منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

بازدید سرزده مدیرعامل شرکت گاز استان قم از پروژه های اجرایی

546

مدیر عامل این شرکت بهمراه رؤسای واحدهای HSE و روابط عمومی بصورت سرزده از عملیات شبکه گذاری و وصلی به گازدار خیابان نیروگاه- حکمت شمالی بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیرعامل این شرکت هدف از  این بازدید را  ارزیابی پروژه های اجرائی و نحوه رعایت نکات ایمنی از سوی عوامل اجرایی عنوان کرد و اظهار داشت: در اجرای پروژه های گازرسانی حفظ جان عوامل پیمانکار ناظر پروژه در درجه اول اهمیت قرار دارد. پیمانکار مسئول حفظ و حراست از محیط کار و جان کارگران و ابزار و تجهیزات خود می باشد و امور HSE شرکت نیز نظارت بر نحوه عملکرد پیمانکار در خصوص اجرای رعایت نکات ایمنی  را دارد.
وی تصریح کرد:  نیروی انسانی از اصلی ترین سرمایه های یک سازمان می باشد؛ لذا افزایش امنیت، ایمنی و سلامت در محیط کار لازم و ضروری است. امور HSE نیز با دقت و به کارگیری دستورالعملهای بروز موجود در صنعت نفت، با قدرت و قوت بایستی نسبت به این وظیفه مهم حساس بوده و در صورت عدم رعایت مقررات ذیربط، کار را متوقف کنند، تا پروژه ها بدون حادثه به اتمام برسند.

مصرف بیش از دو میلیارد و چهار صد میلیون متر مکعب گاز در سال ۹۳ در استان قم

DSC546

در سال ۹۳ حدود دو میلیارد و چهار صد میلیون متر مکعب گاز در استان قم توسط مشترکان مصرف شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در سال ۹۳ بیش از دو میلیارد چهار صد میلیون متر مکعب گاز در بخشهای مختلف صنعتی، خانگی، تجاری و نیروگاه سیکل ترکیبی در استان مصرف شده که در مقایسه با سال گذشته در کل ۱۹% افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: با توجه به رفع محدودیت مصرف گاز در نیروگاههای کشور در سال ۹۳  میزان مصرف سیکل ترکیبی نیروگاه قم بیش از ۹۷۰ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال ۹۲، حدود ۶۰% افزایش را نشان می دهد. همچنین میزان مصرف مشترکین صنعتی: ۳۷۸ میلیون متر مکعب، جایگاه های C.N.G :167 میلیون متر مکعب، مشترکین خانگی: ۷۲۱ میلیون متر مکعب و مشترکین تجاری ۱۲۴ میلیون متر مکعب بوده است. لذا افزایش مصرف بیشتر در بخشهای نیروگاه و مشترکین صنعتی می باشد.
وی در ادامه افزود: به رغم افزایش تعداد۱۶۵۰۰ مشترک جدید در بخشهای مختلف میزان مصرف گاز در بخش خانگی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ کاهش یافته است. این کاهش مرهون همکاری بسیار خوب مردم استان، اطلاع رسانی بموقع  و گسترده این شرکت ، همکاری صمیمانه صدا و سیمای مرکز قم و  حمایتهای امام جمعه، استاندار  و ائمه جمعه شهرها پیرامون فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف گاز می باشد.
مهندس فرجی ضمن تشکر از مردم شریف استان، گفت: امیدواریم که هم استانیهای عزیز در سال جاری همچون سال گذشته با ادامه همکاریهای خوب و عزم ملی و همگانی، ضمن رعایت نکات ایمنی در مصرف بهینه و صرفه جویی گاز اهتمام ورزیده و ضمن حفظ این ثروت ملی و نعمت الهی، ما را در جهت استمرار و پایداری جریان گاز یاری نمایند.

پروژه گازرسانی به فریدون آباد، گلستانه و حسن آباد (PC)

«آگـهـی مـنـاقـصـه»

انتصاب مدیر امور مالی  شرکت گاز استان قم

طی حکمی از سوی مهندس فرجی مدیر عامل شرکت گاز استان قم، سید کاظم اسحاقی نیا به عنوان مدیر امور مالی این شرکت منصوب شد.

متن کامل حکم به شرح ذیل است:

nasb

 

ضمنا جلسه معارفه و تودیع با حضور هیأت مدیره و هیأت رئیسه و کارکنان در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

پروژه خدمات پشتیبانی (عمومی و باغبانی و …) (PC)

شماره مناقصه : ۱/۹۴

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :
پروژه خدمات پشتیبانی (عمومی و باغبانی و …) (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :

الف- شرح مختصر کار :
۱) خدمات عمومی و تخصصی ؛
۲) خدمات نظافتی و باغبانی ؛
۳) خدمات چاپ و تکثیر ؛
۴) خدمات روابط عمومی ؛
۵) خدمات دیسپچینگ.
ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :
۱) توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.
۲) تأیید صلاحیت متقاضی از سوی سازمان کار و امور اجتماعی.
۳) توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۰۱۰۵۳۹۸۴۵۳۰۰۲ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۴۱ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.
۴) توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۲۹ / ۰۲ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۱۲ / ۰۳ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۳۰ روز دوشنبه مورخ ۲۵ / ۰۳ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۹۰ ریال (با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  www.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.
نکات قابل توجه :
۱) ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
۲) شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
۳) به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۴) در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.
۵) این پیمان پیش پرداخت ندارد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

پروژه گازرسانی به حفره های خالی، توسعه شبکه مرحله ۳۷ شهر قم (PC)

شماره مناقصه : ۱۹ / ۹۳

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»
«تجدید مناقصه»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :
پروژه گازرسانی به حفره های خالی، توسعه شبکه مرحله ۳۷ شهر قم (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید :
الف- شرح مختصر کار :
۱) لوله گذاری شبکه توزیع فلزی به طول تقریبی ۱۰۰۰۰ متر ؛
ب- محل اجرا : سطح شهر قم می‌باشد.
ج- شرایط پیمانکاران متقاضی :
۱) توانایی انجام کار در مدت ۳۶۰ روز تقویمی.
۲) دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی.
۳) توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱۴۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.
۴) توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۲۹ / ۰۲ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۱۲ / ۰۳ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۳۰ روز دوشنبه مورخ ۲۷ / ۰۳ / ۱۳۹۴ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۹۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  WWW.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس WWW.Spac.ir قابل دریافت است.
نکات قابل توجه :
۱) ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
۲) کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب ، به میزان ۲۰% مبلغ اجرای کار و ۲۵% مبلغ کالای عهده پیمانکار به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می نماید.
۳) شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
۴) به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۵) در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

 

مشترکین گاز طبیعی در بخش خانگی ازابتدای سالجاری تحت پوشش بیمه البرز قرار گرفتند

hadeseh

حسن جعفر مرادی رییس روابط عمومی از ادامه طرح ملی بیمه حوادث ناشی ازگاز طبیعی، طی سال ۱۳۹۴ در سطح استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : جعفرمرادی گفت: به منظور تامین پوشش بیمه جانی ومالی مشترکین گاز طبیعی بخش خانگی در مقابل حوادث ناشی از گاز طبیعی اعم از حوادث منجر به انفجار ،آتش سوزی و مسمومیت ها ،طرح بیمه مشترکین گاز طبیعی همانند سال گذشته در سال جاری نیز در حال اجرا می باشد.
وی در این خصوص گفت: قرارداد بیمه حوادث مشترکین خانگی در قبال حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در جهت اجرای قانون فی مابین شرکت ملی گاز ایران و شرکت بیمه البرز منعقد گردیده است.
جعفرمرادی با اشاره به قرارداد خدمات بیمه مشترکین ازابتدای سال ۱۳۹۴ ادامه داد:همانند سال گذشته،مشترکین خانگی شهری و روستایی با پرداخت ۵۰۰ ریال به ازای هر واحد مسکونی در هر ماه تحت پوشش شرکت بیمه البرز قرار دارند.
وی پرداخت غرامت فوت، برای هر نفر در هر حادثه را ۲۴۰ میلیون ریال و نقص عضو و از کار افتادگی دائم را ۲۴۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود :حداکثر تعهد پرداخت بیمه البرز برای جبران هزینه های پزشکی ناشی از هر حادثه برای هر نفر ۲۵۰ میلیون ریال است.
رییس روابط عمومی شرکت گاز استان قم با اشاره به جبران خسارت های مالی به ازای هر واحد مسکونی ،مشاعات واشخاص ثالث در هر حادثه تا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال توسط شرکت بیمه البرز،خاطر نشان کرد:در خسارت های فوت مبلغ غرامت در وجه وارث قانونی متوفی بر اساس برگه انحصار وراثت توسط شرکت بیمه البرز پرداخت خواهد شد.
وی افزود :در خسارت های پزشکی و نقص عضو نیز مبلغ غرامت در وجه مصدوم یا سرپرست قانونی وی،توسط بیمه البرز بر اساس اسناد ومدارک مثبته پرداخت می شود و در خسارتهای مالی،غرامت در وجه ذینفع و با ارائه مدارک مثبته پرداخت خواهد شد.
جعفر مرادی تصریح نمود:چنانچه اموال خسارت دیده تحت پوشش بیمه نامه های دیگری نیز باشد در صورت بروزخسارت تعهد شرکت بیمه البرز نسبت به سرمایه های تحت پوشش بیمه نامه های مربوطه ،با رعایت سقف تعهدات انجام خواهد شد. در طرح ملی بیمه مشترکین خانگی گاز شرکت‌های بیمه‌گذار طرف قرارداد شرکت ملی گاز ایران متعهد هستند، پس از اعلام وقوع حادثه توسط مشترک گاز و انجام بررسی‎های کارشناسی معمول نسبت به پرداخت هزینه‌های خسارت اقدام کنند، پس هموطنان و مشترکین خانگی گاز طبیعی باید در صورت بروز هر گونه حادثه در ارتباط با گاز طبیعی که منجر به خسارات مالی و جانی شود، در اسرع وقت با دریافت گزارش مربوط به حادثه از سازمان آتش نشانی منطقه ،به نزدیکترین شعب بیمه البرز و یا شرکت گاز مراجعه کنند.
جعفرمرادی درخصوص اعلام حادثه ناشی از گاز طبیعی برای بهره مندی از مزایای بیمه گفت:بنابراین هرگونه حادثه ای که ناشی از گاز طبیعی برای مشترکین محترم گاز طبیعی بوجود می آید اعم از انفجار،آتش سوزی،گازگرفتگی منجر به مسمومیت و مرگ در شهرها با تلفن ۱۹۴ و در روستاها به گازبان همان روستا سریعاً باید اطلاع داده شود تا مقدمات لازم جهت معرفی به بیمه صورت پذیرد.
جعفرمرادی در پایان از مشترکین گاز طبیعی خواست در استفاده از لوازم گازسوز رعایت موارد ایمنی را سر لوحه کار خود قرار دهند و با استفاده صحیح و ایمن از این نعمت الهی شرکت گاز این استان را در ارائه خدمات شایسته به مردم یاری دهند.

ضرورت حرکت به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر

hamayesh

مدیر عامل شرکت گاز استان قم در همایش مدیران انرژی دستگاه‌های اجرایی استان قم که با حضور استاندار برگزار شد، حرکت جدی به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر را لازم و ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی ضمن اشاره به مصرف بی رویه انرژی در کشور نسبت به کشورهای دیگر اظهار داشت: جنگ و صلح و آینده کشورها ، وابسته به انرژی است. انواع انرژی اعم از زیرزمینی، تجدید پذیر، هسته ای و … اهمیت زیادی دارد و متعلق به ما و آیندگان ماست. در رابطه با مصرف انرژی باید از بهترین نوع انرژی به صورت هوشمندانه با بیشترین  بهره وری استفاده کنیم.
وی در ادامه افزود: همه ما در قبال ذخایر خدادادی موجود، مسئولیت سنگینی داریم. یکی از راهکارهای مدیریت مصرف انرژی گاز که نسبت به بقیه سوخت های فسیلی پاک است، استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن و با برچسب انرژی A  و B می باشد.

مدیر عامل این شرکت ضمن اشاره به رویکردهای مختلف بهینه سازی مدیریت انرژی اعم از رویکرد تکنولوژی، رویکرد زیست محیطی، رویکرد اقتصادی، رویکرد آموزشی، رویکرد اجرایی، رویکرد اجتماعی، رویکرد امنیتی، بر رویکرد مدیریتی تاکید کرد و یادآور شد: مصرف انواع انرژی در ایران متاسفانه نسبت به کشورهای دیگر بالا است. به طور مثال پرت انرژی در ساختمانهای ایران ۶ برابر کشورهای اروپایی است.اگر مبحث ۱۹ نظام مهندسی ساختمان را در مورد ساختمانها رعایت کنیم، در ده سال آینده ۵/۱ برابر تولید گازهای فاز ۱ تا ۵ پارس جنوبی صرف جویی داریم.

وی در ادامه افزود: دستگاههای اجرایی در خصوص ساختمانهای خود باید برای جامعه الگو باشند. شرکت گاز استان قم در کشور به عنوان قطب انرژیهای تجدید پذیر شناخته شده و برای اولین بار در کشور و به عنوان الگو  از انرژیهای تجدید پذیر (انرژی خورشیدی وانرژی زمین گرمایی) در ساختمان ادارات گاز منطقه یک قنوات و ایستگاههای C.G.S،برای تولید گرمایش وبرق استفاده کرده است.

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب