منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

مصرف بیش از ۵۳۴ میلیون متر مکعب گاز طی سه ماهه نخست سال جاری در استان قم

DSC546

مشترکین گاز طبیعی در بخشهای مختلف (نیروگاه سیکل ترکیبی، صنایع، خانگی ، تجاری و …) بیش از ۵۳۴ متر مکعب گاز در سه ماهه نخست سال جاری مصرف نموده اند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم؛ مهندس فرجی مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: از این میزان مصرف، مقدار ۲۷۹ میلیون متر مکعب مربوط به نیروگاه سیکل ترکیبی و بیش از ۴۵ میلیون متر مکعب مربوط به جایگاههای سوخت C.N.G با ۸/۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته بوده و نیز بیش از ۴۹ میلیون متر مکعب مصرف مربوط به واحدهای صنعتی و مشترکین عمده می باشد.
وی مصرف واحدهای خانگی را در همین زمان ۱۶۱ میلیون متر مکعب عنوان کرد و تصریح نمود: این میزان مصرف به رغم افزایش تعداد مشترکین نسبت به سال گذشته، حدود ۶/۶ درصد کاهش را نشان می دهد.
مهندس فرجی در ادامه افزود: در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۲۸۷۹ مشترک جدید پذیرش و به آمار مشترکان این شرکت اضافه شده اند و در حال حاضر تعداد کل مشترکان این استان در بخشهای مختلف بالغ بر ۳۵۴۳۰۰ مورد می باشد که تعداد ۳۲۲۲۹۶ مشترک در شهرها و تعداد ۲۵۳۸۰ مشترک در روستاها از نعمت گاز طبیعی بر خوردار هستند.
مدیر عامل این شرکت گفت: هم اکنون تعداد خانوار بهره مند از گازطبیعی در شهرها ۳۰۰۶۴۶ و در روستاها ۲۱۱۸۹خانوار می باشند که امیدواریم با اجرای گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار باقی مانده، خانوارهای برخوردار از گاز در روستاها را تا پایان سال ۹۶ به بیش از ۹۹% برسانیم.

کاهش ۲۰% مصرف گاز در صنایع طی سه ماهه اول سال جاری در استان قم

DSC546

مشترکان صنعتی و عمده طی سه ماهه اول سال جاری در استان قم بیش از ۴۹ میلیون متر مکعب گاز مصرف نمودند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت اظهار داشت: طی سه ماهه سال جاری مشترکان عمده و صنعتی بیش از ۴۹ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته (سال ۹۳) علی رغم افزایش تعداد مشترکین صنعتی حدود ۲۰% کاهش را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: این کاهش مصرف ناشی از اصلاح الگوی مصرف و نیز تغییر مشعلهای پرمصرف سوخت برخی از صنایع بوده که وسایل و تجهیزات کم مصرف جایگزین آنها گردیده است.
مهندس فرجی این تغییر نگرش در صاحبان صنایع را نتیجه پرمصرف بودن برخی از سیستم ها و ارائه راهنمایی ها و مشاوره های همکاران واحد اندازه گیری این شرکت در بازدید های ادواری از تاسیسات و ایستگاههای صنایع برشمرد و افزود: سرمایه گذاری در تغییر سیستمها در راستای مصرف بهینه بوده که اثرات مثبت آن را صاحبان صنایع در بازه زمانی کوتاه مدت ملاحظه خواهند کرد.

 

دیدار مدیر عامل شرکت گاز با مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم

DSC546

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم  دیدار کرد .
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم : مهندس فرجی مدیر عامل این شرکت ضمن تشکر از همکاری صمیمانه صدا و سیمای مرکز قم در ارتباط با اطلاع رسانی به موقع از فعالیتهای دستگاههای اجرائی استان بویژه این شرکت ، به تشریح فعالیتهای انجام شده در گازرسانی به مردم شریف استان پرداخت و اظهارداشت: در حال حاضر کلیه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند و ضریب نفوذ گاز درشهرها ۹۳درصد و در روستاها ۸۳ درصد میباشد.
وی در ادامه این دیدار افزود: با برنامه ریزیهای صورت گرفته در سال جاری، عملیات اجرائی گاز رسانی به تعداد ۵۲ روستای بالای ۲۰خانوار فاقد گاز در بخشهای مختلف، به مرورآغاز و طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال ۹۶خاتمه می یابد  و انشاء ا… با تلاش همکاران تاپایان سال جاری نیز بخشی از این روستاها به بهره برداری برسند.
مهندس فرجی تاکید نمود: با توجه به بالا بودن میزان مصرف انرژی در ایران نسبت به کشورهای دیگر، ضروری است نسبت به ساخت برنامه های مناسب و ترویج فرهنگ بهینه مصرف گاز از طریق رسانه های ملی و استانی در جامعه اطلاع رسانی کامل و مستمر انجام گردد.
وی اضافه نمود: این شرکت در فصول سرد سال نیاز به همکاری بیشتر صدا و سیما جهت اطلاع رسانی و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و بهینه مصرف گاز دارد که امیدواریم با مساعدت و دستور ویژه جنابعالی طبق روال سالهای گذشته صورت پذیرد .
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر ضمن تشکر از تلاشهای کارکنان شرکت گاز در خدمات رسانی مطلوب به مردم استان اظهار داشت: در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه مصرف ایمن و بهینه گاز منعی در همکاری نیست و به صورت مداوم برحسب نیاز انجام می شود. صدا و سیمای مرکز قم آمادگی دارد برخی از برنامه ها را به صورت مشارکتی انجام دهد.
وی در ادامه افزود : بنا به اظهار یکی از علما براساس روایات و احادیث، خدمات رسانی به مردم پاداش هفتصد حج مقبول را بهمراه خواهد داشت و در نهایت موجب رضایت مندی شهروندان از دستگاههای اجرائی و خدماتی در استان شده و اجر معنوی در دنیا و آخرت را بدنبال دارد.

 

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب