منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات شهرها و روستاهای تابعه قم

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شماره مناقصه : ۹۲/۱۷

«تجدید مناقصه»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات شهرها و روستاهای تابعه قم (C) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله‌ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه‌گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 1. انجام امور مرتبط با بهره برداری، امداد و حوادث گاز بخش های تابعه قم ؛
 2. انجام امور مرتبط با سرویس دهی ایستگاهها، شیرها و …..
 3. تعمیر و نگهداری خطوط توزیع، شیرهای پلی اتیلن و فولادی و … .

ب- محل اجرا : شهرها و روستاهای تابعه قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 1. توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
 2. دارا بودن حداقل رتبه مورد نیاز از معاونت برنامه ریزی و راهبردی یا تعیین صلاحیت از سوی اداره کار و امور اجتماعی (کد تأسیسات).
 3. توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

 

شماره مناقصه : ۹۲/۱۷

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

«تجدید مناقصه»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه خدمات بهره برداری، امداد و تعمیرات شهرها و روستاهای تابعه قم (C) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله‌ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه‌گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

 1. انجام امور مرتبط با بهره برداری، امداد و حوادث گاز بخش های تابعه قم ؛
 2. انجام امور مرتبط با سرویس دهی ایستگاهها، شیرها و …..
 3. تعمیر و نگهداری خطوط توزیع، شیرهای پلی اتیلن و فولادی و … .

ب- محل اجرا : شهرها و روستاهای تابعه قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

 1. توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
 2. دارا بودن حداقل رتبه مورد نیاز از معاونت برنامه ریزی و راهبردی یا تعیین صلاحیت از سوی اداره کار و امور اجتماعی (کد تأسیسات).
 3. توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.
 4. توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۳/۰۹/۱۳۹۲ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۷/۰۹/۱۳۹۲ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۳۰ روز شنبه مورخ ۰۷/۱۰/۱۳۹۲ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۱۲ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  WWW.nigc-qom.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس WWW.Spac.ir قابل دریافت است

نکات قابل توجه :

 1. ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 2. شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 3. به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 4. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

                                   روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری دوره مدیریت و اداره امور در نهج البلاغه در شرکت گاز استان قم

تعداد۷۲ نفر از کارکنان این شرکت طی دو مرحله دردوره «مدیریت و اداره امور در نهج البلاغه» شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی سرپرست این شرکت اظهار داشت: نهج البلاغه دریای بی پایانی است که حاوی موضوعات مدیریتی، علمی ،ادبی، دینی، اجتماعی،اخلاقی و سیاسی است و بعد از قرآن کریم و بیانات حضرت رسول (ص) ،هیچ گوینده ای در دنیا ، بهتروبلیغ تر از آن سخنان ، مطلبی نگفته است .

وی در ادامه ، نهج البلاغه را بعنوان اخ القرآن ذکر کرد و گفت: با توجه به وجود منابع غنی اسلامی(قرآن کریم و نهج البلاغه)ضرورت توجه بیشتر و کاربردی به آنها در زندگی و در مباحث مدیریتی سازمانها ، دستگاه های اجرایی و شرکتها کاملاً احساس می شود.

مهندس فرجی با بیان اینکه علوم مدیریت و نظریه های دانشمندان از ۱۱۰ سال پیش تاکنون، منبعث از سخنان حضرت امیر المومنین و نهج البلاغه است ، تصریح نمود: برگزاری دوره آموزشی برای کارکنان دستگاه های اجرائی و ترویج و تأسی مسئولان به نهج البلاغه در راستای طرح تکریم ارباب رجوع، موجب افزایش بهره وری کارکنان میگردد.

شایان ذکر است دراین دوره آموزشی فرازهایی از فرمایشات حضرت امیر المومنین علیه السلام در کل نهج البلاغه که بیشتر جنبه تذکرات مدیریتی، اداری و سرپرستی دارد استخراج و به عنوان یک خط مشی مدیریتی جهت استفاده در اختیار مدیران، رؤسا و کارشناسان واحدها قرار گرفت .

در پایان این دوره به نفرات برتر، جوایزی اهدا گردید.

 

تعداد خانوارهای بهره مند از نعمت گاز در استان قم از مرز ۳۱۴۰۰۰ گذشت

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی سرپرست این شرکت ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کلیه ی شهرهای استان گازرسانی شده و تعداد ۹۸ روستا به شبکه ی سراسری گاز متصل شده اند و بدین ترتیب تعداد خانوارهای بهره مند در کل استان بیش از۳۱۴۰۰۰  خانوار می باشد.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۹۴۰۰۰ خانوار در شهر قم و شهرستانهای تابع، و ۱۹۰۰۰ خانوار نیز در روستاها می باشند، اظهار داشت:  از ابتدای امسال تا کنون (۶ ماه) ۱۳۵۰۰ مشترک جدید به مشترکین شرکت گاز استان قم افزوده شدند.
مهندس فرجی با بیان اینکه در سالهای گذشته بیش از ۷۰ درصد مشترکان گاز در این استان الگوی مصرف را رعایت نمودند تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد مصرف کنندگان، ان شاء ا…  همانند سالهای گذشته با همکاری بیش از پیش مردم شریف استان مقدس قم در مصرف بهینه و ایمن گاز، شاهد پایداری جریان گاز در روزهای سرد سال باشیم.
سرپرست شرکت گاز استان قم در پایان از تکمیل مراحل شبکه گذاری حدود۴۰۰۰ واحد مسکن مهر خبر داد و افزود: ان شاء ا… با سعی و تلاش همکاران، تا پایان آذر ماه امسال، تعداد ۴۰۰۰ خانوار واحدهای مسکن مهر از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

 

آمادگی ۱۱ اکیپ امداد شرکت گاز استان قم جهت ارائه خدمات ایمنی و مشاوره به مشترکین

۱۱ اکیپ امداد به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات ایمنی و مشاوره در خصو.ص نحوه استفاده از وسائل گازسوز و مقابله با هر گونه حادثه برای مشترکین در سطح استان  می باشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی سرپرست این شرکت، با اشاره به شروع فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی، از تجهیز ۱۱ گروه امداد برای پیشگیری از حوادث احتمالی مشترکین در سطح استان خبر داد و گفت: اکیپ های امداد ضمن ارائه خدمات لازم، آماده دریافت مشکلات و راهنمایی مشترکین در خصوص نحوه استفاده از وسایل گازسوز به طور شبانه روزی  هستند.

 وی افزود: مشترکین در مواقع احساس خطر هنگام نشت و استشمام بوی گاز یا قطع جریان گاز، می توانند با تلفن ۱۹۴ (مرکز پیام) تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این شرکت در میان گذاشته و راهنمائی های لازم را دریافت کنند.

سرپرست این شرکت برای کاهش حوادث عنوان کرد: مشترکین می بایست نکات ایمنی مربوط به استفاده از وسایل گازسوز را رعایت کرده و قبل از استفاده حتما از استاندارد بودن آنها اطمینان حاصل کنند و دقت داشته باشند که  وسایل گاز سوز مورد استفاده در منازل به ازای هر متر مکعب گاز نیاز به انتقال ۱۵ متر مکعب هوای تازه دارند تا از تولید و  تجمع گاز سمی حاصل از احتراق ناقص گاز طبیعی (منواکسید کربن/CO) جلوگیری شود، لذا نصب و استفاده از وسایل گازسوز در محیط های بسته مجاز نبوده  و باعث بروز حادثه خواهد شد.

مهندس فرجی استفاده از وسایل جانبی استاندارد (دودکش، کلاهک، بست های شیلنگ و …) را بسیار مهم برشمرد و افزود: بسیاری از حوادث به دلیل عدم توجه به استفاده صحیح از این وسایل می باشد.

 

بازدید مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران از شرکت گاز استان قم

مهندس ابراهیمی مدیر گاز رسانی بهمراه رئیس هیات مدیره این شرکت مهندس نصر، با اعضائ هیات مدیره و هیات رئیسه و کارکنان شرکت گاز استان قم دیدار صمیمی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: در ابتدای این دیدار صمیمانه مهندسی فرجی ، سرپرست این شرکت ضمن خیر مقدم به مهندس ابراهیمی و هیأت همراه ، به تشریح  فعالیتهای این شرکت پرداخت . سپس مدیران و روسای بخشهای مختلف از مشکلات مربوط به حوزه تخصصی خود سخن گفتند.

مهندس ابراهیمی با تشکراز گزارشات و فعالیتهای انجام شده توسط مهندس فرجی و همکارانشان، ابتدا به سختی و حساسیت پذیرش مسئولیت و مدیریت در هر سطح و مقامی اشاره کرد و افزود: سختی کار مدیر یا مسئول در ظلم نکردن است و در این راستا نیاز مبرم به هم فکری و مشورت می باشد و دلیل اصرار بنده برای تشکیل این جلسه، شناخت بیشتر و بهتر برای همین هدف است .

وی با اشاره به شروع فصل سرما و به تبع آن افزایش استفاده از گازدرکشور گفت: مشکلات گاز رسانی از نیمه دوم آبان ماه به دلیل کمبود گاز در کشور شروع میشود وبرای حل این کمبود، ضمن در خواست از مردم برای مدیریت در مصرف، تمهیداتی برای عدم قطع گاز مشترکین خانگی اتخاذ شده که در صورت نیاز اجرا خواهد شد.

ایشان با اشاره به تأکید وزیر نفت برای حل مشکل کمبود گاز گفت: طبق نظر آقای وزیر سعی می کنیم با افتتاح فاز ۳ پارس جنوبی تا سال ۹۳ این وضعیت را بهتر و تا سال ۹۴ آن را حل کنیم.

در ادامه مهندس ابراهیمی به مشکل بودجه های جاری و سرمایه ای اشاره کرد وتأکید نمود: شرکتهای گاز استانی با برنامه ریزی مناسب ، ضمن صرفه جویی در هزینه ها کمک شایانی در پیشبرد پروژه های اجرایی داشته باشند.

ایشان با اشاره به تعهدات شرکت ملی گاز ایران گفت: برای انجام پروژه های گاز رسانی در سالهای گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان وام گرفتیم که اکنون در باز پرداخت آن با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم.همچنین نزدیک به ۸هزار میلیارد تومان بعنوان بدهی معوقه بابت گاز بها ایجاد گردیده که توسط تعداد زیادی از مشترکان  پرداخت نشده است و باید در جهت وصول آن اقدامات لازم انجام شود.

وی در پایان به اهمیت استفاده از تجربیات گذشته و خرد جمعی کلیه کارکنان، نسبت به ایجاد اتاق فکر بین کارکنان تأکید نمود واظهار داشت: شما عزیزان می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را به ستاد ارسال کنید تا مورد ارزیابی و استفاده قرار گیرد.

 

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب