منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

حرکت در مسیر انضباط مالی، شفافیت و تزریق منابع مالی در پروژه‌ها

مدیر امور مالی شرکت گاز استان قم با تشریح فعالیت‌های امور مالی در سال جدید، بیان فعالیت‌های این مدیریت در این سال، از حرکت این شرکت در مسیر انضباط مالی خبر داد و این موضوع را از جمله رکن اساسی در این شرکت اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سید کاظم اسحاقی با اشاره به تهیه گزارش صورت مالی شرکت گاز استان گفت: این گزارش از شفافیت قابل توجهی برخوردار است.

مدیر مالی شرکت گاز استان قم با بیان این که: روند سرمایه‌گذاری و گردش مالی این شرکت در سال گذشته به خوبی انجام شده است و امسال نیز تلاش می کنیم این روند در جهت افزایش بودجه گازرسانی ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: با وجود مشکلات اقتصادی، شرکت گاز استان قم با بهره‌گیری از راهکارهای مالی مناسب، بر این مشکلات چیره شده است و طرح‌های تعریف شده در این صنعت را پیش می‌برد.

اسحاقی گفت: در بودجه شرکت گاز استان قم، همه ساله مبالغی در قالب وام از منابع داخلی و خارجی تأمین می‌شد؛ امسال نیز این روند انجام و بخشی از سرمایه مورد نیاز از طریق وام تأمین شده است.

مدیر مالی شرکت گاز استان قم، دریافت مطالبات معوق و جاری شرکت را از مهم‌ترین اقدامات امور مالی شرکت بیان کرد و افزود: سعی می‌کنیم با همه مشترکین تعامل داشته باشیم و شرایط همه را درک کنیم، لیکن وصول مطالبات شرکت که جزء اموال بیت‌المال هست را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.

ایشان اضافه کرد: پروژه‌های متعددی در شرکت گاز استان قم در دست اجراست که گازرسانی به ۲۳ روستا در بخش‌های قمرود و قاهان از جمله آنهاست که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی خاطرنشان کرد: مدیرعامل شرکت گاز استان قم نیز در بازدیدی که از مجموعه امور مالی داشتند از روند اقدامات جاری ابراز رضایت نموده و از همکاران امور مالی تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

سید کاظم اسحاقی مدیر مالی شرکت گاز استان قم، در پایان از آقایان سید مسعود شمس الدینی، حسن زند و منصور مینایی تشکر و قدردانی نمود و از خداوند منان آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان و تمامی همکاران را خواستار شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی مناقصه: پروژه گازرسانی به حفره های خالی صنایع، مرحله (۳)

شماره مناقصه: ۹-۹۷

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد:

پروژه گازرسانی به حفره های خالی صنایع، مرحله (۳) (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید:

الف- شرح مختصر کار:

 1. تهیه مصالح و لوله گذاری شبکه توزیع پلی اتیلن به طول تقریبی ۸۹۵۰ متر
 2. تهیه مصالح و لوله گذاری خط تغذیه به طول تقریبی ۵۸۵۰ متر
 3. تهیه مصالح، ساخت و نصب ۴ عدد ایستگاه TBS

ب- محل اجرا : سطح استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی:

 1. توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی
 2. دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
 3. توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۱/۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی
 4. توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۱۷/۰۴/۱۳۹۷ می‌باشد.

هـ – جلسه توضیح اسناد مورخ ۲۵/۰۴/۹۷ برگزار می شود.

و – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکت های مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۳۱/۰۴/۱۳۹۷ می‌باشد.

ز- زمان گشایش پاکت ها ساعت ۱۰:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۵/۰۵/۱۳۹۷ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم, بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور پیمانها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: www.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه:

 1. ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 2. کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب، به میزان ۱۵% مبلغ اولیه پیمان را به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می‌نماید.
 3. شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 4. به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 5. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفکس امور پیمانهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

بازدید مدیرعامل محترم از پروژه گازرسانی بخش قاهان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، روز یکشنبه سوم تیرماه ۱۳۹۷، جناب آقای نصیری مدیرعامل محترم شرکت گاز استان قم، به همراه مدیران ارشد این شرکت جهت بازدید و بررسی مشکلات جاری گازرسانی به بخش قاهان قم عزیمت نمودند.

ایشان از پروژه های در حال انجام روستاهای بخش قاهان بازدید و مشکلات و موانع پیش رو از قبیل معارضین اجرای پروژه را از نزدیک بررسی و از روند اجرای کار ابراز رضایت کردند. مدیرعامل شرکت گاز استان قم اذعان داشتند که باید حداکثر تلاش را به کار بگیریم تا بتوانیم تا پایان امسال زودتر از برنامه زمانبندی، گاز را به این روستاها برسانیم تا مردم شریف این منطقه هر چه زودتر از نعمت گاز بهره مند گردند.

طی این بازدید، از چند روستایی که در کنار خط لوله گاز هستند بازدید به عمل آمد و با توجه به اینکه جمعیت کمی در این روستاها ساکن هستند، مقرر شد امکان گازرسانی به این روستاها بررسی گردد.

در پایان این بازدید که ۱۰ ساعت به طول انجامید جلسه‌ای در حضور بخشدار و هیئت امناء دهستان قاهان برگزار گردید و مشکلات اجرای پروژه و راهکارهای حل آن بررسی و تبادل نظر گردید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری نشست تخصصی با پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

در راستای همکاری‌های علمی ـ پژوهشی فی‌مابین امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان قم و پژوهشگاه صنعت نفت، نشستی در دفتر مدیرعامل شرکت گاز استان قم برگزار شد.

اهم مطالب مطروحه در خصوص همکاری در زمینه توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر در حوزه گازرسانی، بهینه‌سازی مصرف گاز با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید احتراقی، برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت کربن در توزیع گاز و همچنین آشنایی با مکانیزم های بین‌المللی اعطای تسهیلات برای توسعه طرح‌های مدیریت کربن بود.

آقای علیرضا نصیری ضمن خوش آمدگویی به مهمانان جلسه، به اهداف متصور برای اقتصاد مقاومتی در موارد ذکر شده اشاره نمودند و افزودند خوشبختانه فعالیت‌های پژوهشی شرکت گاز استان قم با رویکرد اقتصاد کربنی در حال اجرا می‌باشد.

در حاشیه این نشست بازدیدی از پروژه تأمین سرمایش و گرمایش اداره گاز قنوات قم با بهره‌گیری از پمپ حرارتی زمین گرمایی و همچنین سامانه فوتولتاییک ۲۰ کیلوواتی ساختمان مرکزی شرکت صورت پذیرفت.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

تقدیر و تشکر از کارمندان نمونه وصول مطالبات شرکت گاز استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، شنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۷، تعدادی از کارکنان نمونه وصول مطالبات شرکت گاز استان قم، از سوی مدیرعامل محترم مورد تقدیر قرار گرفتند.

آقای علیرضا نصیری، مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم در این مراسم ضمن آرزوی موفقیت و توفیق روزافزون برای کارکنان وصول مطالبات، از تمامی تلاشها و مساعی ایشان تقدیر و تشکر نمود و صداقت در محیط کاری و زندگی را از مهمترین ابزارهای موفقیت کاری بر شمرد.

ایشان در ادامه از همکاری و همدلی تمامی کارکنان مجموعه شرکت گاز استان قم در زمینه اجرای مطلوب وظایف ذاتی این واحد قدردانی و بر روند استمرار این تعاملات تأکید نمود.

ایشان در انتهای جلسه با اهدای گل و هدیه از کارکنان قدردانی به عمل آورد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

میزبانی شرکت گاز استان قم در برگزاری جلسه هماهنگی ارائه خدمات الکترونیک بین دستگاه های اجرایی استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، جهت هماهنگی ارائه خدمات الکترونیک بین دستگاه‌های اجرایی استان و با توجه به دستورالعمل‌های تکریم ارباب رجوع، میز خدمت و مجموعه ارائه تسهیلات و خدمات به مردم، جلسه‌ای جهت هماهنگی دریافت و ارسال استعلام بین دستگاه‌های دولتی در محل شرکت گاز استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم ضمن خوش آمدگویی به مدعوین جلسه خاطرنشان کرد: اجرای صحیح این فرایند نیازمند مدیریت هماهنگ شهری، ترجیحاً با محوریت استانداری است. ایشان در ادامه افزود: در انجام این فرایند باید به موضوعاتی مانند سرعت و دقت و امنیت اطلاعات توجه ویژه نمود، لیکن دیدگاه امنیتی نباید موجب کندی و یا توقف عملیات گردد.

در این جلسه، موضوعات اصلی تهیه زیرساخت‌های الکترونیکی لازم، هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌ها، نحوه برطرف ساختن اشکالات و ایرادات نرم‌افزاری و ایجاد وحدت رویه بین دستگاه‌های اجرایی مطرح و نقطه نظرات کارشناسان دستگاه‌های مختلف در این خصوص مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان مقرر گردید جلسات بعدی با محوریت استانداری و با موضوعات فنی و کارشناسی در خصوص نحوه اتصال دستگاه‌ها به شبکه دولت، هماهنگ‌سازی نرم‌افزارهای داخلی هر سازمان با شبکه ملی اطلاعات، نحوه گردش داخلی درخواست در هر دستگاه و سایر موارد، تشکیل و اقدامات لازم برای اجرای کار تسریع گردد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

تقدیر از کارمندان نمونه شرکت گاز استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در راستای سیاست های جدید این شرکت در کمیته رهبری، تعدادی از همکاران نمونه واحدهای مختلف، از سوی مدیرعامل محترم مورد تقدیر قرار گرفتند. این الواح به پاس قدردانی از خدمات شایسته و زحمات ایشان در رابطه با اجرای مطلوب وظایف و مسئولیت هایشان اهدا شد.

آقای علیرضا نصیری، مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم در این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: یقیناً حیات و بالندگی یک کشور مرهون تلاش ها و مجاهدت های زحمتکشان آن جامعه به ویژه کارمندان دولت است.

ایشان افزود: هدف از اینگونه مراسم ها، بهبود راندمان کاری و وضعیت کارکرد همکاران و همچنین ایجاد انگیزه و اقبال برای تمام همکاران شرکت (اعم از همکاران قرارداد مستقیم و نیروهای ابواب جمعی پیمانکاران، در کنار همکاران رسمی شرکتی) است. ایشان خاطرنشان کرد اینگونه کارها که برای اولین بار در این شرکت آغاز شده است، انشاءالله به صورت مستمر انجام خواهد شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

از تلاش‌های شرکت گاز برای مهار سریع و دقیق حادثه تقدیر و تشکر گردید

روز سه‌شنبه ۲۲ خردادماه در اثر ریزش و نشست زمین بر اثر پروژه‌های عمرانی در ضلع شمالی میدان مطهری، لوله گاز دچار تنش گردیده و نشت گاز سبب بروز حادثه شد. در ساعت ۶:۴۸ بامداد به مرکز پیام امداد شرکت گاز اعلام حادثه شد و بلافاصله در ساعت ۶:۵۳ واحد سیار امداد در موقعیت حضور یافته و نسبت به بستن شیر خط مربوطه و مهار حادثه و ایمن‌سازی منطقه اقدامات لازم را صورت دادند.

با عنایت به حساسیت موضوع، مدیرعامل شرکت گاز بلافاصله با حضور در محل حادثه به صورت مستقیم بر اجرای صحیح عملیات مهار نظارت داشتند.

در ادامه عملیات شیرهای مربوطه بسته و شبکه از گاز تخلیه گردید. ضمناً به علت مجاورت محل نشت گاز و تجمع گاز در یکی از اماکن تجاری، منجر به وقوع آتش‌سوزی شد که خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت. پس از مهار حادثه گروه نشت‌یاب به منطقه اعزام و در مناطق اطراف تست نشتی انجام و از ایمن بودن منطقه اطمینان حاصل گردید. در این حادثه دو باب ساختمان به علت نشست زمین تخریب شد.

استاندار محترم و فرماندار محترم طی تماس‌های تلفنی جداگانه با مدیرعامل شرکت گاز، از تلاش‌های مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان قم برای مهار سریع و دقیق حادثه تقدیر و تشکر به عمل آوردند. تعامل و ھمکاری دستگاه ھای اجرایی و خدماتی از جمله پلیس، شهرداری، آتشنشانی و شرکت گاز، از بهترین جلوه های مهار این حادثه گزارش شده است.

علیرضا نصیری، مدیر عامل شرکت گاز ضمن تشکر از عوامل اجرایی و هماهنگی برای مهار این حادثه، انجام مانورھای تخصصی برای ایجاد ھماھنگی بین دستگاه ھای ذیربط و آمادگی این ادارات در برخورد با بحران‌ھا و رویدادھای غیر مترقبه را خواستار شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

ارسال صورتحساب الکترونیکی به مشترکین

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، امور فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در سال ۱۳۹۷، به منظور ارائه خدمات بهتر، تسهیل در انجام امور و رضایتمندی مشترکین، در ابتدای کار برای مشترکین عمده، صورتحساب این دوره به صورت پیامکی ارسال گردیده است. در فاز اول این طرح، صورتحساب الکترونیکی به صورت موازی با صورتحساب کاغذی، برای این دسته از مشترکین ارسال شده است.

جواد قربانزاده رئیس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان قم بیان داشت از مزایای این طرح در صورت نهایی شدن، این است که کنتور خوان تنها یک بار برای قرائت کنتور منازل مراجعه می نماید و پس از قرائت کنتور، صورتحساب مشترکین (شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت) به صورت پیامکی برای آن ها ارسال می گردد.

همچنین در صورت عدم دریافت صورتحساب، مشترکین می توانند نسبت به درخواست ارسال مجدد پیامک صورتحساب اقدام نموده و صورتحساب خود را به صورت الکترونیکی دریافت و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۰۱ مهر ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب