منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

آگهی تجدید مناقصه: پروژه وصول مطالبات در سطح شهر قم

شماره مناقصه : ۲۳-۹۷

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد:

پروژه وصول مطالبات در سطح شهر قم (تجدید مناقصه) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید:

الف- شرح مختصر کار:

 1. اخطار به مشترکین بدهکار
 2. قطع جریان گاز مشترکین بدهکار
 3. وصل جریان گاز مشترکین پس از تسویه بدهی

ب- محل اجرا : استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی:

 1. توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی
 2. تأیید صلاحیت متقاضی از سوی سازمان کار و امور اجتماعی
 3. توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی
 4. توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه  تا تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۹۷ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت پاکت های مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۷ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکت ها ساعت ۱۰:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۷ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم، بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین کوچه شماره ۱۸ شرکت گاز استان قم، امور پیمانها مراجعه نمایند. در ضمن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  www.nigc-qom.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه:

 1. ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 2. شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 3. به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 4. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره تلفن ۳۶۱۲۱۳۰۳-۰۲۵ و فکس امور پیمانهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.
 5. این پیمان پیش پرداخت ندارد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری دوره تشریح الزامات استاندارد مدیریت انرژی ISO 50001

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، دوره آموزشی الزامات استاندارد مدیریت انرژی ISO 50001 ویرایش ۲۰۱۸ از مورخه ۳۰/۱۱/۹۷ لغایت ۱/۱۲/۹۷ به مدت ۱۶ ساعت جهت کارکنان شاغل در سمت های فنی و اعضای محترم کمیته انرژی شرکت گاز استان قم با هدف ایجاد توانمندی جهت بکارگیری و اجرای سیستم مدیریت انرژی و شناسایی منابع انرژی در سازمان و مدیریت عملکرد انرژی بر مبنای ISO 50001 در سالن باقرالعلوم این شرکت برگزار شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

حضور شرکت گاز استان قم در نمایشگاه شکوه چهل ساله

نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم به منظور نمایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب با حضور دستگاههای اجرایی استان در محل مصلای قدس شهرستان قم در روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه افتتاح و در روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، شرکت گاز به عنوان یکی از دستگاه های تأثیرگذار در سطح استان در این نمایشگاه حضور داشت و با استفاده از ابزارهای نوین به معرفی خدمات ارائه شده به مردم عزیز استان پرداخت.

در غرفه شرکت گاز خدماتی از قبیل پاسخگویی به سؤالات بازدیدکنندگان، ثبت پیشنهادات، انتقادات و شکایات همشهریان، صدور و پرداخت قبوض، ثبت رقم کنتور، پیگیری نصب انشعابات و ارائه پکیج های آموزشی به کودکان و نوجوانان و … ارائه شد که خوشبختانه با استقبال خوبی نیز همراه بود.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

دیدار معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، هیأت مدیره این شرکت و مدیرعامل شرکت گاز استان قم با رئیس مجلس شورای اسلامی

096به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و هیأت مدیره این شرکت که صبح روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه در شهر قم برگزار شد؛ ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان صنعت گاز کشور و فعالیتهای انجام شده در این حوزه در اقصی نقاط کشور، با بیان مطلب فوق، گفت: خوشبختانه تاکنون اقدامات چشمگیری در عرصه گازرسانی به شهرها، روستاها، صنایع و نیروگاهها صورت گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت گازسوز شدن یا دوگانه سوزشدن وسایل حمل و نقل عمومی و اهمیت و جایگاه توسعه گاز در پیشرفت  کشور اظهار داشت: قطعا یکی از اولویت های کنونی وزارت نفت باید موضوع گازسوز شدن وسایل حمل و نقل عمومی و خصوصی باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار مثبت گازسوز شدن وسایل حمل و نقل عمومی تصریح کرد: کاهش مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا از مهم ترین آثار مثبت این موضوع است. همچنین با گازسوز شدن وسایل حمل و نقل عمومی اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی در کشور راحت تر صورت می گیرد.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات مهم در بحث فعالیت شرکت ملی گاز ایران، موضوع صادرات گاز مایع (LPG) به کشورهای دیگر است که در این رابطه نیز باید برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: نعمت گاز در کشور، آسایش و رفاه را برای مردم به ارمغان آورده است که لازم است مردم قدر این نعمت خدادادی را بدانند و با مصرف بهینه ، این انرژی پاک را جهت استفاده بیشتر صنایع، نیروگاهها و نسل های آتی حفظ کنند.

در این دیدار، همچنین مهندس حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون به ۹۸ درصد جمعیت شهری در کشور گازرسانی شده است، گفت: در این میان تنها استان سیستان و بلوچستان از توسعه کمتری برخوردار بوده که با تدوین برنامه های گسترده و پیگیری پروژه های در حال اجرا در آینده نزدیک فرایند گازرسانی در این استان کامل خواهد شد. همچنین براساس آمارها تاکنون ۷۷ درصد از جمعیت روستایی گازرسانی شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال به ۳ هزار روستا و در سال آینده نیزبه ۳ هزار روستای دیگر گازرسانی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه در شرایط کنونی روزانه بیش از۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می شود، افزود: این میزان تا سال ۱۴۰۰ به یک میلیارد مترمکعب می رسد البته یکی از دغدغه های شرکت ملی گازایران، بحث ضرورت اصلاح الگوی مصرف و تلاش جهت افزایش بهره وری به ویژه در نیروگاه ها است زیرا طبق بررسی های صورت گرفته مصرف گاز در این مراکز تا ۳۰ درصد قابلیت صرفه جویی دارند.

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران برای مقاوم سازی شبکه گازرسانی در برابر بلایای طبیعی، تصریح کرد: خوشبختانه شرکت ملی گاز ایران اقدامات قابل قبولی در این رابطه در استان تهران صورت داده و این موضوع در شهرهای بزرگ دیگر نیز در حال پیگیری و انجام است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

بهره برداری از ۲۰ پروژه گازرسانی روستایی در استان قم

pic95در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان قم با احتساب این ۲۰ روستا که روز چهارشنبه ١٧ بهمن ماه گازدار می شوند، از نعمت گاز بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی به ٢٠ روستای استان قم که با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم و جمعی از مسئولین استانی، در مسجد امام حسن مجتبی (ع) روستای ملک آباد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: با اجرای این پروژه، ۲۰ روستای دهستان قمرود از توابع بخش مرکزی قم و محور صنعتی کوه سفید این استان از نعمت گاز بهره مند شدند.

وی در ادامه افزود: با بهره برداری از این ۲۰ روستا تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی استان قم به ۱۳۵ روستا می رسد.

به گفته مهندس تربتی، تعداد کل روستاهای استان قم که قابلیت گازرسانی دارند ۱۵۶ روستا است و ما بقی روستا ها تا پایان سال آینده گاز دار خواهند شد.

وی ادامه داد: هزینه گاز رسانی به این ۲۰ روستا و دیگر پروژه های گازرسانی ٢۵ میلیارد تومان بوده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: برای این تعداد روستا تقریبا ۱۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام و ۵۴۰ علمک نصب شده و بر این اساس، ۷۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

در ادامه آقای علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس نیز با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در ابتدای سخنان خود با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به شرایط نابسامان مردم بویژه در روستاها که از هیچ امکانات مناسبی برای زندگی برخوردار نبودند، صنعت گاز با پروژه های گازرسانی خود، شرایط زندگی را برای مردم تسهیل کرده و به این ترتیب، اثرات مثبت این انرژی پاک، در زندگی مردم خود را نشان داد.

وی در ادامه افزود: در این امر مهم، هزینه ها و سرمایه گزاریهای سنگینی انجام شده که بایستی قدردان زحمات این عزیزان در صنعت گاز باشیم .

لاریجانی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب،  محرومیت زدایی و از بین بردن فقر در کشور بود، تصریح کرد : گاز یکی از نعمت هایی بود که پس از انقلاب شکوفا شد و با گازرسانی به اقصی نقاط کشور ثمره آن به بار نشست.  اما نباید فراموش کنیم که این انرژی پاک همان طور که لازمه زندگی مردم است، باید برای نسل آینده هم بماند، پس آن را می بایست بهینه مصرف کرد.

وی ادامه داد: گاز برای زندگی مردم امری لازم است. بنابراین باید از آن استفاده اقتصادی شود. این امر بدین مفهوم است که با ورود گاز به روستاها، علاوه بر استفاده مردم برای رفاه بیشتر و گرمایش، باید ایجاد اشتغال و تولید کند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید با ایجاد صنایع کوچک، مردم روستاها را به سمت اشتغال و تولید سوق داد.

وی در پایان با تشکر از مجموعه صنعت گاز و کلیه کارکنان و کارمندان این شرکت به پاس تلاش های بیشمار آنان در امر گازرسانی به اقصی نقاط کشور، گفت: به پاس این تلاش هاست که معتقدم گاز در کشور فقط نباید صرف گرمایش شود، بلکه باید تولید و اشتغال را رونق بخشد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

سخنرانی مدیرعامل شرکت گاز استان قم قبل از خطبه های نماز جمعه پردیسان قم

مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: با تلاش‌های شبانه روزی که انجام شده است در دهه فجر نیز بیش از ۲۰ روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، آقای علیرضا نصیری ظهر جمعه در نهضت پاسخگویی مسئولان در نماز جمعه پردیسان با اشاره به اینکه برای وجود نعمت گاز و نفت در کشور باید شکر گذار خداوند باشیم، اظهار کرد: جمهوری اسلامی نخستین کشور دنیا از نظر فراوانی نعمت گاز و نفت است.

وی از مراحل استخراج نفت و گاز و تبدیل آن به فرآورده‌های مختلف یاد کرد و گفت: افتخار شرکت ملی گاز ایران این است که با تلاش شبانه روزی این گاز طبیعی را به دست تمام مردم برسانیم تا همگان بتوانند از این نعمت خداوند بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بیان اینکه بعد از انقلاب ۵۰۰ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح کشور انجام شده است، مطرح کرد: امروزه حدود ۳۰ میلیون مشترک گاز درحال استفاده از گاز هستند که برخی از این مشترکین در دور افتاده‌ترین نقاط کشور وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از روستاها از نعمت گاز برای آب کردن برف و بهره‌مندی از نعمت آب نیز استفاده می‌کنند، عنوان کرد: در شهر کریمه اهل بیت(س) این افتخار را داریم که ۶ شهر استان قم و ۱۱۵ روستا از مجموع ۱۵۶ روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

نصیری با بیان اینکه در دهه فجر نیز بیش از ۲۰ روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد، یادآور شد: همکاران ما در طول شبانه روز در ایستگاه‌های گازرسانی درحال تلاش هستند تا همه مردم بتوانند به راحتی و بدون خطر از این نعمت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست سال آینده کلیه روستا‌هایی که امکان گازرسانی به آن‌ها وجود دارد از این نعمت بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: گازرسانی به مصلای بزرگ پردیسان در شهریورماه بنا به درخواست حجت الاسلام والمسلمین قوامی امام جمعه شهر پردیسان نیاز سنجی شد و در فاصله بسیار اندکی با تلاش شبانه روزی به نتیجه رسید.

گفتنی است در انتهای این مراسم از زحمات آقای نصیری به عنوان یکی از مدیران جهادی استان در راستای گازرسانی به مناطق مختلف با اهدای لوح تقدیر شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب