منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

سخنرانی مدیر عامل شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه

۲۰۱

با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی و ضرورت رعایت هر چه بیشترصرفه جویی و نکات ایمنی، مدیر عامل شرکت گاز استان، قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان قم مورخ ۰۳/۱۱/۹۲ به ایراد سخنرانی پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در این سخنرانی، ضمن بیان اهمیت گاز و تشریح فرایند اکتشاف، استخراج و پالایش، انتقال و توزیع توسط شرکت ملی گاز و شرکت گاز استان قم؛ اظهار داشت:ما با ۶/۳۳ میلیارد متر مکعب گاز در مخازن زیر زمینی، رتبه اول را در جهان داریم. ما باید به عنوان یک کالای باارزش قدر این نعمت الهی را بدانیم و در مصرف آن صرفه جویی کنیم. تاکنون ۱۰۲۲ شهر و ۱۷۰۰۰ روستا در سطح کشور گازرسانی شده اند. در استان قم نیز با ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه، ۱۶۰ هزار انشعاب، ۳۵۰ هزار مشترک وگازرسانی به ۲۰۰۰ واحد صنعتی، ۳۷ ایستگاه CNG، ۶ شهر و ۱۰۴ روستا ، ۹۹ درصد استان از نعمت گاز برخوردارند.
وی در ادامه با اشاره به نامه های اخیر وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز به استانداریها ، رسانه ملی و ائمه جمعه سراسر کشور، خواستار صرف جویی در مصرف انرژی گاز شد و نکات مهمی را در زمینه رعایت صرفه جویی و مصرف بهینه گاز طبیعی و ایمنی به اطلاع نمازگزاران رساند و گفت: رعایت دمای رفاه بین ۱۸-۲۱ درجه، بستن دریچه های کولر، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، پوشش مناسب زمستانی واستفاده از موتورخانه های هوشمند و رادیاتورهای مجهز به شیر ترموستاتیک از جمله راهکارهای مهم مصرف بهینه گاز می باشد.
وی در ادامه به خطرات گاز CO(منواکسیدکربن) اشاره کرد و تأکید کرد: این گاز: سمی، بی بو، بی رنگ ، بی مزه، بدون تحریک روی پوست بدن و مرگ آور است که ناشی از احتراق ناقص گاز طبیعی بوده واز جمله در اثر مسدود بودن لوله های خروجی بخاری ، آبگرمکن و تجهیزات گازسوزو محدود بودن فضا وهوای اطراف وسایل گاز سوز(هر متر مکعب گاز برای احتراق کامل، نیاز به ۱۵ متر مکعب هوای تازه دارد)، ایجاد می شود و دویست و الی سیصد برابر سریعتراز اکسیژن، جذب گلبولهای قرمز خون می شود و لذا مقدار کمی از آن سریعا به تمام بدن منتقل شده و باعث خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی عضلات، سردرد، تهوع، درد قفسه سینه و در نهایت منجر به مرگ خاموش می شود. مقدار مجاز این گاز ppm9 (قسمت در میلیون) است و چنانچه به مقدار ppm12800 یا ۲۸/۱ درصد برسد، در مدت ۳ الی ۶ دقیقه باعث مرگ فرد می شود.
در پایان مهندس فرجی با اشاره به اینکه کاهش هر یک درجه دمای اتاق موجب کاهش۶ درصد مصرف گاز می گردد، از مردم شریف استان قم درخواست نمود که با مصرف بهینه ( صرفه جویی) و ایمن گاز، مانع از قطع جریان گاز در روزهای سرد سال به ویژه در مناطق سردسیر کشور شوند.

دیدار مدیر عامل شرکت گاز استان قم با مدیر کل دیوان محاسبات استان

 

۰۰۱مدیر عامل و اعضاء هیأت مدیره شرکت گاز استان قم با آقای حسینی زاده مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان دیدار نمودند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت ضمن تبریک وخیر مقدم به مدیر کل جدید دیوان محاسبات استان قم به تشریح فعالیتهای انجام شده در خصوص گازرسانی در سطح استان پرداخت و اظهار داشت: شرکت گاز استان قم از سال ۱۳۷۸ به طور رسمی فعالیت خود را در راستای گازرسانی آغاز کرده و هم اکنون با ۱۳۲ نفر نیروی رسمی و ۳۹۱ نفر نیروی پیمانی )شرکتهای تامین نیرو) فعالیت می کند. این شرکت در حال حاضر با ۴ مدیریت بهره‌برداری، امور مالی، مهندسی، منابع انسانی و ۱۳ واحد ستادی وظایف محوله به خود را زیر نظر مدیریت عامل انجام می‌دهد.
وی در ادامه افزود: سیاست مجموعه گاز استان قم بر مبنای رعایت قوانین و مقررات است و تاکنون همکاری و تعامل خوب، سازنده و صمیمانه ای مابین دیوان محاسبات و شرکت گاز برقرار بوده است و لذا بر خود لازم می دانیم از زحمات جنابعالی و همکاران محترمتان تشکر نماییم.
آقای حسینی زاده نیز ضمن خیرمقدم به مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این شرکت، گفت: وجود حداکثر همکاری و هماهنگی مابین دیوان محاسبات و شرکت گاز تبعات مثبتی را بهمراه خواهد داشت. با بررسی های بعمل آمده مجموعه شرکت گاز استان قم دارای عملکردی مطلوب و از تعامل بسیار خوب و قابل توجه ای با دیوان محاسبات استان برخوردار است و تاکنون مشکل مالی نداشته است.
در پایان مدیر کل محترم دیوان محاسبات از حضور مدیر عامل و اعضا هیأت مدیره شرکت گاز در اداره کل دیوان محاسبات استان تقدیر و تشکر نمود.

انتصاب مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره

طی حکمی از سوی مهندس ابراهیمی مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران ، آقای غلامرضا فرجی به عنوان مدیرعامل ونایب رئیس هیئت مدیره شرکت گاز استان قم منصوب شد.
 متن کامل حکم به شرح ذیل است:
entesab

پروژه عملیات تکمیلی گازرسانی به محور قدیم قم – کاشان (PC)

شماره مناقصه : ۹۳/۱۸

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

«تجدید مناقصه»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه عملیات تکمیلی گازرسانی به محور قدیم قم – کاشان (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی ساده به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :

تهیه مصالح و اجرای ۷۰ متر خط تغذیه ۶ً

تهیه مصالح و ساخت یک عدد ایستگاه TBS 10000

تهیه مصالح و ساخت یک مورد ایستگاه حفاظت کاتدیک

ب- محل اجرا : شهر قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :

توانایی انجام کار در مدت ۱۷۰ روز تقویمی.

دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات، یا پایه ۵ رشته نفت و گاز (رشته خطوط انتقال و مخازن و تلمبه خانه ها و شبکه های نفت و گاز) از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی .

توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱۴۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه تا تاریخ ۰۹ / ۱۲ / ۱۳۹۳ می‌باشد.

هـ- مهلت عودت اسناد ارزیابی ساده و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۳ / ۱۲ / ۱۳۹۳ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۴ / ۱۲ / ۱۳۹۳ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۷۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: WWW.nigc-qom.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس WWW.Spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب، به میزان ۲۰% مبلغ اجرای کار و ۲۵% مبلغ کالای عهده پیمانکار به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می‌نماید.

شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.  

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

 

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب