منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

پیام تبریک مدیر عامل به مناسبت نوروز ۹۴

همکاران گرامی

حلول سال نو با فصل بهار و تجدید زندگی در طبیعت و زنده شدن گیاهان، یاد آور عظمت بی انتهای پروردگاروگذران سریع عمر، تجسم اعمال و رفتار در روز قیامت است. لذا تداعی کننده ایجاد حال بهتر و شایسته تردر ما می باشد. همه نعمات در ایران اسلامی مرهون تعالیم قرآن ، اهلبیت و خاصه حضرت فاطمه زهرا (س) است. امید است همواره در سایه تعالیم فرزند عزیزش قائم آل محمد حضرت حجت ابن الحسن عسکری (عج) قرار گرفته ودر اجرای فرامین مقام عظمای ولایت موفق و موید باشیم .

خدا را سپاس می گوئیم که بحمد ا… در شرکت ملی گاز وعده تحقق افزایش تولید به میزان ۱۰۰ میلیون متر مکعب در سال ۹۳، که در سال ۹۲ توسط وزیر محترم نفت اعلام شده بود، به وقوع پیوست.

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده ، لازم می دانم از زحمات و تلاشهای صمیمانه و دلسوزانه و بی وقفه همه همکاران عزیزم در شرکت گاز استان خصوصا طی یکسال گذشته تشکر نمایم. بدون شک همه موفقیت ها و پیشرفت ها، پیشگیری از حوادث، استمرار جریان گاز مشترکین در طول سال، خصوصا در سرمای زمستان، مرهون سعی و تلاش جمعی شما می‌باشد. اینجانب در بهار فاطمی سالی خوش را توأم با سلامتی، سعادت و عافبت بخیری، سربلندی، پیروزی و موفقیت برای یکایک شما عزیزان و خانواده های محترمتان از خداوند منان مسئلت دارم .

ومن ا… التوفیق

غلامرضا فرجی

مـدیر عامـل

بهره برداری از اولین پروژه زمین گرمایی در ساختمان مرکزی گاز قنوات

geo-t

به همت شرکت گاز استان قم و حمایت ستاد توسعه فناوری انرژیهای نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طراحی و بومی سازی سیستم سرمایش و گرمایش پمپ حرارتی زمین گرمایی با ظرفیت بالا(۱۲۰۰۰۰ بی تی یو برساعت) جهت تامین گرمایش، سرمایش و تامین آبگرم مصرفی ساختمان اداره گاز قنوات قم صورت پذیرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: در مراسم افتتاحیه این پروژه که با حضور  مدیریت محترم سازمان انرژیهای نو ایران جناب آقای مهندس آرمودلی، مدیران وزارت نیرو ، وزارت علوم و همچنین مسئولین ستاد توسعه فناوریهای نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت اظهار داشت: ما در شرکت گاز استان قم که خود متولی توزیع گاز در استان می باشیم، از انرژی تجدید پذیر زمین گرمایی به عنوان الگو استفاده میکنیم، اگر چه هزینه هایی دربر دارد ولی در کل و با تولید انبوه نسبت به مصرف سوختهای فسیلی دارای هزینه کمتر و بهتر خصوصاً برای مناطقی می باشد که هزینه گازرسانی به آنها خیلی بالا و یا غیرممکن است.
وی در ادامه افزود: با توسعه استفاده از انرژیهای تجدید پذیر می توان از منابع غنی انرژی های تجدید پذیر که هر روز در اثر عدم استفاده از دست ما می رود، بیشتر استفاده نماییم و منابع ملی و زیرزمینی خود را با تولید فراورده های ارزشمند، برای نسلهای آینده نگه داریم. ضمن آنکه استفاده هر چه بیشتر از انرژی های نو دقیقا در راستای تحقق  اقتصاد مقاومتی می باشد.
همچنین مهندس آرمودلی در این مراسم گفت: با این کار بیش از ۷۵ درصد صرفه جویی در مصرف گاز برای گرمایش ایجاده شده که بهینه سازی بسیار بزرگی است که با همت عزیزان در گاز قم و به برکت وجود کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) در استان قم انجام شده که در همین جا از تلاش و زحمات آنها خصوصا مدیرعامل شرکت گاز استان تشکر می کنیم. استفاده از این نوع انرژی تجدید پذیر یکی از مصداقهای اقتصاد مقاومتی است. امیدواریم با توسعه فناوریهای جدید انرژی، صرفه جویی در مصرف گاز (بیش از ۷۵ درصد) و نیز مصرف برق  (بیش از ۴۰ درصد) را داشته باشیم.

پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به مناسبت نوروز ۹۴

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، طی پیامی ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه همکاران صنعت گاز طی سال ۹۳، سالی پر از امید، تندرستی، بهروزی و سلامتی را برای کارکنان و همکاران صنعت گاز و خانواده های آنها آرزو نمود.
با کلیک روی تصویر زیر، متن پیام را ملاحظه فرمایید:

Picture 112

برگزاری سمینار همگرایی سرویس های مخابراتی و فناوری اطلاعات

[الگوی "responsive" یافت نشد]

سمینار “همگرایی سرویس های مخابراتی و فناوری اطلاعات” با همکاری شرکت بهپردازان داده های شی گرا (آقای مهندس هادی عواطف رستمی و آقای مهندس میثم سلطانی) در سالن کنفرانس شرکت برگزار گردید.
در این سمینار که با حضور برخی مسئولین و کارشناسان ارائه شد، مطالب زیر مطرح گردید:
–    گزارش گارتنردرسال ۲۰۱۴ از ۲۰۰۰ سازمان نمونه
–    فاوا: تسهیل گر یا پیشرو؟
–    همه خدمات حالا در NGN برای دستیابی به راهکارهای جامع
–    تبیین قابلیتهای مراکز تلفن IP  و تشریح پروژه مرکز تلفن امور کالا بعنوان بخشی از طرح جامع
–    افزیش سرعت دسترسی با وجود ۳G  و ۴G
–    شبکه های اجتماعی درون سازمانی- فرصت بدون تهدید
–    MS-Lync2013 و اتصال به پایگاه داده های سازمان
–    دورکاری؛ ویدئو کنفرانس و اصل پارتو
–    ارسال پیامک و تماس خودکار با مشترکین
با توجه به اینکه طرح جامع (master plan) ارتباطات ساختمانهای شرکت در سطح شهر قم در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در دست اجرا میباشد، این سمینار با هدف افزایش دانش مسئولین و پرسنل شرکت جهت اجرا و بهره برداری از طرح مذکور و در نهایت آمادگی برای ارائه خدمات بهتر به مشترکین گاز طبیعی ارائه گردید.

فایل پرزنتیشن از لینک زیر قابل دانلود است:

sem-931218

استفاده هوشمندانه از انرژی

11مدیر عامل شرکت گاز استان قم در نخستین کنفرانس و کارگاه آموزشی مدیریت بهره‌وری انرژی در صنعت طیور که در سالن همایش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، بر استفاده هوشمندانه از انرژی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت در این همایش با اشاره بر اینکه استفاده هوشمندانه انرژی باعث می‌شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم، تصریح کرد: استفاده هوشمندانه از انرژی و جلوگیری از اسراف می تواند پیشرفت های بسیاری در ایران اسلامی به دنبال داشته باشد. استفاده هوشمندانه انرژی یعنی باید از انواع انرژی‌های موجود در شرایط مختلف و بر اساس هزینه، ارزش افزوده، آلودگی هوا و پیامدهای زیست محیطی و… بهره گرفت .
غلامرضا فرجی در این کنفرانس با مقایسه شرایط امروز ایران با شرایط قبل از انقلاب، اظهار داشت: با توجه به رتبه اول ایران در ذخایر گاز و مقام سوم در ذخایر نفت در سطح دنیا، باید خدای تعالی را به خاطر این منابع غنی و نعمت های الهی شاکر باشیم. همه ما در برابر حفظ ذخایر انرژی برای نسل‌های بعدی مسئول هستیم. باید با حداکثر صرفه جویی و بهره وری از انرژی‌های موجود استفاده کنیم؛ زیرا آینده کشورها به انرژی مربوط است و جنگ و صلح و آسایش و آرامش در دنیا بر محور انرژی است.
وی با تاکید بر اینکه اگر انرژی را بیهوده مصرف کنیم نمی توانیم به جایگاه مناسبی برسیم گفت: در ارتباط با انرژی به شیوه مصرف آن توجه ویژه ای داشته باشیم.تشکیل منظم و فعالیت شورای عالی نظارت بر مصرف انرژی، یکی از ملزومات بهینه سازی مصرف انرژی است. همچنین باید در زمینه کلان انرژی، برنامه‌هایی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را طرح ریزی کنیم.
مدیر عامل این شرکت با تأکید بر اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: ما باید سرمایه‌های ملی خود را حفظ کنیم، یکی از موارد دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و استفاده صحیح از منابع است. باید از منابع با حداکثر صرفه جویی و مصرف بهینه استفاده کرد که برای نسل‌های بعد بماند، و متاسفانه وضعیت ایران در الگوی مصرف جهانی در اکثر زمینه ها مطلوب نیست، مثلا متوسط مصرف سوخت خودروهای بنزینی در ایران ۱۱ لیتر است در حالی که در کشورهای دیگر خیلی کمتر است.
وی بهره وری نامناسب را یکی از علت های افزایش مصرف انرژی برشمرد و تاکید کرد: روحانیت هم در این ارتباط نقش مهمی دارد و این قشر باید به دنبال تبیین معیارهای اسلامی در ارتباط با مصرف انرژی باشد. اگر مصرف هر چیزی در کشور بی رویه زیاد شود، مبلغان دینی مسئول هستند؛ زیرا باید با تبلیغات دینی و استفاده از روایات و احادیث ائمه اطهار (ع) آثار مصرف درست انرژی را برای مردم تشریح کرده و نسبت به کاهش مصرف انرژی در جامعه اسلامی، نقش خود را ایفا کنند.

بهره برداری از ساختمان اداره گاز، امداد و حوادث منطقه ۳ در شهر پردیسان در استان قم

546
باحضور مدیر عامل و اعضاء هیأت مدیره و جمعی از روسای واحد های ستادی ساختمان اداره گاز و امداد و حوادث منطقه ۳ در شهر پردیسان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی در مراسم افتتاح و بهره برداری از ساختمان مذکور اظهار داشت: با توجه به افزایش حدود ۳۵ هزار مشترک در پردیسان و بُعد مسافت آن با شهر، بمنظور خدمات رسانی مطلوب به شهروندان در شهر پردیسان، احداث ساختمان اداره گاز منطقه ۳ ضروری بود.
وی در ادامه افزود : بهره برداری از ساختمان مذکور در راستای طرح تکریم و به حداقل رساندن زمان حضور نیروهای امدادی در حوادث احتمالی به تأسیسات و …. در شهر پردیسان می باشد.
مهندس فرجی بابیان اینکه هزینه اجرای پروژه مذکور، بیش از ده میلیارد ریال بوده ، زمین مورد استفاده این ساختمان را ۱۰۰۰ متر مربع و زیربنای آنرا بیش از۳۶۰ متر مربع عنوان کرد.

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب