منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

حضور فعال شرکت گاز استان قم در نمایشگاه سال‌نمای خدمت

نمایشگاه سال‌نمای خدمت همزبان با سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در غرفه این شرکت که از همان لحظات اول با استقبال گسترده بازدید کنندگان روبرو شد، تلاش شده است آخرین دستاوردهای استان در زمینه توسعه شبکه گاز و گازرسانی به مناطق محروم و روستاها در قالب پوستر، بنر، بروشور، فیلم و عکس به مردم معرفی شود.

ارائه گزارش عملکرد و دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به استان در حوزه انرژی و توسعه زیرساختهای بخش گاز از دیگر بخش های غرفه شرکت گاز استان در نمایشگاه سالنمای خدمت به شمار می رود.

عملکرد  شرکت گاز استان در روند اجرای مصوبات و طرحهای ملی و استانی و گازرسانی به روستاها و مسکن مهر بارها در جلسات و نشستهای مختلف از سوی مسوولان کشوری و استانی مورد تقدیر قرار گرفته است.

در غرفه شرکت گاز قم همچنین برخی تجهیزات گازرسانی و نگهداری شبکه نیز به نمایش در آمده است.

با توجه به آغاز فصل سرما و افزایش مصرف گاز طبیعی در خانه ها غرفه شرکت گاز استان در این نمایشگاه آموزش های لازم را در خصوص مصرف بهینه گاز و استفاده ایمن و صحیح از وسائل گاز سوز را در قالب اقلام فرهنگی و آموزشی به خانواده ها ارائه می کند.

لازم به ذکر است در سفر سال گذشته سفر رهبر معظم انقلاب به قم که برکات بیشماری برای استان به همراه داشت از جمله توسعه گازرسانی به شهرها،صنایع و ۶۲ روستا با اعتبار ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۷۰۰ ریال به تصویب رسید که تاکنون گازرسانی به ۱۷ روستا به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفتند، تعداد ۱۸ روستای دیگر نیز در دست اجرا است و ۲۷ روستا در مراحل بازاریابی، طراحی و انتخاب پیمانکار می باشد.

گفتنی است: در نمایشگاه سالنمای خدمت دستگاه اجرایی قم عملکرد و اقدمات خود را در خصوص اجرایی کردن مصوبات سفر رهبری به قم در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

این نمایشگاه ۵ تا ۹ آبانماه، صبح و عصر در محل دائمی نمایشگاههای استان برپا خواهد بود.

 

حضور عوامل برنامه زنده رادیویی یک صبح یک اداره در شرکت گاز استان قم

برنامه زنده رادیویی یک صبح یک اداره در شرکت گاز استان قم اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت استان، در این برنامه زنده رادیویی که با هدف تعامل و همراهی مردم و مسوولان و بررسی روند چگونگی ارائه خدمت به مردم اجرا شد، عوامل صدای مرکز قم در تاریخ سه شنبه سوم آبان با استقرار در شرکت گاز عملکرد و فعالیتهای بخش گاز استان را به شهروندان معرفی کردند.

در این برنامه زنده رادیویی ۲ ساعته ، مهندس محمدی مدیر عامل و معاونین شرکت، حضور داشتند ابتدا مهندس محمدی ضمن بیان عملکرد و گزارشی از روند اجرایی طرحها و برنامه ها، به سوالات و پرسشهای مردم و مراجعین پاسخ گفتند.

گزارشگر این برنامه نیز با حضور در قسمتهای مختلف شرکت گاز و در گفتگو با مراجعین به بررسی نحوه برخورد کارکنان با ارباب رجوع، رسیدگی به درخواست ها و مشکلات پرداخت.

برنامه زنده رادیویی یک صبح یک اداره قرار است در تمامی ادارات دستگاهای استان حضور پیدا کند که شرکت گاز استان جز نخستین دستگاههایی است که با تعامل و ارتباط نزدیک با رسانه ملی و استانی زمینه حضور عوامل این برنامه را در این شرکت فراهم می کند.  

 

حضور ایثارگران شرکت گاز استان قم در شانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ـ ورزشی

ایثارگران شرکت گاز استان قم در شانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ـ ورزشی شرکت ملی گاز ایران شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : شانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی ایثارگران صنعت گاز  با هدف حفظ کرامت انسانی ایثارگران و نهادینه سازی فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی از پنجم تا سیزدهم آبان ماه در مجتمع فرهنگی ـ‌ اقامتی آهوان چابکسر در استان گیلان برگزار می گردد.تیم اعزامی شرکت گاز استان قم به این المپیاد، متشکل از پرسنل ایثارگر و جانباز (۵۰% و ۳۵%) می باشد که در رشته های  فوتسال ، شنا، تنیس روی میز و تیراندازی به رقابت خواهند پرداخت.

 

بازدید مدیریت گازرسانی و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از پروژه های تحقیقاتی شرکت گاز استان قم

 مدیر گازرسانی و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز به همراه جمعی از کارشناسان پژوهش از پروژه های تحقیقاتی زمین گرمایی دهستان قاهان بخش خلجستان قم، تأمین برق خورشیدی ایستگاه های تقلیل فشار(CGS) و حفاظت کاتدیک (CPS) و همچنین آبگرمکن خورشیدی ساختمان مرکزی شرکت گاز استان قم بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : مهندس شیخ بهائی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به  کارگیری انرژی های تجدید پذیر از قبیل پروژه زمین گرمایی و تأمین برق ایستگاه ها به شیوه فتوولتائیک توسط شرکت گاز استان قم ، گفت: استان قم از استان های فعال و پیش قدم در زمینه استفاده از انرژی های نو می باشد که مدیر عامل این شرکت( مهندس محمدی) در این زمینه استقبال خوبی نشان داده و با قبول مسئولیت، پروژه های مختلفی را اجرا نموده است.

 

 مدیر گازرسانی و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز به همراه جمعی از کارشناسان پژوهش از پروژه های تحقیقاتی زمین گرمایی دهستان قاهان بخش خلجستان قم، تأمین برق خورشیدی ایستگاه های تقلیل فشار(CGS) و حفاظت کاتدیک (CPS) و همچنین آبگرمکن خورشیدی ساختمان مرکزی شرکت گاز استان قم بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : مهندس شیخ بهائی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به  کارگیری انرژی های تجدید پذیر از قبیل پروژه زمین گرمایی و تأمین برق ایستگاه ها به شیوه فتوولتائیک توسط شرکت گاز استان قم ، گفت: استان قم از استان های فعال و پیش قدم در زمینه استفاده از انرژی های نو می باشد که مدیر عامل این شرکت( مهندس محمدی) در این زمینه استقبال خوبی نشان داده و با قبول مسئولیت، پروژه های مختلفی را اجرا نموده است.

وی در ادامه افزود: کشور به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر حرکت کرده و این موضوع  در دستور کار شرکت ملی گاز نیز قرار دارد و همچنین مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز در این راستا فعالیت های خوبی را آغاز کرده است.

ایشان به اجرای پایلوت بکارگیری انرژی زمین گرمایی  برای اولین بار در روستای جمزقان از توابع دهستان قاهان اشاره کرد و گفت : استـفاده از انرژی زمین گرمایـی برای منـاطق دور از شبـکه گـازرسـانی می تواند به عنوان گزینه تأمین انرژی مناسبی مطرح باشد.

مهندس شیخ بهائی اظهارداشت: یکی دیگر ازاین پروژه ها که برای اولین بار در کشور اجرا شده ، تکنولوژی استفاده از پنل های خورشیدی جهت تأمین برق ایستگاه های CPS ( حفاظت از شبکه فولادی مدفون گاز طبیعی) است. وی تصریح کرد: به علت دور بودن این نوع ایستگاه ها از شبکه انتقال برق و تحمیل هزینه های زیاد، استفاده از برق خورشیدی می تواند مثمر ثمر بوده و باعث کاهش هزینه ها گردد.

دکتر پاک سرشت مدیر پژوهش و فناوری در این راستا عنوان کرد: این طرح برای اولین بار در کشور توسط شرکت گاز استان قم انجام شده و بیانگر حرکت ایران اسلامی در مسیر استفاده از انرژی های تجدید پذیر است که آلایندگی محیط زیست را کاهش داده و آرامش و امنیت را برای جامعه به همراه خواهد داشت و نتایج بدست آمده از این پروژه ها نشان می دهد که استفاده از قابلیت های طبیعی و جغرافیایی در استان قم کمک شایانی به اقتصاد و محیط زیست دارد.

مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت گاز استان قم  با ارائه مشخصات فنی و هزینه های اجرایی این پروژه ها اظهار داشت حضور مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز و بازدید از این پروژه ها برای ما مایه امید و مباهات است و نشان می دهد که مدیران ارشد شرکت توجه ویژه ای  به ایده ها و خلاقیت ها دارند که امیدواریم با حمایت های این بزرگان، استان قــم الگوی مناسـبی بـرای سایـر استان ها در بهره گیری از انرژی های نو شناخته شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم :بمناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی و روز ۲۲مهربا عنوان مدیریت بحران، معنویت، کرامت انسانی و فرهنگ ایمنی، مدیر عامل شرکت گاز استان قم پیش از خطبه های نماز جمعه ایراد سخنرانی کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت :کشور ما ایران جزء ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست  که تا به امروز ۳۴ حادثه در آن ثبت شده که ۱۸ حادثه از این  تعداد در استان قم به وقوع پیوسته  که آمارها نشان داده مردم نقش بسزایی در کاهش اثرات بلاهای طبیعی دارند.

مهندس محمدی اشاره ای بر حوادث طبیعی چون سیل، زلزله و خشکسالی داشت و افزود : در استان قم ۹ گسل فعال وجود دارد که استانداردسازی و مقاوم سازی در ساخت وسازها و پروژه های عمرانی بهترین راه کاهش اثرات زلزله خواهد بود.

وی توجه به مدیریت درست در استفاده از منابع آبی را از دیگر راههای پیشگیری از بلاهای  طبیعی عنوان کردوگفت :در قم بالغ بر ۹۰ در صد آب در اختیار کشاورزان است که به علت کیفیت پایین بهره بردای از آب و کاهش نزولات آسمانی، شاهد خشکسالی در سالهای اخیر استان بوده ایم  که برای مدیریت بحران خشکسالی میتوان از شیوه های نوین آبیاری استفاده کرد.

مهندس محمدی در خصوص مصرف بهینه انرژی تصریح کرد :انرژی مصرفی مردم پس از انقلاب با توسعه گازرسانی در کشور بر پایه گاز طبیعی که انرژی پاک، ایمن و  مستمر است، جایگزین سایر سوخت ها گردیده که از دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد و امروزه استفاده درست از نعمتهای خداوندی می تواند علاوه بر مهار بلایی طبیعی به پیشرفت کشور هم کمک شایانی کند و همچنین استفاده بهینه از گاز و رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان باعث کاهش حوادث می گردد.

 

مدیریت بهره برداری و خدمات گاز طبیعی در سطح استان قم -مناقصه عمومی (یک مرحله ای )

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

مناقصه «مدیریت بهره برداری و خدمات گاز طبیعی در سطح استان قم» را با مشخصات ذیل و شرایط کلی مندرج در اسناد ارزیابی کیفی ، از طریق برگزاری مناقصه عمومی یک مرحله ای به پیمانکار واجد صلاحیت واگذار نماید :…….

 

پروژه اجرا و نصب ۳۰۰۰ انشعاب پراکنده فولادی و پلی اتیلن در استان قم (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای)

 

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

«تجدید مناقصه»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه اجرا و نصب ۳۰۰۰ انشعاب پراکنده فولادی و پلی اتیلن در استان قم (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

تهیه مصالح ، ساخت و نصب تعداد ۲۴۰۰ عدد انشعاب خانگی و تجاری فولادی در سطح استان قم ؛

تهیه مصالح ، ساخت و نصب تعداد ۶۰۰ عدد انشعاب خانگی و تجاری پلی اتیلن در سطح استان قم ؛

ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

توانایی انجام کار در مدت ۳۰۰ روز تقویمی.

دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات یا حداقل پایه ۵ در رشته نفت و گاز از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی.

توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱۳۵ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۳۰/۰۷/۱۳۹۰ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۱۴/۰۸/۱۳۹۰ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰ روز دوشنبه مورخ ۲۳/۰۸/۱۳۹۰ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  WWW.nigc-qom.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس WWW.Spac.ir قابل دریافت است.  

نکات قابل توجه :

ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب ، به میزان ۲۰% مبلغ اجرای کار و ۲۵% مبلغ کالای عهده پیمانکار به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می نماید.

شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

                                                                                                روابط عمومی شرکت گاز استان قم

اجرای پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات اقمار قم را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای)

اجرای پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات اقمار قم را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید

الف- شرح مختصر کار

انجام امور مرتبط با بهره برداری، امداد و حوادث گاز بخش های تابعه قم ؛

انجام امور مرتبط با سرویس دهی ایستگاهها، شیرها و …..

تعمیر و نگهداری خطوط توزیع، شیرهای پلی اتیلن و فولادی و … .

ب- محل اجرا : شهرهای تابعه استان قم می‌باشد

 

 

 

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

اجرای پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات اقمار قم را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

انجام امور مرتبط با بهره برداری، امداد و حوادث گاز بخش های تابعه قم ؛

انجام امور مرتبط با سرویس دهی ایستگاهها، شیرها و …..

تعمیر و نگهداری خطوط توزیع، شیرهای پلی اتیلن و فولادی و … .

ب- محل اجرا : شهرهای تابعه استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.

دارا بودن حداقل رتبه مورد نیاز از معاونت برنامه ریزی و راهبردی یا تعیین صلاحیت از سوی اداره کار و امور اجتماعی (کد تأسیسات).

توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا) به مبلغ ۰۰۰’۰۰۰’۱۳۵ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۲۷/۰۷/۱۳۹۰ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا ساعت ۱۵ مورخ ۰۷/۰۸/۱۳۹۰ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۸/۰۸/۱۳۹۰ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه و اسناد ارزیابی کیفی به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  WWW.nigc-qom.ir قابل دریافت است.  

نکات قابل توجه :

ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵۱ تماس حاصل فرمایند.

                                                                                                روابط عمومی شرکت گاز استان قم

تجلیل از مدیر عامل شرکت گاز استان قم به عنوان مدیر نمونه صنعت گاز کشور

 

در مراسم معرفی و تجلیل از مدیران نمونه وزارت نفت که با حضور وزیر نفت، معاونین و مدیران صنعت نفت کشور در ساختمان مرکزی این وزارت خانه برگزار شد،  مهندس محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان قم به عنوان مدیر نمونه معرفی و از وی تجلیل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم :مهندس هوشنگ محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان قم در جشنواره شهید رجایی به خاطر تحقق اولویت های صنعت نفت، توسعه اندیشه و نوآوری، حسن خلق، تعامل سازنده استوار به عنوان مدیر نمونه صنعت گاز  کشور در سال ۱۳۹۰ معرفی و با اهداء لوح  از ایشان قدردانی به عمل آمد.

متن لوح تقدیرنامه مهندس محمدی به شرح ذیل می باشد:

 

شرکت گاز استان قم به عنوان واحد نمونه صنعت نفت کشور معرفی گردید

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم :همزمان با دهه کرامت در مراسمی که با حضور وزیر نفت، معاونان و مدیران صنعت نفت کشور در ساختمان مرکزی شرکت نفت برگزار شد، با معرفی و تجلیل از الگوهای برتر صنعت نفت در مسیر نهادینه نمودن فرهنگ توسعه و تحول در نظام اداری، مهندس محمدی به عنوان «مدیر شرکت برتر وزارت نفت» معرفی گردید .

براساس ارزیابی های انجام شده توسط وزارت نفت، شرکت گاز استان قم با بهره گیری بهینه ازمنابع و سرمایه های انسانی و تحقق رفتار مطلوب سازمانی موفق به کسب شرکت برتر شد که در این مراسم، با اهدای لوح تقدیر به مدیر عامل  این شرکت، از خدمات کلیه کارکنان به ویژه مهندس محمدی قدردانی گردید .

متن لوح تقدیر به شرح پِیوست می باشد:

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب