتر طرحهای در دست اقدام این شرکت، دستورات لازم را برای رفع نواقص و مشکلات احتمالی به مسئولان و پیمانکاران مربوطه ابلاغ کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه پیگیری مستمر مدیران و مسئولان اجرای طرحها موجب پیشبرد امور و تسریع در روند اجرای طرحها می شود خاطرنشان کرد: در سالی که مزین به نام همت مضاعف و کار مضاعف است خدمت هرچه بیشتر به مردم موجب رضایتمندی متقاضیان و رشد سرمایه گذاری در استان می شود.

 

برگزاری مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم

  همزمان با سراسر کشور مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم برگزار شد.در این دوره از مسابقات که با عنوان یادواره ولایت و امامت و با حضور ۲۸ نفر از کارکنان شرکت گاز استان، در رشته های قرائت، تحقیق، ترتیل، مفاهیم، حفظ قران کریم و نهج البلاغه در دو بخش برادران و خواهران برگزارشد آقایان عبدالرحمان دانا در رشته مفاهیم قران کریم، اصغر رضابیگی در رشته تحقیق، حسن شوندی در رشته ترتیل و سید محمود بهاء الدینی در رشته حفظ دو جزء و خانم مرضیه حاجیلو در  رشته مفاهیم موفق به کسب رتبه برتر شدند…..

 

همزمان با سراسر کشور مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با عنوان یادواره ولایت و امامت و با حضور ۲۸ نفر از کارکنان شرکت گاز استان، در رشته های قرائت، تحقیق، ترتیل، مفاهیم، حفظ قران کریم و نهج البلاغه در دو بخش برادران و خواهران برگزارشد آقایان عبدالرحمان دانا در رشته مفاهیم قران کریم، اصغر رضابیگی در رشته تحقیق، حسن شوندی در رشته ترتیل و سید محمود بهاء الدینی در رشته حفظ دو جزء و خانم مرضیه حاجیلو در رشته مفاهیم موفق به کسب رتبه برتر شدند.

افراد برتر این مسابقات به رقابت های کشوری اعزام می شوند

مدیر عامل شرکت گار استان قم در مراسم آغاز این مسابقات در جمع مسئولان برگزاری و کارکنان شرکت کننده در این مسابقات با شاره به جایگاه رفیع قرآن کریم در دین مبین اسلام و اهمیت نشر و ترویج فرهنگ حفظ و قرائت قرآن کریم تصریح کرد: حفظ این میراث ارزشمند و گرانبهای الهی وظیفه همه آحاد جامعه است.

مهندس هوشنگ محمدی با بیان اینکه مضامین و موضوعات قرآن کریم باید سرلوحه و سرمشق انسانها در زندگی روزمره قرار گیرد افزود: اگر این موضوعات ارزشمند در جامعه نهادینه شود بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی رفع خواهد شد.

وی اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه را در نهادینه کردن این مضامین و مفاهیم نورانی موثر دانست و گفت: برگزاری مسابقات قرآن کریم مصداق بارز ترویج حفظ و نشر معارف قرآنی در جامعه است.

 

همزمان با هفته سلامت نشست جامعه سالم وتغذیه سالم در شرکت گاز استان قم برگزار شد

 در این جلسه که مدیران و کارکنان این شرکت حضور داشتند آقای مهندس موسایی با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی که شهرنشینی و سلامت نام دارد گفت: مقوله سلامت در هر جامعه و با هر دیدگاهی بسیار با اهمیت بوده و به عنوان یک وظیفه همگانی تلقی می‌شود.وی افزود: یکی از چالش‌های جدی جهان امروز، افزایش روزافزون جمعیت شهری است به گونه‌ای که امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها سکونت دارند.

آقای موسایی با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین سبب کاهش تحرک و فعالیت بدنی مردم شده است، گفت: افزایش هزینه‌های زندگی سبب مشغله و کار بیشتر و فرسودگی مردان و زنان شده و زمان اندک برای تهیه غذاهای سنتی و سالم در خانواده ها استفاده از فست‌فودها را در جامعه رواج داده است….

 

در این جلسه که مدیران و کارکنان این شرکت حضور داشتند آقای مهندس موسایی با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی که شهرنشینی و سلامت نام دارد گفت: مقوله سلامت در هر جامعه و با هر دیدگاهی بسیار با اهمیت بوده و به عنوان یک وظیفه همگانی تلقی می‌شود.

وی افزود: یکی از چالش‌های جدی جهان امروز، افزایش روزافزون جمعیت شهری است به گونه‌ای که امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها سکونت دارند.

آقای موسایی با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین سبب کاهش تحرک و فعالیت بدنی مردم شده است، گفت: افزایش هزینه‌های زندگی سبب مشغله و کار بیشتر و فرسودگی مردان و زنان شده و زمان اندک برای تهیه غذاهای سنتی و سالم در خانواده ها استفاده از فست‌فودها را در جامعه رواج داده است.

وی با تاکید براینکه شهرنشینی سبک زندگی انسانها را تا حد زیادی تغییر داده است اظهار داشت: استفاده از غذا های آماده و روند روبه رشد فست فود ها موجب چاقی و بروز بیماری های قلاب و عروقی شده است .

مهندس موسایی با اشاره به اینکه خانواده ها باید در رژیم غذایی خود استفاده از لبنیات، انواع سبزی و میوه جات را استفاده کنند تصریح کرد: مصرف این مواد به همراه تحرک بدنی و فعالیت های ورزشی در کاهش بیماری ها مناسب است.

وی در ادامه افزود: آلودگی هوا و استفاده از دخانیات نیز از دیگر مسائلی است که سلامت جامعه را به خطر انداخته و بیماری‌های بسیاری را به وجود آورده است.

یاد آور می شود: هجدهم تا بیست و چهارم فروردین در کشور به عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است.

 

مسابقه اطلاعات بهداشتی به مناسبت هفته جهانی بهداشت

۰۹ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب