مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
بایگانی موضوعی
بایگانی ماهانه

بایگانی ماهانه

دیدارسرپرست شرکت گاز و هیات همراه با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قم

سرپرست شرکت گاز استان قم بهمراه هیئت مدیره این شرکت ، با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در این استان دیدار داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: در ابتدای این دیدار مهندس فرجی ، سرپرست این شرکت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت، با اشاره به احکام دین مبین اسلام در زمینه پرهیز از اسراف در استفاده از نعمات الهی، بر لزوم رعایت صرفه جویی در مصرف گاز توسط مشترکین تأکید کرد و گفت: با توجه به مصرف گاز در کشور طی روزهای سرد سال، بحمد ا… مردم قم تاکنون صرفه جویی خوبی در این زمینه داشته اند و ضرورت دارد این فرایند تا پایان ماههای سرد سال ادامه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: امیدواریم که هم استانیهای عزیزهمچون روزهای گذشته با ادامه همکاریهای بسیار خوب وعزم ملی و تنها با کاهش  بخشی از مصرف گاز خود،امکان استفاده سایرمشترکین در نقاط سرد کشور از این موهبت الهی را فراهم ساخته و حداقل رفاه وآسایش  را برای آنان فراهم نمایند .

مهندس فرجی از همکاری و حمایت امام جمعه قم و ائمه جمعه شهرها در خصوص فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف گاز تشکر کرد و اظهار داشت:به لطف خدا و عنایات کریمه اهل بیت در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در زمینه تأمین جریان پایدار گاز مشترکین به ویژه مشترکین خانگی در این استان وجود ندارد.

آیت ا… سعیدی نیز ضمن تشکر از سرپرست شرکت گاز و کلیه کارکنان تلاشگر این شرکت، برای آنها آرزوی توفیق و سلامتی نموده و آمادگی خود را جهت همکاری در زمینه ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ایمن و اطلاع رسانی به نمازگزاران تا پایان سال اعلام نمودند.

 

نشت یابی حدود ۱۴۰۰ کیلومتر از شبکه های توزیع و تغذیه از ابتدای سالجاری در شرکت گاز استان قم

سرپرست شرکت گاز استان قم از نشت یابی ۱۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز استان از ابتدای سالجاری  تاکنون با هدف کسب اطمینان از عملکرد مطلوب شبکه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی  با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون،حدود ۵۰ درصد شبکه های توزیع و تغذیه نشت یابی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه با عنایت به پایش و کنترل به موقع تأسیسات شبکه و انشعاب گاز تاکنون حوادث ناشی از نشت گاز که منجر به بروزخسارات جانی و مالی شده باشد، در استان مشاهده نشده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از وظایف بسیار مهم و حساس واحد بازرسی فنی گاز قم انجام نشت یابی در سطح استان می باشد، اظهار داشت: نگهداری و مراقبت از تأسیسات گاز به ویژه تأسیسات مدفون با قدمت حدود ۳۰ سال، اهمیت بسزایی دارد به نحوی که کوتاهی و غفلت از آن می‌تواند صدمات و خسارت های فراوان و جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: در این رابطه واحد بازرسی شرکت با تنظیم برنامه مدون مطابق با استانداردهای شرکت ملی گاز ایران، کنترل منظم و دوره‌ای از تأسیسات یاد شده را با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های نشت‌یاب، پایش می کند. از آنجایی که تأسیسات گازرسانی، از قسمتهای اصلی شرکت های گاز استانی است، بازرسی تخصصی و فنی از تاسیسات گازرسانی و حصول اطمینان از بی نقص و عیب بودن آنها،  بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه بازرسی از تاسیسات فنی با هدف جلوگیری از بروز خلل و استمرار جریان گاز در این تاسیسات در فصل سرد سال انجام شده است، گفت: بدیهی است عملکرد مناسب و فعال بازرسان شرکت گاز استان قم برای دستیابی به اهداف سازمان ، منجر به ماندگاری و افزایش طول عمر تاسیسات این صنعت خواهد شد.

وی با تأکید بر جدی گرفتن نشت گاز، به مشترکین عزیز توصیه کرد: به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشت گاز تاسیسات گاز رسانی بویژه در منازل لازم است مشترکین گاز خانگی سیستم‌های لوله کشی گاز منازل خود را در فواصل مختلف با کف صابون نشت یابی کنند و در صورت وجود مشکل با هماهنگی شرکتهای مجری ذیصلاح جهت بررسی و رفع نشت گاز اقدام نمایند.
وی در پایان از همه مشترکین استان خواست در صورت مشاهده هر گونه نشتی از شبکه و انشعابات گاز بدون فوت وقت طی تماس با تلفن ۱۹۴ مراتب را به پست امداد گاز منطقه گزارش دهند.

 

حضور سرپرست شرکت گاز استان قم در دیدار صمیمی استاندار قم با مردم بخش کهک

سرپرست شرکت گاز استان قم همزمان با سالروز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) با سفر به بخش کهک در اولین دیدار مردمی استاندار با مردم بخش کهک حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم؛ در بخشی از این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صالحی منش استاندار قم، حجت الاسلام و المسلمین میرمؤمنی امام جمعه بخش کهک، گلچین پور بخشدار، حاج اسماعیلی رئیس شورای شهر کهک و تعدادی دیگر از مسئولین در مسجد جامع شهر کهک برگزار شد، مهندس فرجی گزارشی از اقدامات شرکت گاز در خصوص گازرسانی به بخش مرکزی کهک و روستاهای آن ارائه نمود.

سرپرست این شرکت اظهار داشت: بخش کهک با ۱۰ هزار مشترک و ۱۷ روستا جزو اولین بخش استان قم بوده که از ۱۱ سال گذشته از نعمت گاز برخوردارند و گازرسانی به روستای وشنوه این بخش نیز در دست اقدام می باشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره گازرسانی به روستای وشنوه گفت: کلیه مراحل بازاریابی، نقشه برداری، طراحی و تهیه پکیج روستای مذکور انجام، ولی به دلیل کسری بودجه طی سالهای گذشته، عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

مهندس فرجی در ادامه افزود: برای اجرای شبکه گازرسانی به این روستا حدود ۵۰ میلیارد ریال هزینه لازم است. لذا در صورت تخصیص اعتبار لازم در سال ۹۳،  عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد.

 

۰۱ اسفند ۱۳۹۶

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایمنی و بهداشت
آمار بازدید