منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

برگزاری مجمع عمومی و عادی سالیانه شرکت گاز استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مجمع عمومی و عادی سالیانه شرکت گاز استان قم در روز سه‌شنبه مورخ چهارم تیرماه ۱۳۹۸ در ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار گردید که طی آن عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت گاز استان قم (در سال ۹۷) به صورت مطلوب و با جذب حداکثری ایفای تعهدات اعتبارات سرمایه‌ای مصوّب و بسیار عالی و کم سابقه در طی چند سال اخیر ارزیابی و مورد تشویق قرار گرفت.

آقای علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم ضمن بیان مطالب فوق، اظهار نمود: پیشرفت و بهبود چشمگیر در اکثر فرایندهای عملکردی استان (جذب بودجه ها، ارتقای رتبه‌های وصول مطالبات، سلامت اداری، امور حقوقی و …) مرهون تلاش‌های بی‌دریغ و خالصانه همکاران در شرکت گاز استان قم و حمایت های بی دریغ همکاران عزیز در ستاد شرکت ملی گاز ایران بوده است.

ایشان در ادامه افزود: در حال حاضر شرکت گاز استان قم با ضریب نفوذ ۹۴ درصدی گاز در استان (۹۹,۵ درصد شهری و ۹۱ درصد روستایی) دارای ۶ شهر و ۱۳۶ روستای بهره‌مند از گاز طبیعی با بیش از ۴۰۰ هزار مشترک می باشد که از این تعداد، بخش خانگی با ۳۷۴ هزار مشترک، بخش تجاری و عمومی با ۲۲ هزار مشترک و صنایع جزء و عمده ۳۵۰۰ مشترک از نعمت گاز بهره‌مند می‌باشند.

به گفته آقای نصیری، در حال حاضر ۱۳ شهرک صنعتی در استان قم از نعمت گاز بهره مند هستند و گازرسانی به ۴ شهرک صنعتی نیز در حال مطالعه و بررسی قرار دارد ضمن اینکه تنها نیروگاه استان هم از گاز استفاده می کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم در پایان بیان کرد: این شرکت از بدو تأسیس توانسته ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع را در سطح استان اجرا و بیش از ۱۷۱ هزار علمک را نصب کند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

 

گازرسانی به ۲۰ روستای استان در سال جاری دنبال می‌شود

واحد اجرای طرح های شرکت گاز استان قم، مسئولیت نظارت و برنامه جهت پیشبرد عملیات اجرایی طرح های توسعه گازرسانی، تسهیل ارتباط بین واحدهای شرکت گاز با دستگاه نظارت و پیمانکاران، رفع موانع و مشکلات اجرایی طرح های گازرسانی در سطح استان قم را به عهده دارد.

این واحد یکی از واحدهای تابعه مدیریت مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان بوده و از شرکت های مهندسین مشاور به منظور نظارت کارگاهی و عالیه بر اجرای عملیات گازرسانی استفاده می نماید.

آقای سعید نوری رئیس واحد اجرای طرح های شرکت گاز استان قم متولد سال ۱۳۴۷ است که از سال ۱۳۷۳ با استخدام در شرکت خطوط لوله و مخابرات که از شرکت های تابعه شرکت ملی پالایش و پخش است، با سمت مهندس حفاظت از زنگ و تعمیرات در منطقه زنجان شروع به کار نموده و در سال ۱۳۷۸ با انتقالی به شرکت گاز استان قم در واحد خدمات مهندسی به فعالیت خود ادامه داده و در سمت های مهندسی طراح شبکه، سرپرست خدمات مهندسی، رئیس بازرسی فنی مشغول فعالیت بوده است و از سال ۱۳۸۶ تاکنون با سمت رئیس اجرای طرح ها در حال خدمت می باشد.

رئیس واحد اجرای طرح های شرکت گاز استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت گاز استان قم بیان کرد: بیشترین فعالیت توسعه ای و اجرایی شرکت گاز استان قم توسط واحد اجرای طرح ها صورت می پذیرد و تاکنون تمام شهرهای سطح استان قم و اکثر محورهای صنعتی و روستاها گازرسانی شده اند.

وی در ادامه افزود: فعالیت اصلی واحد اجرای طرح ها شامل سه بخش اصلی و مهم گازرسانی به شهرها، گازرسانی به روستاها و گازرسانی به محورهای صنعتی است.

آقای نوری در خصوص گازرسانی به شهرها خاطرنشان کرد: در سطح شهر قم، ۱۰۰ درصد شهر گازرسانی شده است و در حال حاضر فقط زمین الحاقی به شهر و زمین هایی که با توافق شهرداری تغییر کاربری داده می شود و معابر جدیدی که شکل می گیرد به صورت تدریجی و پس از شکل گیری معابر طراحی و در برنامه اجرای شبکه قرار می گیرند.

وی در ادامه بیان کرد: اجرای شبکه گاز در قالب پیمان های توسعه حفرات خالی در هر سال با انتخاب ۳ پیمانکار با حجم حدود ۴۰ کیلومتر لوله گذاری در قطرهای مختلف و با لوله های فولادی و پلی اتیلن انجام می شود.

رئیس واحد اجرای طرح های شرکت گاز استان قم در پاسخ به سؤال خبرنگار روابط عمومی در خصوص اجرای گازرسانی به حفرات خالی عنوان کرد: تاکنون ۴۲ مرحله از حفرات اجرا شده و پیمانکاران مرحله ۴۳ و ۴۴ نیز در حال کار می باشند و پیمانکار مرحله ۴۵ در حال مناقصه گذاری است و به زودی انتخاب و شروع به کار خواهد کرد.

وی در ادامه از گازرسانی به شهرها و روستاهای تابعه استان یاد کرد و گفت: تمامی شهرها و بیشتر روستاهای سطح استان گازرسانی شده و با توجه به توسعه شهرها و روستاها، به صورت مستمر پیمانکاران توسعه شبکه فعال هستند که تاکنون ۵ مرحله گازرسانی اجرا شده است و پیمانکاران مرحله ۶ و ۷ نیز در حال فعالیت هستند. به طور متوسط و مستمر در هر سال ۲ پیمانکار وظیفه لوله گذاری به طول ۳۰ کیلومتر را به عهده دارند. پیمانکار مرحله ۸ توسعه حفرات در سطح شهرها و روستاهای تابعه نیز در حال مراحل مناقصه گذاری می باشد که به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

آقای نوری عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ پیمانکار در سطح شهرها، روستاها و محورهای صنعتی در حال فعالیت هستند که در مجموع به طور متوسط حدود ۱۰۰ کیلومتر خط تغذیه و شبکه گذاری جدید در سطح استان انجام می شود.

وی با اشاره به موضوع گازرسانی به روستاهای استان قم، بیان کرد: اغلب روستاهای قم گازرسانی شده اند و مهم‌ترین پروژه در حال اجرا، گازرسانی به روستاهای دهستان قاهان واقع در بخش خلجستان است که به علت حجم کارها و سختی اجرای لوله گذاری با توجه به بافت کوهستانی و سنگی بودن منطقه به ۶ قسمت تقسیم شده و در حال حاضر پنج پیمانکار به طور همزمان در محورهای مختلف در حال انجام عملیات اجرایی هستند و یک پیمانکار در مرحله مناقصه گذاری است که به زودی انتخاب خواهد شد. در حال حاضر روستاهای در حال گازرسانی حدود ۲۰ روستا هستند که امیدواریم لوله گذاری آن‌ها در سال جاری تکمیل شود.

رئیس واحد اجرای طرح های شرکت گاز استان قم در پایان ضمن ابراز خرسندی از وضعیت فعلی گازرسانی استان قم خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که می‌‎تواند کمک بسیاری برای مردم باشد، اطلاع‌رسانی درست از روند توسعه شبکه است؛ چراکه بیشتر مراجعین به دلیل عدم آگاهی تصور می‌کنند توسعه شبکه در مدت زمان کمتر از یک ماه انجام می‌شود، در حالی که این فعالیت حدود ۶ ماه زمان نیاز دارد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری جلسه فوق العاده کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، هفتمین جلسه کمیته مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در سال جاری به صورت فوق العاده در روز شنبه اولین روز از فصل تابستان با حضور مدیریت محترم عامل و اعضای این کمیته در دفتر ایشان برگزار گردید.

این جلسه به منظور آمادگی لازم جهت واکنش های ضروری در شرایط مورد بررسی با طرح سناریوهای جدید، پیش بینی تجهیزات، آماده به کار بودن و نقل و انتقال آنها در شرایط اضطراری و توجه به موضوع مهم ارتباطات در این شرایط و تأکید بر وظایف گروه‌های مختلف عملیاتی و پشتیبانی متناسب با سناریوهای مورد بررسی، برگزار گردید و نکات ضروری و اقدامات مؤثر قبل، حین و بعد از بروز شرایط اضطراری، به منظور صیانت از سرمایه های شرکت و حفظ و استمرار گازرسانی به مشترکین مورد تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید هر یک از اعضای کمیته جهت انجام امور محوله مطابق مصوبات جلسه اقدامات لازم را به عمل آورند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی مناقصه: پروژه گازرسانی به محور خالی صنایع مرحله پنجم (صنایع محور سولوقان) (PC)

شماره مناقصه: ۹-۹۸

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

شرکت گاز استان قم در نظر دارد:

پروژه گازرسانی به محور خالی صنایع مرحله پنجم (صنایع محور سولوقان) (PC) را از طریق مناقصه عمومی (یک مرحله ای) و پس از ارزیابی کیفی به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید:

الف- شرح مختصر کار:

 1. لوله گذاری شبکه توزیع پلی اتیلن به طول تقریبی ۲۴۷۰۰ متر
 2. لوله گذاری خط تغذیه ۴ اینچ به طول تقریبی ۱۵۰ متر
 3. نصب ۱ عدد ایستگاه کابینتی ۲۵۰۰
 4. نصب ۲۷۰ عدد انشعاب

ب- محل اجرا: سطح استان قم می‌باشد.

ج- شرایط پیمانکاران متقاضی:

 1. توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی
 2. دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
 3. توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۱,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی
 4. توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

د- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه و ارزیابی کیفی تا تاریخ ۰۹/۰۴/۱۳۹۸ می‌باشد.

هـ – مهلت عودت اسناد ارزیابی کیفی و پاکت های مناقصه تا پایان وقت اداری مورخ ۲۲/۰۴/۱۳۹۸ می‌باشد.

و- زمان گشایش پاکت ها ساعت ۱۰:۳۰ روز یکشنبه مورخ ۰۲/۰۵/۱۳۹۸ می‌باشد.

مناقصه‌گران می‌توانند جهت خرید اسناد مناقصه (به مبلغ ۶۰۰,۰۰۰ ریال با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده) به آدرس قم، بین میدان امام خمینی و میدان شهید زین‌الدین، کوچه شماره ۱۸، شرکت گاز استان قم، امور پیمانها مراجعه نمایند. در ضمن متن این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  www.nigc-qpgc.ir یا سایت پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات به آدرس www.spac.ir قابل دریافت است.

نکات قابل توجه:

 1. ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
 2. کارفرما در صورت درخواست پیمانکار منتخب، به میزان ۱۵% مبلغ اولیه پیمان را به عنوان پیش پرداخت طبق شرایط پیمان و در ازای ارایه ضمانتنامه بانکی به پیمانکار پرداخت می‌نماید.
 3. شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
 4. به پیشنهادهای مشروط و مبهم و پیشنهادهایی که بعد از مدت مقرر در آگهی برسد مطلقاً ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 5. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره های امور پیمانهای شرکت گاز استان قم (نمابر: ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ و تلفن: ۳۶۱۲۱۳۰۳-۰۲۵) تماس حاصل فرمایند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری مانور پدافند غیرعامل در ایستگاه TBS بلوار الغدیر

در راستای ایجاد و ارتقای توانمندی نیروهای عملیاتی شرکت گاز استان، مانوری با فرضیه حادثه نشت گاز در ایستگاه TBS بلوار الغدیر قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، در این مانور که در روز سه‌شنبه ۲۸/۳/۱۳۹۸ در ایستگاه TBS بلوار الغدیر قم انجام شد، نیروهای امداد، تعمیرات، ایمنی، حراست و روابط عمومی شرکت گاز حضور داشتند و تیم ها با شبیه سازی حادثه به تمرین اقدامات لازم در شرایط اضطراری پرداختند.

همچنین کلیه وسایلی که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد از جمله سیستم های اطفای حریق، سیستم های هشدار دهنده، سیستم های تنفس مصنوعی مورد آزمایش قرار گرفت و نقاط قوت و ضعف تیم ها توسط فرمانده میدان بررسی و چک لیست های مربوطه تکمیل گردید.

لازم به ذکر است شرکت گاز استان قم جهت حفظ آمادگی نیروها به طور مستمر و زمانبندی شده نسبت به برگزاری مانور با سناریوهای مختلف و در نقاط مختلف شهر اقدام می نماید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

ارئه خدمات به بیش از ۱۵۰ هزار مشترک در اداره گاز منطقه سه قم

آقای محسن ابرقویی رئیس امور مشترکین اداره گاز منطقه سه قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت گاز استان قم با اشاره به شعاع مسافتی منطقه سه، اظهار کرد: این منطقه از محدوده ریل قدیم راه آهن و رودخانه تا انتهای پردیسان و روستای طایقان است.

وی با بیان اینکه روستای لنگرود و بخش کهک نیز زیر پوشش اداره گاز منطقه سه هستند، عنوان کرد‌: در مجموع ۱۹ روستا در بخش کهک و دو روستا در شهر قم از خدمات این اداره بهره‌مند می‌شوند.

رئیس امور مشترکین اداره گاز منطقه سه از وجود بیش از ۱۱۵ هزار مشترک در شهر قم و ۱۲ هزار مشترک در بخش کهک یاد کرد و گفت: اداره گاز این منطقه همچنین ۱۴۰ هزار واحد مسکونی و بیش از ۱۵ هزار واحد تجاری و صنعتی را زیر پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع نیروهای فعال در این منطقه شامل ۲۹ نفر می باشند، مطرح کرد: تعداد پنج دفتر پیشخوان نیز خدماتی از جمله قطع و وصل جریان گاز، اشتراک دهی، تغییر نام، افزایش و کاهش ظرفیت کنتور، اعلام ارقام کنتور و خدمات پس از فروش را به مشترکین منطقه سه ارائه می‌دهند.

آقای ابرقویی ضمن اشاره به عملیات قرائت و توزیع صورتحساب مشترکین، تصریح کرد: این عملیات هر ۳۶ الی ۴۰ روز یکبار توسط نیروهای پیمانکاری برای تمام مشترکین انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان تلاش کردیم مراجعات حضوری به اداره را کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: در عملیات قرائت و توزیع صورتحساب که عمده مشترکین آن را به عملیات کنتورخوانی می‌شناسند علاوه بر قرائت رقم کنتور و تحویل صورتحساب، بازرسی‌های لازم در خصوص وضعیت کنتور نیز به عمل می‌آید.

رئیس امور مشترکین اداره گاز منطقه سه ادامه داد: در سال گذشته حدود ۸۵۰ هزار صورتحساب برای مشترکین این منطقه ارسال شده است.

آقای ابرقویی همکاری مردم برای ورود کنتورخوان به منازلشان را خواستار شد و گفت: در راستای رفع نگرانی‌های مشترکین اقداماتی از جمله تهیه لباس فرم متحدالشکل، کارت شناسایی، برگزاری کلاس‌های تکریم ارباب رجوع و… برای تمام کنتورخوان‌ها انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه کنتورخوانی در ساعات و روزهای کاری مطابق با شرکت گاز انجام می‌شود، یادآور شد: مشترکین باید بر این موضوع واقف باشند که کنتورخوان‌ها تحت هیچ شرایط و با هیچ عنوانی وجهی از مشترکین دریافت نخواهند کرد.

رئیس امور مشترکین اداره گاز منطقه سه استان قم با بیان اینکه در روستاها بیشتر مشترکین فصلی بوده و امکان قرائت کنتور در محدوده‌های خوش نشین کم است، ابراز کرد: از این مشترکین خواهشمندیم تا ارقام کنتور خود را با تماس با شماره ۳۱۹۴ اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه مشترکین باید در صورت اقدام به هرگونه تغییر در سیستم لوله کشی با مراجعه به شرکت گاز نسبت به قطع جریان اقدام کنند، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که منجر به حادثه می‌شود اقدام به تغییر سیستم لوله کشی منزل بدون هماهنگی با شرکت گاز است که امیدواریم از این پس با مراقبت‌هایی که از سوی مشترکین انجام خواهد شد شاهد وقوع کمتر این نوع حوادث باشیم.

آقای ابرقویی با بیان اینکه طرح کنتورخوانی آنلاین به صورت پایلوت در بخش کهک در حال انجام است، تاکید کرد: این عملیات شامل پردازش اطلاعات از طریق شبکه، برداشت اطلاعات توسط کنتورخوان، ارسال اطلاعات از طریق شبکه خصوصی شرکت، انجام محاسبات، ارسال بصورت فایل الکترونیکی و چاپ صورتحساب از طریق پرینتر کمری همراه کنتورخوان است که در مدت چند ثانیه انجام می شود و صورتحساب تحویل مشترک می گردد.

وی در پایان با اشاره به اینکه واحد امور مشترکین زیر مجموعه مدیریت بهره برداری است، خاطرنشان کرد: در این واحد روزانه بطور میانگین به حجم قابل توجهی از درخواست های مشترکین رسیدگی شده و به دلیل ارتباط مستقیمی که با مردم وجود دارد از حساسیت ویژه‌ای نیز برخوردار هستند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب