منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

پاسخ به سوالات تعرفه های جدید گاز بها

مشترکین گرامی می توانند پاسخ سوالات تعرفه های جدید گازبها را از طریق تماس با شماره تلفن های  ۶۱۲۱۴۴۴ و ۶۱۲۱۵۵۵ – ۰۲۵۱ دریافت دارند.

 

افزایش ۴۰درصدی پرداخت قبوض گاز طبیعی به صورت غیرحضوری در استان قم

بیش از ۴۰درصد مشترکان گاز طبیعی در استان قم قبوض خود را به صورت غیرحضوری پرداخت می کنند. به گزار ش روابط عمومی شرکت گاز استان، با توجه به اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمینه فرهنگ سازی پرداخت قبوض گاز به صورت الکترونیکی در حال حاضر بسیاری از مشترکان گاز طبیعی با بهره گیری از شرائط فراهم شده قبوض گاز دوره ای خود را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنند. در ماههای اخیر با برنامه ریزی انجام گرفته و با بهره گیر ی از ظرفیت رسانه های گروهی روند پرداخت قبوض گاز بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است که این موضوع بیانگر نهادینه شدن این روند در بین خانوارهاست. کاهش هزینه های رفت و آمد مشترکان و سفرهای درون شهری، صرفه جویی در وقت و سهولت در پرداخت از جمله مزایای پرداخت غیرحضوری قبوض است که خوشبختانه مورد توجه مردم قرار گرفته است. تا قبل از این کمتر از ۲۰درصد قبوض دوره‌ای گاز طبیعی به صورت الکترونیکی پرداخت می شد.

گردهمایی تشریح ابعاد مختلف قانون هدفمند سازی یارانه ها در حوزه انرژی در شرکت گاز استان قم

قانون هدفمند سازی یارانه ها اهداف توسعه استان در بخش انرژی را محقق می کند. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، در این نشست که مدیرعامل ، مدیران و کارکنان این شرکت حضور داشتند یکی از کارشناسان دانشگاه در خصوص مزایای اجرای این قانون توضیحاتی را بیان و به سوالات حاضران پاسخ داد. مهندس محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان در این گردهمایی برنامه ریزی کلان و دراز مدت و تلاش برای منطقی کردن قیمت ها را از جمله وظایف مدیران حوزه انرژی بمنظور اجرای این قانون بیان کرد و گفت: با مشارکت و همدلی تمام اقشار جامعه در مسیر اجرای این قانون موجب کارایی و افزایش ظرفیتها در حوزه های مختلف می شود. وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در استان افزود: با وجود افزایش سالیانه ۱۵ هزار مشترک گاز طبیعی و افزایش تعداد جایگاه سوخت CNG روند مصرف گاز از سال ۸۵ تاکنون سیر نزولی داشته است……

 

قانون هدفمند سازی یارانه ها اهداف توسعه استان در بخش انرژی را محقق می کند. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، در این نشست که مدیرعامل ، مدیران و کارکنان این شرکت حضور داشتند یکی از کارشناسان دانشگاه در خصوص مزایای اجرای این قانون توضیحاتی را بیان و به سوالات حاضران پاسخ داد.مهندس محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان در این گردهمایی برنامه ریزی کلان و دراز مدت و تلاش برای منطقی کردن قیمت ها را از جمله وظایف مدیران حوزه انرژی بمنظور اجرای این قانون بیان کرد و گفت: با مشارکت و همدلی تمام اقشار جامعه در مسیر اجرای این قانون موجب کارایی و افزایش ظرفیتها در حوزه های مختلف می شود. وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در استان افزود: با وجود افزایش سالیانه ۱۵ هزار مشترک گاز طبیعی و افزایش تعداد جایگاه سوخت CNG روند مصرف گاز از سال ۸۵ تاکنون سیر نزولی داشته است. مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه تا ۵سال پیش مشترکان گاز طبیعی در بخش های مختلف استان سالیانه دو میلیارد متر مکعب گاز مصرف می کردند گفت: در حال حاضر و با برنامه ریزی های انجام شده این میزان به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است. مهندس محمدی اطلاع رسانی مناسب،؛‌ارتباط گسترده با رسانه های عمومی به ویژه صدا و سیما، توزیع برشور، پوستر و نصب پلاکارد با مضامین مربوط به مزایای صرفه جویی، هشدار به مشترکان پرمصرف، اقدامات تشویقی جهت مشترکان کم مصرف، برگزاری جلسات و همایشهای توجیهی ویژه کارکنان و دانش آموزان را در کاهش مصرف گاز در سالهای اخیر موثر دانست و گفت: این سیر نزولی مصرف موجب تحقق برنامه های استان در حوزه انرژی و حرکت به سمت پیشرفت می شود. وی با تاکید بر ضرورت اصلاح مصرف انرژی در زندگی مردم افزود: قانون هدفمند سازی یارانه ها این امکان را به مردم و مسئولان می دهد تا نیاز خود را در بخش های مختلف به انرژی مدیریت کنند. مهندس محمدی همچنین با اشاره به ارائه گزارش فعالیت های انجام گرفته این شرکت در خصوص هدفمندسازی یارانه ها در حضور استاندار، گفت: پس از ارائه گزارش این شرکت،‌ استاندار از نحوه فعالیتهای انجام شده ابراز رضایت کردند و مورد تحسین ایشان قرار گرفت.

 

مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین در شرکت گاز استان قم

همزمان با شروع ماه محرم مراسم عزاداری سالارو سرور شهیدان، حضرت ابا عبدا… الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش، با حضور پر شور هیئت مدیره و کارکنان برگزار می گردد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم ، به مناسبت ایام ماه محرم، قرائت پرفیض زیارت عاشورای حسینی از نخستین روز این ماه هر روز صبح به مدت ده روز با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام ) همراه با نوحه سرایی و سینه زنی برگزار می گردد. همچنین بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه شرکت، در خصوص نهضت قیام حضرت اباعبد… الحسین (علیه السلام ) و مصائب اهل بیت (علیهم السلام ) توسط امام جماعـت سخنـرانی و برای مظلومیت سالار شهیدان و شهدای کربلا روضه خوانی می شود.به همین مناسبت همکاران عزادار به صورت خودجوش با برپایی ایستگاه صلواتی در مجاورت اداره با توزیع شیر و کیک از مردم عزادار پذیرایی نمودند.

 

تعرفه گاز بهاء و میزان جرائم مشترکین پر مصرف گاز طبیعی در استان قم اعلام شد

شرکت گاز استان قم در اطلاعیه ای تعرفه گاز بهاء و میزان جرائم جدید مشترکین پر مصرف واحدهای مسکونی و تجاری گاز طبیعی در سال جاری را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم در این اطلاعیه آمده است ، در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی و  مصرف بهینه گاز توسط مشترکین گرامی، بدین وسیله جدول افزایش جرائم برای مشترکین پر مصرف خانگی و تجاری که در جلسه مورخ ۲۹/۴/۸۹ شواری تحول اقتصادی کشور به تصویب رسیده، جهت آگاهی مشترکین اعلام میشود، و از کلیه هم استانی های محترم تقاضا داریم با توجه به پیام های اعلام شده در رسانه ملی و جرائد در خصوص مصرف بهینه گاز طبیعی ورعایت الگوی مصرف بمنظور حفظ این سرمایه ملی برای نسلهای آینده ایران اسلامی این شرکت را یاری فرمایند. بر اساس همین گزارش در صورتیکه مقدار مصرف ماهیانه هر واحد مسکونی در ردیف جداول ذیل قرار گیرد ، در این حالت قیمت کل گاز مصرفی براساس حاصل ضرب مصرف ماهیانه در نرخ ردیف مربوطه محاسبه میگردد. و درصورتیکه میزان مصرف ماهیانه در ردیف های یکم الی هفتم  قرار گیرد در این حالت ،تا سقف ردیف هفتم  با نرخ ۲۵۰ ریال و مابقی به صورت پلکانی به شرح مندرج در جدول محاسبه می گردد. شایان ذکر است در صورت عدم توجه  مشترکین گاز طبیعی به اخطار یه های مربوط به مصارف خارج از الگو یا عدم پرداخت بموقع صورت حساب گاز بهاءجریان گاز مصرفی آنها قطع خواهد شد. لذا از همه مشترکین گرامی و بصیر استان قم تقاضا داریم در مصرف گاز صرفه جوئی نموده، تا مشمول پرداخت جریمه گاز بهاءو دریافت صورت حساب غیر متعارف نشوند.

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب