منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

حضور سرپرست شرکت گاز استان قم در برنامه پخش زنده تلویزیونی گفتگوی روز

مهندس فرجی سرپرست شرکت گاز استان قم در برنامه زنده تلویزیونی با موضوع رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز اظهار داشت مصرف روزانه گاز در استان از مرز هشت میلیون و ششصد هزار متر مکعب فرا تر رفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم ، مهندس فرجی  دراین برنامه تلویزیونی که از سیمای استان قم (شبکه نور ) پخش شد ،  بر رعایت صرفه جویی و مسائل ایمنی تأکید نمود .

وی با اشاره به صرف هزینه بالا و سرمایه گذاری در مراحل اکتشاف ، استخراج ، تولید ، انتقال و توزیع گاز طبیعی ، از تمامی مردم شریف استان قم در خواست نمودکه در مصرف این نعمت الهی خصوصا در شرایط سرد سال ، نهایت صرفه جویی را بعمل آورده تا با توجه به تراز منفی گاز ، استانهای سرد سیر کشور دچار افت فشارو قطع جریان گاز نشوند .

ایشان همچنین با توصیه مردم به رعایت موارد ایمنی در نصب وسایل گاز سوز ، نسبت به اهمیت استفاده از تجهیزات گاز سوز استاندارد ، تعبیه دودکش مناسب و تأمین و مد نظر قراردادن تبادل هوا برای استفاده صحیح از انرژی وسائل گاز سوز تأکید نمود و اظهار امید واری کرد تا شاهد هیچگونه حادثه ناگواری برای شهروندان و مصرف کنندگان گرامی گاز نباشیم .

مهندس فرجی نسبت به ادامه تولید و پخش این نوع برنامه ها، در راستای افزایش سطح آگاهی مردم در خصوص خطرات استفاده غیر ایمن ازگاز و توجه هر چه بیشتر به اهمیت صرفه جویی در مصرف  انرژی (گاز) و استفاده مطلوب و بهینه از آن تاکید نمود .

 

دستورالعمل اجرائی طرح پرورش و توانمندسازی مصاحبه گران علمی – تخصصی

سخنرانی سرپرست شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه

با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی و ضرورت رعایت هر چه بیشترصرفه جویی و نکات ایمنی، سرپرست شرکت گاز استان، قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان قم مورخ ۹۲/۰۹/۱۵ به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در این سخنرانی، ضمن تشریح عملکرد درخشان شرکت ملی گاز ایران در کشور و شرکت گاز استان قم  طی ۳۵ سال گذشته در خصوص تأمین انرژی (گاز طبیعی) ، نکات مهمی را در زمینه رعایت صرفه جویی و مصرف بهینه گاز طبیعی و ایمنی به اطلاع نمازگزاران رساند.

مهندس فرجی اظهار داشت: میزان شدت انرژی در کشور ۴ برابر متوسط جهانی است و همچنین مقدار مصرف انرژی کشور چین با جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری با مصرف انرژی کشور ایران که حدود یک بیستم آن جمعیت دارد ، برابری می کند و این هشداری برای ما مصرف کنندگان است  که این سرمایه ملی که به آیندگان نیز تعلق دارد را به آسانی و بدون مدیریت مصرف، هدر ندهیم. ما باید با رفتار و عمل مناسب ، مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را در بین اعضای خانواده خود ترویج و نهادینه کنیم.

وی در ادامه به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز سمی بی بو، بی رنگ ، بی مزه و مرگ آور که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز، ایجاد می شودو دویست برابرسریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، خمیازه و کسلی، خستگی و کاهش قدرت دید ،کاهش قدرت عضلات گردیده ، و در نهایت منجر به مرگ  خاموش می شود.

در پایان مهندس فرجی با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش۶ درصد مصرف گاز می گردد ، از مردم شریف استان قم درخواست نمود که با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز،  مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق سردسیر کشور شوند.

 

دیدار رئیس امور ایثارگران، فرمانده بسیج شرکت ملی گاز و هیات همراه با ایثارگران شرکت گاز استان قم

سروری رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز بهمراه فرمانده بسیج این شرکت ، با اعضای هیات مدیره و هیات رئیسه و کارکنان شرکت گاز استان قم دیدار صمیمی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: در ابتدای این دیدار صمیمانه مهندس فرجی ، سرپرست این شرکت ضمن خیر مقدم به رئیس امور ایثارگران و فرمانده بسیج و هیأت همراه،  گفت: ایثارگران یادگاران دوران ۸ سال دفاع مقدس می باشند، ما افتخار می کنیم که در خدمت ۵۳ نفر از ایثارگران  این شرکت هستیم. ایثارگران  در زمینه اخلاق و رفتار الگو می باشند. انتظار ما از شما ایثارگران این است که پیشنهادات و مشکلات خود و سازمان را از طریق ملاقات حضوری  و یا صندوق ارتباطی مستقیم، به مدیر عامل در جهت رفع و اصلاح امورمنعکس نمایید.

سروری ضمن تشکراز حضار و مدیر عامل و  بیانات ایشان، با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان بسیج که مورد خطاب همه ملت ایران بود، اظهار داشت: همه کارها ، فعالیتها و زندگی ما به ولایت اهل بیت و به تبع آن ولی فقیه ختم می شود. ما باید طوری زندگی کنیم و با مردم طوری رفتار کنیم که همه بگویند اینها پیروان حضرت علی (ع) و شیعیان وی هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: بیان مشکلات و انتقادات باید طوری مطرح شود که منجر به قضاوت بیجا نشود و در جهت اصلاح امور باشد.

در این دیدار صمیمی، همکاران ایثار گر به بیان برخی مشکلات خود پرداختند.

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب