منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

بررسی فرآیند بودجه های عمرانی و جاری در شرکت گاز استان قم

DSC00463

بیست و پنجمین جلسه بررسی پیشرفت پروژه ها و بودجه های عمرانی و جاری در دفتر مدیر عامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: این جلسه با حضور مدیر عامل و تعدادی از اعضا هیأت مدیره و روسای ستادی این شرکت در دفتر مدیر عامل تشکیل شد.

مهندس فرجی مدیر عامل شرکت، ضمن استماع گزارش ارائه شده توسط مسئولین حاضر در جلسه، نسبت به  پیگیری مسائل مرتبط با پیشرفت پروژه های گازرسانی شهری و روستائی و همچنین رفع موانع حقوقی تحصیل اراضی در ارتباط باعبور شبکه و خط تغذیه گازرسانی به روستاها، وضعیت ساخت و ساز ساختمان ستادی در میدان جانبازان، اجاره ساختمان جدید منطقه یک و سرعت در وصول مطالبات با راندمان بالاتر، دستور اقدام مقتضی صادر نمود.

پرداخت ۹۲ درصد قبوض گاز در استان قم بصورت غیر حضوری

DSC01606

مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت: در حال حاضر  بیش از ۹۲ درصد از مشترکان گاز در استان قم قبوض خود را بصورت غیر حضوری پرداخت می نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مهندس  غلامرضا فرجی با اعلام این مطلب اظهار داشت:

با توجه به گسترش  استفاده از تکنولوژی های  ارتباطی روز در بخش های مختلف دستگاههای اجرایی،  ارایه خدمات بانکداری متمرکز موجب تسهیل در پرداخت قبوض و جلوگیری از مراجعات مردم  به شعب بانکها  و  کاهش ترافیک و آلودگی هوا می گردد.

وی افزود: امروزه با گسترش وسایل ارتباط جمعی، دیگر بدون تلفن و اینترنت امور روزمره با سرعت  مناسب  پیش نمی رود.  در همین راستا  گاز استان قم  به منظور کاهش مراجعات مردم، ارایه خدمات بصورت غیر حضوری را  از حدود ۱۰ سال پیش آغاز نموده  و نسبت به فرهنگ سازی  آن   به روشهای مختلف اقدام نموده است.

وی با اشاره به اهمیت گسترش دولت الکترونیک بیان داشت:  تکریم ارباب رجوع  مهمترین هدف حرکت در مسیر  ارایه خدمات بصورت  الکترونیکی و غیر حضوری بوده   است که خوشبختانه رضایتمندی مشترکان را نیز  به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم   تصریح کرد: در حال حاضر  بیش از  ۹۲ درصد از مشترکان گاز در استان قم قبوض خود را بصورت غیر حضوری پرداخت می نمایند که  سالیانه صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها را  به همراه دارد.

مهندس فرجی خاطر نشان کرد: مشترکان گاز استان می توانند قبوض خود را از طریق  یکی از روش های الکترونیکی از جمله، دستگاه های خود پرداز، تلفنبانک، همراه بانک، پایانه های فروشگاهی (POS) و اینترنت،  پرداخت نمایند.

وی یکی از مهم ترین مزایای پرداخت غیرحضوری قبوض را جلوگیری از اتلاف وقت مشترکین و کاهش تردد درون شهری دانست و گفت: با این  روش   وجه قبوض پرداخت شده  توسط مشترکان در کمترین زمان ممکن به حساب  شرکت گاز واریز می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان  قم در بخش دیگری از سخنان خود  اظهار داشت: در  سال  گذشته حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره قبض گاز در سطح استان صادر گردیده است.  ۴۱٫۷۵ درصد این قبوض از طریق دستگاههای POS فروشگاهی،  ۱۹٫۶۴ درصد دستگاههای ATM خود پرداز، ۸٫۸ درصد تلفنبانک، ۴٫۶۹ درصد  اینترنت بانک، ۳٫۸۵ درصد از طریق  USSD  یا پیامک و ۱۳٫۲۷ درصد از طریق اینترانت بانکها پرداخت شده است.
مهندس فرجی در ادامه ایجاد زیرساخت ها و امکانات، جهت پرداخت غیرحضوری قبوض توسط مشترکان در نقاط مختلف استان را مناسب دانست وافزود: لازم میدانم در ارتباط با همکاری بسیار خوب و گسترده شهروندان محترم در این‌ زمینه‌ تقدیر و تشکر نمایم.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت گاز و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم

IMG_9448

با رویکرد بهینه سازی مصرف انرژی تفاهم نامه همکاری بین شرکت گاز و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم ، این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری  در قالب بند ۸ سیاست های کلی  اقتصاد مقاومتی  با موضوع اصلاح الگوی مصرف  و هدفمندسازی یارانه ها  و به منظور فراهم سازی ارتباط و گسترش همکاری ها در زمینه آموزش های پایه ،پیشرفته و کاربردی  با رویکرد بهینه سازی مصرف انرژی از طریق  اجرای دوره های  آموزشی برای شاغلین  و کار جویان  بین مهندس فرجی به نمایندگی از شرکت گاز استان قم و دکتر عطارنیا به  نمایندگی از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در این مراسم گفت : توسعه مفاهیم بهینه سازی و مدیریت انرژی در سطح ملی،  کمک به گسترش طرح هدفمند سازی یارانه ها  از طریق بهینه سازی مصرف انرژی ، بسترسازی  برای ایجاد  اشتغال در کشور  با آموزش های مهارتی  در زمینه بهینه سازی مصرف  انرژی، برنامه ریزی  و اجرای کارگاههای آموزشی  جهت تسریع در انتقال و توسعه کمی و کیفی  دانش جدید  در بحث مدیریت انرژی، افزایش مهارت نیروی کار در بخش های  مختلف مرتبط  با بهینه سازی  و مدیریت انرژی ازجمله اهداف   این تفاهم نامه می باشد.

مهندس غلامرضا فرجی افزود : همکاری و تعامل در تدوین استانداردهای آموزشی ،آموزش مربیان در حرفه های جدید مورد  تفاهم ،برگزاری کارگاهای آموزشی مورد نیاز کارجویان و شاغلین اصناف،صنایع و روستاییان ، اجرای طرح های آموزشی مشترک  از جمله اقداماتی  است که این دو دستگاه باید در راستای این تفاهم نامه عملیاتی  نمایند.

 

 

کسب تقدیر ویژه در امر توسعه و ترویج نماز توسط شرکت گاز استان قم

نماز، عروج روح، جویبار تطهیر کننده قلب، روشنای چشم عارفان، تکیه‌گاه مطمئن سالکان و رهپویان طریق الی الله و پشتوانه آرامش و تسکین دهنده روان انسان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: با توجه به اهتمام ویژه این شرکت در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز و حضور فعال و پر شکوه پرسنل در نماز جماعت، در ارزیابی انجام شده توسط ستاد اقامه نماز استان، در مورد اقدامات و برنامه ها و عملکرد ادارات و سازمانهای استان طی سال ۱۳۹۳ بر اساس نظر هیأت داوران؛ ستاد اقامه نماز، شرکت گاز استان قم را شایسته تقدیر ویژه در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز دانست و با اهداء لوح از مدیر عامل این شرکت آقای مهندس فرجی و آقای عابدی دبیر ستاد شورای اقامه نماز تقدیر بعمل آمد. (تصویر لوح تقدیرها ذیلا درج شده و مجهز به لینک  است)

taghdir1

 

taghdir2

آغاز عملیات اجرای گاز رسانی به ۱۵ روستای استان قم در دهه مبارک فجر

DSC02827

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از آغاز عملیات  اجرای گاز رسانی  به ۱۵ روستای استان قم در دهه مبارک فجر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس فرجی با اشاره به اینکه گازرسانی به دو روستای سرد سیر وشنوه و اول دربخش کهک، در دست اقدام است، ابراز امیدواری نمود: به زودی پیمانکار این پروژه در مرحله نخست مناقصه گزاری انتخاب وانشاءاله با تلاش همکاران ، عملیات اجرایی این پروژه در سه ماهه آخر سال جاری آغاز و حدود ۱۵۰۰ خانوار ازنعمت گاز طبیعی بهره مند شوند .
مهندس فرجی گفت: با توجه به کوهستانی و سنگلاخی بودن مسیر خط تغذیه و همچنین شبکه توزیع در روستاهای فوق الذکر ، مدت زمان اجرای این پروژه (گازرسانی )۴۵۰ روز در نظر گرفته شده است .
وی در ادامه افزود: همچنین گاز رسانی به ۱۳ روستاهای دهستان قاهان در بخش خلجستان از طریق C.N.G (گاز فشرده )نیز در دست اقدام جدی است و تلاش همکاران بر این است که انشاء ا… تا دهه مبارک فجر عملیات اجرایی آن با حضور مقامات و مسولین ارشد استان آغاز شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان قم خاطرنشان نمود: هچنین در این روستاها بیش از ۲۵۰۰ خانواراز نعمت گاز C.N.G بهره مند می شوند.

آگهی فراخوان مناقصه عمومی شرکت گاز استان قم؛ شماره ۹۴/۱۵

شماره مناقصه : ۹۴/۱۵

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه تعمیرات و نگهداری شبکه و انشعابات گاز، حفاظت از زنگ و وسایل گازرسانی منطقه یک را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید:

الف- شرح مختصر کار :

۱)   شناسایی مسیر شبکه و شیرهای گازی خطوط توزیع و تغذیه؛

۲)   عملیات همسطح سازی، گریسکاری و روانکاری شیرها؛

۳)   تعمیرات دوره ای و تعویض شیرها؛

۴)   تعمیرات و سرویس دوره ای ایستگاههای تقلیل فشار و میترینگ در سطح استان.

 

ب- محل اجرا : منطقه یک استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی:

۱)   توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.

۲) دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز (رشته خطوط انتقال و مخازن و تلمبه خانه ها و شبکه های نفت و گاز) از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و یا دارا بودن کد تأسیسات از اداره کار و امور اجتماعی.

۳) توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۱۱۵ میلیون ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

۴)   توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

 

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۰/۰۹/۱۳۹۴ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۵/۰۹/۱۳۹۴ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۰۷/۱۰/۱۳۹۴ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۹۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور پیمانها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: www.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

۱)   ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

۲) کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب ، به میزان ۲۰% مبلغ اجرای کار و ۲۵% مبلغ کالای عهده پیمانکار به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می نماید.

۳)   شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۴)   به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵) در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور پیمانهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

م ب ۲۴/۸/۹۴

آگهی فراخوان مناقصه عمومی شرکت گاز استان قم؛ شماره ۹۴/۱۴

شماره مناقصه : ۹۴/۱۴

شرکت گاز استان قم در نظر دارد :

پروژه تعمیرات و نگهداری شبکه و انشعابات گاز، حفاظت از زنگ و وسایل گازرسانی منطقه ۳ را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید:

الف- شرح مختصر کار :

۱)   شناسایی مسیر شبکه و شیرهای گازی خطوط توزیع و تغذیه؛

۲)   عملیات همسطح سازی، گریسکاری و روانکاری شیرها؛

۳)   تعمیرات دوره ای و تعویض شیرها؛

۴)   تعمیرات و سرویس دوره ای ایستگاههای تقلیل فشار و میترینگ در سطح استان.

 

ب- محل اجرا : منطقه ۲ استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی:

۱)   توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی.

۲) دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز (رشته خطوط انتقال و مخازن و تلمبه خانه ها و شبکه های نفت و گاز) از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و یا دارا بودن کد تأسیسات از اداره کار و امور اجتماعی.

۳) توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ   ۵۰ میلیون ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی.

۴)   توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی.

 

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۰۸/۰۹/۱۳۹۴ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکات مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۳/۰۹/۱۳۹۴ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکات ساعت ۱۰:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۰۲/۱۰/۱۳۹۴ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۰۰۰/۲۹۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور قراردادها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: www.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه :

۱)   ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

۲) کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب ، به میزان ۲۰% مبلغ اجرای کار و ۲۵% مبلغ کالای عهده پیمانکار به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می نماید.

۳)   شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۴)   به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵) در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور قراردادهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

راه اندازی کانال اطلاع رسانی شرکت گاز استان قم در تلگرام

qpgc-teleg2

با توجه به رشد روزافزون استفاده کاربران از بستر اطلاع رسانی “تلگرام”

امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان قم بر آن شد تا در کنار پایگاه اطلاع‌رسانی و سیستم پیامک اینترنتی، از این رسانه نیز استفاده نماید. در این راستا “کانال” اطلاع‌رسانی شرکت گاز استان قم راه‌اندازی شد.

این کانال به صورت عمومی می‌باشد و کلیه علاقمندان؛ اعم از مشترکین گاز طبیعی در استان قم و یا پرسنل شرکت و سایرین، میتوانند با عضویت در آن از اطلاعات منتشره در کانال بهره‌برداری نمایند. آدرس کانال https://telegram.me/nigcqpgc می‌باشد و علاقمندان، با استفاده از تلفنهای همراه و یا کامپیوتر میتوانند به اعضای کانال ملحق شوند.

پی نوشت:

بازتاب این خبر در پارسینه

بزودی دو روستا در بخش خلجستان استان قم به شبکه سراسری گاز متصل میشوند

DSC00400

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم: هیجدهمین جلسه بررسی اعتبارات بند (ق) با حضور سرپرست امور مهندسی و اجرای طرحها، مدیر مالی، رییس امور قراردادها، رییس برنامهریزی و کنترل و رییس روابط عمومی در دفتر مدیر عامل برگزار شد.
مهندس فرجی  مدیرعامل شرکت، هدف از برگزاری جلسات هفتگی را بررسی اعتبارات بند (ق)، آخرین اقدامات انجام شده در خصوص تسریع در روند اجرائی و رفع مشکلات گازرسانی به روستاهای باقیمانده بالای ۲۰ خانوار و فرآیند تقاضای گازرسانی به  صنایع و کارخانجات  متقاضی عنوان کرد و اظهارداشت: بزودی گازرسانی به دو روستا در بخش سردسیر خلجستان تکمیل و آماده بهرهبرداری خواهند شد.

درگذشت مادر همسر گرامی مدیر عامل شرکت گاز استان قم

هوالباقی

جناب آقای مهندس فرجی

با نهایت تاسف و تاثر؛ درگذشت مادر همسر گرامیتان را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۵ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب