منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی ۲۳ طرح گازرسانی در استان قم آغاز می شود.

 مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی به ۱۸ روستا و ۵ پروژه شهری آغاز می شود.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : مهندس محمدی با اعلام این خبر گفت: در هفته دولت عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی به ۱۸ روستا در سطح استان با اجرای ۱۶۸۰۰۰ هزار متر خط تغذیه و شبکه از نوع فولادی و پلی اتیلن و نصب ۱۰ ایستگاه TBS با ظرفیت های مختلف و هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال آغاز می گردد.وی در ادامه با بیان اینکه: علاوه بر گازرسانی به ۱۸ روستا، توسعه گازرسانی در محورهای خروجی شهر قم و پروژه خط انتقال و تغذیه فاز ۲ شهر پردیسان به طول ۵۲۷۰۰ متر و ۵ ایستگاه CGS-TBS  با ظرفیت ۱۲۵۰۰۰ متر مکعب بر ساعت (با قابلیت افزایش به ۲۲۵۰۰۰ متر مکعب در ساعت) نیز در برنامه کاری هفته دولت می باشد و اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال، آغاز می شود.مهندس محمدی خاطر نشان کرد: گازرسانی به ۶ روستا و ۸۱ واحد صنعتی  و یک جایگاه CNG در سطح استان به اتمام رسیده و در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.

 

با حضور معاون رئیس جمهور از تلاشهای شرکت گاز استان قم در عملیاتی نمودن پروژه ملی سامانه قبوض الکترونیکی تقدیر شد.

 

در مراسم رونمایی از سامانه ملی قبوض الکترونیکی با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار قم از تلاشهای شرکت گاز استان قم در راستای عملیاتی نمودن این پروژه ملی تقدیربعمل آمد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: استاندار قم در لوح تقدیر خود که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور به مدیر عامل این شرکت اهدا شد، با قدردانی از تلاشهای شرکت گاز در راستای عملیاتی نمودن پروژه ملی سامانه قبوض الکترونیکی تأکید گردیده رشد و توسعه فناوری اطلاعات و تحقق دولت الکترونیک مدیون تلاش گسترده و عمیق مدیران و متخصصانی است که دانش، تخصص، تجربه و عمر گرانبهای خود را سرمایه ای برای سربلندی و سازندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند. از  ویژگیهای این سامانه می توان به امکان پرداخت تجمعی قبوض توسط شهروندان، امکان مدیریت هزینه های انرژی توسط خود شهروندان، امکان مشاهده آرشیو الکترونیکی سوابق قبوض  برای مردم و … اشاره نمود. هم اکنون اطلاعات  قبوض گاز در سال جاری بر روی سایت WWW.ghabziran.ir  قرار داده شده است که همشهریان گرامی می توانند با مراجعه به این سایت علاوه بر پرداخت قبوض گاز بهاء نسبت به مشاهده وضعیت مصرف گاز و صورتحساب خود اقدام نمایند.متن کامل را در پیوست مشاهده نمایید.

 

برای اولین بار در کشور تأمین برق ایستگاه حفاظت کاتدی (CPS) با بهره گیری ازانرژی خورشیدی در شرکت گاز استان قم اجرا گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : این شرکت برق مود نیاز یکی از ایستگاههای حفاظت از زنگ خطوط لوله مدفون گاز طبیعی خود را برای اولین بار در کشور با بکارگیری  انرژی خورشیدی (سیستم فتوولتائیک) تأمین نمود. این پروژه در قالب طرح توسعه کاربرد انرژیهای تجدید پذیر در حوزه گاز رسانی اجرا شد.مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان این مطلب گفت :با عنایت به قرار گرفتن این استان در منطقه گرم و خشک و بالا بودن میزان تابش خورشید، با مطالعه و بررسیهای لازم این تکنولوژی در ایستگاه حفاظت کاتدی اجرا و به بهره برداری رسید. وی در ادامه اظهار داشت:  از دستاودهای حاصل از اجرای این پروژه به روش فتوولتائیک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • تنوع بخشی به سبد انرژی کشور
  • ارائه راه کارهای عملی در راستای طرح هدفمند سازی یارانه ها
  • صیانت از منابع انرژی فسیلی کشور و حفظ محیط زیست

استفاده از انرژیهای تجدید پذیر بعنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه پایدار

 

کسب مقام دوم رتبه برترین گروه های تیم قرآنی شرکت گاز استان قم در پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : تیم قرآنی این شرکت در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و نهج البلاغه یاد واره ولایت و امامت که به میزبانی شرکت گاز استان گلستان برگزار گردید مقام دوم برترین گروه تیمی را از آن خود کرد.

در این دوره از مسابقات با حضور ۳۰۰ نفر دختر و پسر در رشته های حفظ قرآن کریم ، قرائت تحقیق ، ترتیل ، مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه در مقاطع تحصیلی راهنمایی ، متوسطه و عالی با یکدیگر به رقابت پرداختند.تیم قرآنی فرزندان این شرکت متشکل از ۴ نفر در رشته قرآنی این دوره از مسابقات شرکت کردند و این موفقعیت را به عموم همکاران محترم و فرزندان عزیز کارکنان تبریک عرض نموده و از خداوند منان توفیق روز افزون را برای ایشان مسئلت داریم.

 

همزمان با هفته دولت ده ها پروژه گازرسانی در استان قم به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : همزمان با فرا رسیدن هفته دولت ساکنان ۶ روستا و دهها واحد صنعتی در سطح استان از گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان این مطلب گفت: با اتمام پروژه های گازرسانی به روستاهای جوزه، زیزگان، نایه و کند رود در بخش خلجستان و روستاهای عبدل آباد و صفدر آباد در بخش جعفر آباد ساکنان این روستاها از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.مهندس محمدی همچنین اظهار داشت: هدف و رسالت اصلی این شرکت توسعه گازرسانی در سطح استان به ویژه مناطق روستایی محروم می باشد که با بهره برداری از پروژه های گازرسانی همزمان با هفته دولت در ۴ روستای بخش خلجستان و دو روستای بخش جعفرآباد حدود ۱۵۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.وی در ادامه افزود گازرسانی به ۸۱ پروژه صنعتی عمده ، یک جایگاه سوخت CNG در منطقه جمکران و ناحیه صنعتی امید در محور جاده قم ـ کاشان به اتمام رسیده و در این ایام (هفته دولت) مورد بهره برداری قرار می گیرد.مهندس محمدی در مورد هزینه پروژه های گازرسانی تصریح نمود این پروژه ها با اجرای حدود ۳۵۰۰۰ متر خطوط شبکه و توزیع و نصب ۱۵۰۰ انشعاب با صرف هزینه بالغ بر ۳۲ هزار میلیون ریال به بهره برداری می رسند.

 

تعداد واحد بیش از ۳۰ هزار مشترک در سطح استان قم اصلاح گردید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صدور صورت حساب غیر متعارف برای تعدادی  از مشترکان /پس از بررسی های همه جانبه ، تعداد ۳۰ هزار مشترک دراین استان در تکمیل فرم خود اظهاری جهت افزایش ظرفیت کنتور و تعداد واحد شرکت کردند.مدیر عامل شرکت گاز استان قم بابیان این مطلب گفت: این شرکت برای کاهش تبعات اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اقدام به توزیع فرم خود اظهاری در شرکت گاز و ۱۸ دفتر پیشخوان در سطح استان برای افزایش تعداد واحدهای مشترکین نمود که با بررسی های  انجام شده ۳۰ هزار مشترک موفق به اصلاح و افزایش تعداد واحدهای مسکونی خود شدند.مهندس محمدی ادامه داد:اجرای فرم خود اظهاری علاوه بر جلب رضایت مشترکین  باعث کاهش چشمگیر مبالغ گاز بها ی آنان نیزشد. وی در پایان گفت : خوشبختانه استان قم نسبت به استانهای دیگر با کمترین مشکل در خصوص اجرای طرح هدفمندی یارانه ها مواجه بوده است.

 

هم اکنون عملیات گازرسانی به ۲۴ روستا در استان قم در حال اجرا است

مدیر عامل شرکت گاز استان  با  اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، با برنامه ریزی صورت گرفته  برای توسعه گازرسانی به روستاها هم اکنون عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۴ روستای استان در حال اجرا است.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : مهندس محمدی با بیان این مطلب تصریح کرد در حال حاضر عملیات گازرسانی به روستاهای اعلام شده با هزینه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در حال انجام است که برخی از این پروژه ها با پیشرفت ۹۰ درصدی در مراحل پایانی قرار دارند و در آینده نزدیک به بهره برداری رسیده و مردم این روستاها از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.وی در خصوص گازرسانی به روستاها نیز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۸۱ روستا در استان قم به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند و عملیات گازرسانی به ۲۴ روستا در حال اجراست و همچنین طراحی و اقدامات اولیه گازرسانی به روستاهای باقی مانده صورت گرفته که به تدریج عملیات اجرای آنها آغاز می گردد.

 

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جلسه کمیته فرهنگی شرکت گاز استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شر کت گاز استان قم: در آستانه ماه مبارک رمضان جلسه کمیته فرهنگی با حضور اعضاء و به ریاست مدیر عامل شرکت برگزار شد.مهندس محمدی در این جلسه ضمن بیان تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان  اظهار داشتند: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه خود سازی است وباید این کمیته تمام تلاش خود را برای برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله مراسم انس با قران کریم را با حساسیت بیشتر پیگیری و اجرا نمایند.مدیرعامل شرکت گاز استان قم ادامه داد:ماه رمضان بهترین فرصت برای کسب معنویات است و انشاءالله کارکنان شرکت در این راستا با تلاش مضاعف کمیته فرهنگی، از فیوضات این ماه گرانقدر بهره کافی را خواهند برد و این امر محقق نخواهد شد مگر با برنامه ریزی دقیق و منظم.وی تاکید کرد :این برنامه ها با همفکری و هماهنگی بیشتراعضای کمیته فرهنگی در جهت ارتقاء مسایل فرهنگی برگزار گردد.مهندس محمدی در ادامه افزود به منظور غنا بخشیدن  به اوقات همکاران و خانواده محترمشان جهت بهره وری هرچه بیشتر، برنامه های کمیته فرهنگی به صورت سالانه مدون گردد و دعوت از اساتید حوزه علمیه، برگزاری مراسم سخنرانی ، برپایی نمایشگاه فرهنگی، برگزاری جلسات آسیب شناسی مسایل اجتماعی/ دینی جوانان و… در طول سال  با موضوعات مختلف در راستای مقابله با ترویج افکار انحرافی در سطح جامعه لحاظ گردد.

 

An empirical investigation to use solar–geothermal hybrid energy system for small towns

During the past few years, there has been increasing interest to find a replacement for gas consumption in Iranian small towns and cities. The government believes delivering cheap gas to small towns is not economical and can be replaced with recent technological solar–geothermal hybrid energy system. In this paper, we present an empirical study to calculate internal rate of return (IRR) for a small town located near the city of Qom, Iran. We consider three scenarios of population, namely 1000, 1500 and 2000 households and various rates for gas price from 7 to 40 cents. The results show that a gas distribution unit yields 2% to 20% in terms of return. This brings us to conclude that gas distribution for small towns far from major cities is not economically justified for government. Therefore, we need to use alternative methods such as solar–geothermal hybrid energy system. We use TOPSIS method, as a multi criteria decision making approach, to prioritize ten small towns in Qom province and the results are analyzed.

نویسندگان

“Sara Orougia, Ali Esmailzade Magharib, Hoshang Mohammadi, Amir Mansour Golmohammadi and
Momammad Irani”

۰۵ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب