مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

مشاهده و پرداخت قبوض گاز
جهت مشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر پایین،کلید مشاهده را بزنید
بایگانی موضوعی
بایگانی ماهانه

بایگانی ماهانه

نخستین همایش پدافند غیر عامل شرکت‌های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شرکت گاز استان قم، نخستین همایش پدافند غیر عامل شرکت‌های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان قم ظهر امروز در سالن همایش‌های ونوس واقع در بلوار غدیر با حضور مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، مهندس حسین محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان قم دقایقی به ایراد سخن پرداخت.

مهدی متقیان، مدیر کل پدافند غیر عامل استان قمسپس مهندس مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم نیز با اشاره به اهمیت تاسیسات گاز استان قم، اظهار کرد: متاسفانه این تاسیسات به کمترین تجهیزات ایمنی مجهز هستند و به آسانی در دسترس دشمن قرار می‌گیرند و در مواقع حوادث نیز به دلیل کمبود تجهیزات ایمنی و نبود نیروهای پست امداد خسارات زیادی به این تاسیسات وارد می‌شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا یک دشمن قسم خورده و غیر قابل اطمینان است، عنوان کرد: دوران جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که تهدیدهای دشمنان فقط در قالب تهدید نیست و باید تمهیدات امنیتی در مقابل این تهدیدها در نظر گرفته شود که پدافند غیر عامل نمونه بارز این تمهیدات است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم خاطرنشان کرد: دستاوردهای این همایش می‌تواند شیوه کاری شرکت‌های گاز استان‌های مختلف را تغییر داده و آن‌ها را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

محمدرضا یوسفی پور، مدیر کل پدافند غیر عامل شرکت ملی گاز ایرانهمچنین مهندس یوسفی‌پور مدیرکل پدافند غیر عامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه صنعت گاز بعد از انرژی هسته‌ای خطرناک‌ترین صنعت است، عنوان کرد: در برطرف کردن بسیاری از مشکلات نیازمند همکاری و آماده سازی مردم هستیم که متاسفانه در ایران فقط ۹.۳ درصد مردم در مقابل بحران‌ها آمادگی دارند.

ایشان با اشاره به اینکه ۹۸ درصد کشور زیر پوشش شرکت ملی گاز است، اظهار کرد: ۷۵ درصد مساحت کشور ایران جزو قسمت‌های بحران خیز است که نیازمند افزایش تمهیدات ایمنی در حوزه‌های مختلف در سطح کشور است.

مدیرکل پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حوادث رخ داده در سال‌های اخیر در حوزه صنعت نفت، مطرح کرد: ۱۰۰ درصد حوادث رخ داده به دلیل بی‌نظمی پیمانکارها و عدم نظارت بر فعالیت‌های آن‌ها است و بسیاری از مشکلات و حوادث به دلیل بی‌دقتی و سهل انگاری در مسائل پایه‌ای صنعت نفت است.

وی با بیان اینکه نیروهای بخش پست امداد گاز باید از چابکی، سرعت و دقت برخوردار باشند، تصریح کرد: نیروهای پست امداد باید با تمرین‌های شبانه روزی سرعت و دقت خود را افزایش دهند تا آمادگی‌های لازم در مقابل حوادث را بدست آورند.

یوسفی‌پور خاطرنشان کرد: بحث پدافند غیرعامل و تمهیدات ایمنی باید قبل از طراحی در نظر گرفته شود و در مرحله طراحی نیز در دست اجرا قرار گیرد زیرا در مدت زمان طراحی انجام تغییرات در سازه‌ها بسیار سخت و هزینه بر است.

محمد علی مطیعی، معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشوردر ادامه سردار مطیعی معاونت انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه هدف پدافند غیر عامل رفع غفلت در مقابل تهدیدهای دشمن است، یادآور شد: رکن اصلی پدافند غیرعامل تهدیدهای دشمنان است و دشمن شناسی از جایگاه ویژه‌ای در این حوزه برخوردار است.

وی از فرمایشات مقام معظم رهبری در عرصه پدافند غیر عامل مبنی بر اینکه پدافند غیر عامل یک اصل همیشگی است یاد کرد و گفت: تاثیر گسترش تروریست در گازهای شهری یک موضوع حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا نیازمند طرح‌های مقابله با تروریست در زمان ورود و دسترسی آن‌ها به صنعت نفت و گاز شهری هستیم.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه مهمترین تهدید تمام دنیا سایبری است، عنوان کرد: مهمترین فعالیت‌های شرکت گاز توسط فضای سایبری انجام می‌شود و این فضا همان‌گونه که یک فرصت تلقی می‌شود می‌تواند یک تهدید بزرگ نیز برای شرکت‌ گاز محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرها در حال هوشمند سازی هستند، مطرح کرد: این هوشمند سازی در کنار فواید بی‌شماری که دارد معایبی نیز به همراه دارد که اصلی‌ترین آن‌ها وابسته شدن به تکنولوژی است و در شرکت‌ گاز باید شرایطی را فراهم کنیم که در مواقع بحران بتوانند به صورت جزیره‌ای فعالیت کنند.

در انتهای این مراسم نیز پس از انجام پرسش و پاسخ توسط دکتر مرتضوی مدیرکل HSE وزارت نفت، مهندس مشایخی معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص اهمیت مستمر بودن همایش‌های پدافند غیر عامل در شرکت‌های گاز استانی سخنرانی کرد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

  

حضور شرکت گاز استان قم در اولین دوره جایزه تعالی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز

مهندس علیرضا سلطان عینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شرکت گاز استان قم، با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به عموم مشتریان شرکت (مشترکین و …) از جمله مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های این سازمان است، اظهار کرد: شرکت گاز استان قم در راستای انجام رسالت خود با تعریف و اجرای پروژه‌های مختلف از جمله پروژه گاز رسانی به مناطق محروم از نعمت گاز طبیعی، گام بزرگی در این عرصه برداشته است و در سال جاری نیز با ادامه روند پیشرفت خود در اولین دوره جایزه تعالی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز، حضور یافته است.

وی از فعالیت‌های انجام شده توسط شرکت گاز استان قم در راستای حضور در اولین دوره جایزه تعالی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز یاد کرد و گفت: لازمه پیشرفت و قرار گرفتن در مسیر موفقیت در یک سازمان، اتحاد و همکاری کارکنان آن واحد است که این مهم در شرکت گاز استان قم تحقق یافته و کارکنان خدوم و زحمت‌کش آن، در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر و ارتقای سطح کیفی خدمات نقش آفرینی می‌کنند.

رئیس امور برنامه‌ریزی شرکت گاز استان قم با اشاره به حضور ۶ نفر از از ارزیابان حرفه‌ای جایزه تعالی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز در استان قم، خاطرنشان کرد: این کارشناسان و ارزیابان از تاریخ ۶ آبان ماه با حضور در واحدهای ستادی و عملیاتی، به منظور بررسی نتایج فعالیت‌های این شرکت بر اساس منطق RADAR و معیارهای ۹ گانه مدل EFQM، عملکرد شرکت گاز استان قم را در راستای اولین دوره جایزه تعالی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

دومین گردهمایی و نشست علمی و کارگاه آموزشی ژئوماتیک در صنعت گاز برگزار شد

دومین گردهمایی و نشست علمی و کارگاه آموزشی ژئوماتیک در صنعت گازدومین گردهمایی، کارگاه آموزشی و نمایشگاه کاربرد علوم ژئوماتیک در صنعت گاز با حضور مهندس محمدی مدیرعامل گازاستان قم، رعیتی رییس امور مهندسی و فناوری، حیدری نماینده امور بهره برداری، و نمایندگان شرکت های گاز استانی به مدت دو روز در هتل پارسیا استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شرکت گاز استان قم، در این مراسم، اساتیدی از دانشگاه تهران و خواجه نصیر نیز حضور یافتند و در راستای مزایا و لزوم استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع مختلف به منظور کاهش هزینه‌های فرایند تولید، بهنگام سازی و مدیریت اطلاعات به ایراد سخن پرداختند.

همچنین در این مراسم مروری بر مزایای استفاده از تکنولوژی فتوگرامتری در تهیه نقشه از جمله کاهش نیاز به حضور فیزیکی در منطقه، کاهش هزینه عملیاتی و میدانی در نتیجه کاهش کلی هزینه تهیه نقشه، کاهش زمان اجرای پروژه و امکان برداشت بی‌شمار جزئیات موجود در تصاویر برای نقشه نهایی صورت گرفت.

در اختتامیه همایش نیز مهندس مشایخی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز اظهار کرد: شرکت‌ گاز برای اینکه بتواند خدمت رسانی مطلوب و بهتری نسبت به گذشته به مردم داشته باشد باید از علوم روز دنیا برخوردار باشد و با تبادل اطلاعات بین شرکت‌های گاز استانی از دستاوردهای یکیدیگر نیز بهره‌مند شویم.

در نمایشگاه‌های این همایش نیز مهندسین شرکت‌های علوم ژئوماتیک سخت افزارها و نرم افزارهای خود را در معرض نمایش مدیران گازرسانی شرکت‌های گاز استانی قرار دادند.

گفتنی است، در پایان این مراسم یک بیانیه شامل ۲۴ بند ارائه و به تصویب رسید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

دومین گردهمایی و نشست علمی و کارگاه آموزشی ژئوماتیک در صنعت گاز

۰۱ اسفند ۱۳۹۶

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
ایمنی و بهداشت
آمار بازدید