منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از پایان طرح مطالعاتی گازرسانی به روستاهای وشنوه و اَوِل خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم ، مهندس محمدی با بیان اینکه طرح مطالعاتی گازرسانی به این دو روستا از دو سال گذشته آغاز شده افزود: در حال حاضر مطالعات چگونگی گاز رسانی به روستاهای وشنوه و اَوِل در بخش کهک به پایان رسیده و طرح در مرحله تخصیص اعتبار قرار دارد.وی با اشاره به اینکه در این طرح مطالعاتی سه مسیر برای گازرسانی به این دو روستا مورد بررسی قرار گرفت گفت: گازرسانی از طریق روستاهای واریان از توابع استان مرکزی، رهق از توابع کاشان در استان اصفهان و میم از توابع بخش کهک در کارشناسی ها بررسی شد که در نهایت با توجه به اولویت ها، خط انتقال از مسیر روستای میم برای اجرای عملیات گازرسانی انتخاب گردید.مدیرعامل شرکت گاز استان قم آغاز عملیات گاز رسانی به این دو روستا را از برنامه های اصلی این شرکت برشمرد و افزود: امیدواریم با مساعدت دولت و اختصاص اعتبار بتوان مراحل عملیاتی این طرح را آغاز کرد.مهندس محمدی با بیان اینکه عملیات گاز رسانی به روستاهای وشنوه و اَوِل در دستور کاراین شرکت قرار داردگفت: با تخصیص اعتبار برای اجرای این طرح و بعد از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی گاز رسانی این دو روستا آغاز می شود.وی با تاکید بر اینکه توسعه شبکه گازرسانی به روستاها از اهداف اصلی شرکت گاز استان است خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان دولت دهم حدود ۹۹ درصد جمعیت استان از نعمت گازطبیعی بهره مند شوند.

 

تحریم ها موجب رشد و شکوفایی صنعت گاز کشور شده است

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه تحریم ها در حوزه های مختلف وزارت نفت لطف الهی بوده و آسیبی وارد نکرده است ، گفت : تحریم های دشمن نه تنها بر روند پیشرفت و توسعه تاثیر منفی نداشته، بلکه باعث رشد و بقای بیشتر صنعت گاز شده است .هوشنگ محمدی در گفت و گو با ایرنا ، با بیان این مطلب اظهار داشت : به لطف خدا و با تلاش صنعتگران حوزه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران ، این تحریم ها نه تنها اثر منفی ایجاد نکرده بلکه پیشرفت روز افزون و بیشتر صنعت نفت و گاز را در پی داشته است .وی تصریح کرد : ما هیچ مشکلی در این خصوص نداریم و هیچ عاملی در بحث تحریم ها در رونداجرای پروژه های ما رکود ایجاد نمی کند .محمدی گفت: اگر از دیدگاه دشمن تحریمی صورت گرفته ، این تحریم ها هیچ گونه اثر منفی را در حوزه صنعت و این شرکت نداشته و همه همکاران با قوت در همه بخش ها به خدمت رسانی به مردم مشغول هستند.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه تحریم ها در حوزه های مختلف وزارت نفت لطف الهی بوده و آسیبی وارد نکرده است ، گفت : تحریم های دشمن نه تنها بر روند پیشرفت و توسعه تاثیر منفی نداشته، بلکه باعث رشد و بقای بیشتر صنعت گاز شده است .

هوشنگ محمدی در گفت و گو با ایرنا ، با بیان این مطلب اظهار داشت : به لطف خدا و با تلاش صنعتگران حوزه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران ، این تحریم ها نه تنها اثر منفی ایجاد نکرده بلکه پیشرفت روز افزون و بیشتر صنعت نفت و گاز را در پی داشته است .

وی تصریح کرد : ما هیچ مشکلی در این خصوص نداریم و هیچ عاملی در بحث تحریم ها در رونداجرای پروژه های ما رکود ایجاد نمی کند .

محمدی گفت: اگر از دیدگاه دشمن تحریمی صورت گرفته ، این تحریم ها هیچ گونه اثر منفی را در حوزه صنعت و این شرکت نداشته و همه همکاران با قوت در همه بخش ها به خدمت رسانی به مردم مشغول هستند.

همایش حوادث شایع در صنعت گاز، درشرکت گاز استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : در این همایش که به همت واحد HSE، روابط عمومی و رفاهی اجتماعی و با حضورمدیرعامل ،هیات مدیره وپیمانکاران واحدهای عملیاتی در سالن اجتماعات شرکت گاز استان برگزار شد، بیش از ۱۵۰ نفر از نمایندگان بخش های پیمانکاری، واحدهای عملیاتی، ستادی حضور داشتند. ابتدا پیام معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این همایش قرائت شد. مهندس اوجی در این پیام اظهارداشت: گاز طبیعی یکی از نعمت های بیشمار خداوند است که بهره گیری از آن موجب رفاه و آسایش بشریت را فراهم آورده است گفت: برای بهره برداری بهینه و ایمن از این نعمت خدادادی باید اصول و موازین مربوط به HSE را با دقت و تلاش بسیار بکار بندیم. وی، تحقق این موضوع را منوط به برنامه ریزی دست اندرکاران و پیمانکاران صنعت گاز دانست و افزود: در مسیر توسعه صنعت گاز باید تمامی فعالیت ها بر پایه سلامت، ایمنی و توجه روز افزون بر حفظ محیط زیست باشد. معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، در این پیام برنامه ریزی دراز مدت صنعت گاز را بر مبنای شناسایی کامل خطرات، ارزیابی مخاطرات از نظر توان آسیب رسانی، تامین ابزار مقابله با خطرات و جلوگیری از بروز و تکرار حوادث عنوان کرد و گفت: ارائه محصولی مطلوب و کم خطر به مصرف کنندگان، نیازمند مشارکت عمومی و بهره گیری از همه ظرفیت ها و تجارب چندین ساله در عرصه گاز است. مهندس صالح پرور رئیس واحد HSE شرکت گاز استان هدف از برگزاری این همایش را پیشگیری از وقوع حوادث شایع در صنعت گاز اعلام کرد و افزود: بی توجهی به نکات ایمنی و بهداشت کار در صنعت گاز ضمن به خطر انداختن جان فرد می تواند یک حادثه سهمگین را در سطح جامعه رقم بزند. وی در این همایش به بیان نکاتی پیرامون حوادث مربوط به فضاهای بسته به دلیل کمبود اکسیژن و نشت گاز در حوضچه های شیرگاز و فضای محدود، مقررات حفاری بمنظور جلوگیری از ریزش کانال ها در مسیر لوله گذاری و دستور العمل ارزیابی HSE پیمانکاران پرداخت.

 

پایان عملیات گاز رسانی به بیمارستان امام رضا(ع)

مدیر عامل شرکت گاز استان از پایان عملیات گاز رسانی به بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مهندس محمدی با اشاره به عملیات توسعه شبکه توزیع گاز طبیعی در محور اراک گفت: در این طرح که با حجم عملیات حدود ۱۱ کیلومتر لوله گذاری اجرا می شود بسیاری از واحدهای صنعتی و رفاهی در مسیر از نعمت گاز بهره مند می شوند. وی با بیان اینکه با اجرای این طرح بیمارستان امام رضا (ع) و تعدادی از واحدهای دیگر در مسیر به شبکه سراسری گاز متصل شدند افزود: گازرسانی به۲ جایگاه سوخت CNG، انبار نفت، سیلو، مجتمع های رفاهی و خدماتی و واحدهای بین راهی در محور اراک از جمله اهداف اجرای این طرح است که از این پس می توانند از گاز طبیعی استفاده کنند. مهندس محمدی گفت: این طرح در دو مرحله به اجرا درآمد که در مرحله نخست آن شبکه ای به طول بیش از ۴ کیلومتر با فشار ۲۵۰ پوند بر اینچ به پایان رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت. وی افزود: مرحله دوم این طرح نیز به طول بیش از ۶ کیلومتر با فشار ۶۰ پوند بر اینچ برای متقاضیان تجاری اجرا می شود. مدیر عامل شرکت گاز استان با تاکید بر عزم این شرکت جهت توسعه شبکه گاز طبیعی بمنظور رفاه شهروندان و صاحبان صنایع تصریح کرد: برای اجرای این طرح اعتباری معادل پنج میلیارد ریال پیش بینی شده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از پیشرفت مطلوب طرحهای مهرماندگار در این حوزه خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، مهندس محمدی با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاهای دولت آباد و صادق آباد در بخش جعفریه و زواریون، راهجرد و دیزیجان در بخش سلفچگان از طرحهای مهر ماندگار شرکت گاز استان قم است اظهار داشت: با حمایت استاندار، مسوولان و کارکنان شرکت گاز استان اجرای این طرح ها با جدیت در حال پیگیری و اجراست. …

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، مهندس محمدی با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاهای دولت آباد و صادق آباد در بخش جعفریه و زواریون، راهجرد و دیزیجان در بخش سلفچگان از طرحهای مهر ماندگار شرکت گاز استان قم است اظهار داشت: با حمایت استاندار، مسوولان و کارکنان شرکت گاز استان اجرای این طرح ها با جدیت در حال پیگیری و اجراست. وی با بیان اینکه گاز رسانی به دو روستای دولت آباد و صادق آباد در بخش جعفریه با پیشرفت ۴۰ درصدی مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد افزود: برای اجرای عملیلت گاز رسانی به این روستاها ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. مدیرعامل شرکت گاز استان قم از اختصاص ۵ میلیارد ریال از اعتبارات این طرح خبر داد و گفت: برای تکمیل این پرژه طبق پیش بینی های انجام شده ۱۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است. مهندس محمدی با اشاره به اینکه اجرای عملیات گاز رسانی به این روستاها از خرداد امسال آغاز شده است گفت: برای گازرسانی به روستاهای دولت آباد و صادق آباد ۵/۱۶ کیلومتر لوله گذاری و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS)با ظرفیت هزار متر مکعب و ۱۵۰ انشعاب در نظر گرفته شده است. وی از بهره برداری این طرح در اوایل سال آینده خبر داد و افزود: باتکمیل این طرح بیش از ۲۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند. مدیرعامل شرکت گاز استان قم گاز رسانی به ۳ روستای زواریون، راهجرد و دیزیجان در بخش سلفچگان را از دیگر طرح های مهر ماندگار این شرکت عنوان کرد و گفت: این طرح نیز با پیش بینی اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی در حال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مهندس محمدی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات مورد نیاز این طرح تخصیص داده شده است افزود: برای تکمیل مابقی طرح گازرسانی به این روستاها ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است. وی اجرای ۳۲ کیلومتر لوله گذاری، دو ایستگاه تقیل فشار (TBS)با ظرفیت هزار و ۲۵۰۰ متر مکعب بر ساعت با ۷۲۵ انشعاب را از جمله ویژگی های این طرح دانست و گفت: با تکمیل مراحل گازرسانی به این روستاها بیش از هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند. مهندس محمدی افزود: در حال حاضر پیمانکار اجرای طرح به دلیل ضعف در اجرا، از ادامه کار بازداشته شده است و برای ادامه عملیات اجرایی این طرح در مرحله انتخاب پیمانکار جدید برای تسریع در عملیات گازرسانی قرار دارد. مدیرعامل شرکت گاز استان قم با تاکید براینکه اجراو تکمیل این طرح ها در زمان مقرر نیازمند تخصیص به موقع اعتبارات است خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۸ روستای استان قم از گازرسانی شده اند که با تکمیل این طرح ها تعداد روستاهای متصل شده به شبکه گاز سراسری به ۱۰۳ روستا می رسد.

پروژه خدمات بهره برداری و امداد

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه خدمات بهره برداری و امداد قم را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

  1. خدمات رسانی به تمامی مشترکین گاز طبیعی در سطح شهر قم و روستای چشمه شور ؛
  2. انجام امور مرتبط با بهره برداری و امداد و حوادث  ؛
  3. انجام امور مرتبط با سرویس دهی ایستگاهها ، شیرها و …

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب