منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

برپایی میز خدمت شرکت گاز استان قم در نماز جمعه شهر کهک

روز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۷/۵ همزمان با برپایی نماز جمعه و هفته گرامیداشت دفاع مقدس، شرکت گاز استان قم جهت ارایه خدمات به نمازگزاران شهر کهک، اقدام به برپایی میز خدمت در محل مصلی این شهر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مدیر عامل این شرکت گفت: این اقدام به منظور تقویت روحیه پاسخگویی مسئولین و مطالبه‌گری مشترکین این شرکت انجام گرفته است.

علیرضا نصیری در ادامه افزود: انجام چنین اقداماتی باعث می‌شود مسئولین از نزدیک مشکلات مردم را شنیده و در جهت رفع آن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه از اصلی‌ترین شاخص‌های انقلاب اسلامی حقوق برابر برای همه افراد و حضور مسئولان در بین مردم است، گفت: میز خدمت فرصت مناسبی برای آگاهی و لمس مشکلات مردمی است.

وی پی‌گیری مشکلات در کمترین زمان ممکن، انجام سریع کار و کاهش هزینه تردد به ادارات را از مزایای میز خدمت عنوان کرد و ادامه داد: میز خدمت باعث ایجاد اعتماد شهروندان به مسئولان خواهد شد.

آقای نصیری در پایان با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: شهدا با ایثار و فداکاری، ریشه‌های نظام و کشور را مستحکم کردند و اکنون مسوولان به عنوان امانتداران باید در راستای رفع بیشتر مشکلات مردم قدم بردارند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

لزوم پیاده سازی استقرار مدل تعالی سازمانی در شرکت‌های گاز استانی

مدیرعامل شرکت گاز استان قم بر لزوم پیاده سازی استقرار مدل تعالی سازمانی و اهمیت این موضوع پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، آقای علیرضا نصیری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی افزود: شرکت‌های گاز استانی به عنوان یک بنگاه اقتصادی و دارا بودن سهم عمده ای در بازار صنعت کشور، لازم است حضور مؤثر و کارآمدی در نهادینه کردن موضوع سرآمدی و تعالی سازمانی داشته باشند.

وی به اهمیت مدل سرآمدی و  تعالی سازمانی پرداخت و گفت: شرکت موفق، شرکتی است که نقاط قوت و زمینه‌های بهبود را شناسایی و در جهت تقویت نقاط قوت و اصلاح امور در راستای هدف استراتژیک شرکت گام بردارد که لازمه‌ی اجرای این فرآیندها قدم نهادن در راه تعالی سازمانی و استانداردهای مدیریتی است.

آقای نصیری به ارزیابی صورت گرفته توسط ارزیابان اشاره کرد و گفت: با توجه به ارزیابی صورت گرفته، نقاط قوت و زمینه‌های بهبود مشخص گردیدند که امیدواریم بتوانیم از تجربیات و راهنمایی‌های گروه ارزیاب در راستای بهبود عملکرد و اقدامات اصلاحی استفاده بهینه را داشته باشیم.

ایشان با اشاره به این مطلب که می‌بایست کارهای بیشتری در حوزه فرهنگ سازی تعالی سازمانی انجام گیرد، افزود: غالب سازمان‌ها کمتر با ادبیات تعالی سازمانی آشنا هستند و این ادبیات هنوز به تمام بخش‌های اقتصادی و عمومی جامعه گسترش پیدا نکرده است و این تلاش بیشتری را از سوی سیاستگذاران این عرصه می‌طلبد.

وی در ادامه افزود: درست است که سازمان‌های دولتی، خصوصی و شرکت هایی که در حوزه اقتصادی و صنعتی کار می‌کنند کمابیش با مفاهیم تعالی سازمانی آشنا هستند، ولی بهتر است که نهادهای بالادستی که سیاستگذار و تصمیم‌گیر در کشور هستند، وارد این فضا بشوند و فضای تعالی سازمانی و ارتقاء نظام مدیریت را توسعه دهند و انشاءالله این فرهنگ را در بخش‌های مختلف اقتصادی و غیر اقتصادی شاهد باشیم.

ایشان در پایان از کلیه مدیران، رؤسا و همکاران عضو کمیته‌های تعالی سازمانی که در این راه زحماتی را متحمل گردیدند، تشکر و قدردانی نمودند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

مدیریت موجودی انبارها، هدف گذاری واحد تدارکات و عملیات کالا

آقای رضا عبدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت گاز استان قم گفت: فسخ پیمان های pc و عودت کالاهای مربوطه به انبار از جمله مشکلات بخش عملیات کالاست که چالش های زیادی را ایجاد می کند.

آقای رضا عبدی، متولد سال ۱۳۵۰ می باشد و فعالیت ایشان در صنعت نفت از سال ۱۳۷۲ آغاز و هم اکنون به عنوان رئیس امور تدارکات و عملیات کالا در شرکت گاز استان قم مشغول خدمت می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، وی در تبیین فعالیت های این واحد گفت: فرایند تأمین، حمل، انبارش، نگهداری و توزیع کالاهای مورد نیاز شرکت از جمله پروژه های مهندسی و اجرای طرح ها، گازرسانی به صنایع، تعمیرات و بهره برداری، لوازم اداری، تأسیسات و سایر نیازمندی های واحدهای ستادی و همچنین رسالت پشتیبانی از واحدهای عملیاتی مانند امور مهندسی و اجرای طرح ها و تعمیرات و بهره برداری را بر عهده دارد، از این رو مراجعه کنندگان به این واحد متقاضیان و مصرف کنندگان کالا هستند که عمدتأ همکاران شرکتی و یا نمایندگان پیمانکاران می باشند.

ایشان افزود: با توجه به شرایط فعلی بازار و محدودیت تهیه موارد اولیه و افزایش بهای تمام شده کالاهای مورد نیاز به دلیل تأثیر افزایش نرخ ارز نسبت به ریال (افزایش بهای عوامل تولید، متغیر و ثابت)، امور تدارکات و عملیات کالا، مدیریت موجودی انبارها (سرمایه های تغییر شکل یافته سازمان از نقدی به کالایی) این موضوع را هدف گذاری کرده که ضمن واگذاری اقلام راکد، بدون مصرف، مازاد، اسقاط به شرکت های گاز استانی و یا پیمان های PC استان قم و فروش مزایده ای، بخشی از سرمایه های بلوکه شده در انبارها را به خزانه شرکت برگرداند و از سوی دیگر جهت تأمین اقلام مورد نیاز پروژه ها (حتی PC) از اطلاعات موجودی انبارهای سایر استان ها استفاده نموده و بخش عمده ای از نیازمندی ها را با قیمت مناسب تر تأمین نماید که در گزارشات ۳ ماهه کاملاً دیده می شود.

آقای عبدی ضمن بیان اینکه یکی از مشکلات بخش تدارکات، نوسان قیمت در بازار می باشد که منجر به تجدید فرایند استعلام بهاء و مناقصات خرید می گردد اظهار کرد: مشکل دیگری که بخش عملیات کالا با آن مواجه است، فسخ پیمان های PC و عودت کالاهای مربوطه به انبار که به دلیل عدم رعایت شرایط نگهداری و بارگیری و حمل و نقل به کیفیت کالاهای موصوف آسیب می زند و در ادامه نگهداری و توزیع این اقلام چالش های زیادی برای عملیات کالا ایجاد می شود.

رئیس امور تدارکات و عملیات کالا در خصوص محدوده و گستره کار خود عنوان کرد: برای محدوده و گستره کار، مقدار نمی‌توان تعیین نمود، بلکه مرزهای محدوده را می توان مشخص نمود که محدوده کار این امور از متقاضیان کالا گرفته تا مصرف کنندگان و فروشندگان، تأمین کنندگان و تولید کنندگان کالا را شامل می شود. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت، واحدهای ستادی، مهندسی، بهره برداری، پیمانکاران، منابع تولید و تأمین کالا در سراسر کشور، ستاد ملی گاز (امور تخصصی بازرگانی و پیمانی، امور هماهنگی و پشتیبانی)، امور تدارکات شرکت های گاز استانی، محدوده و گستره فعالیت این امور را تشکیل می‌دهند.

وی در خاتمه ضمن بیان اینکه مسئولیت و پایه سمت سازمانی کارکنان امور کالا نسبت به سایر واحدهای سازمان در درجه پایین تری قرار دارد تصریح کرد: کارشناسان اداری مالی و کالای مناطق نیاز به فعالیت بیشتر و تعامل بیشتر با امور کالا هستند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

اهدای سپاسنامه اهتمام به مسئولیت های اجتماعی به مدیرعامل شرکت گاز استان قم توسط مشاور اجتماعی وزیر نفت

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مشاور اجتماعی وزیر نفت طی پیامی خطاب به مدیرعامل شرکت گاز استان قم، از اهتمام ایشان در توجه و عمل به مسئولیت اجتماعی در قالب سپاسنامه تقدیر به عمل آورد. متن سپاسنامه بدین شرح است:

جناب آقای مهندس نصیری

مدیر عامل محترم شرکت گاز استان قم

احتراماً اهتمام جنابعالی و همکاران در توجه و عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت را ارج نهاده و سپاس نامه چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به خاطر «تدوین و ارائه گزارش عملکرد مسئولیت اجتماعی شرکت» به آن شرکت اهدا می گردد.

باور داریم در راهی که گام نهاده ایم، بسی ثمرات سودمند نهفته است. آروزمندیم در مسیر بالندگی فعالیت شرکت و توسعه مسئولیت اجتماعی آن در راستای توسعه پایدار، از توفیقات روزافزون بهره مند شوید.

طالبیان – مشاور اجتماعی وزیر نفت و دبیر همایش

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

اهداف کیفی واحد حمل و نقل ۱۶ درصد رشد داشته است

رئیس واحد حمل و نقل شرکت گاز استان قم از رشد ۲۰ درصدی اهداف کیفی نوسازی خودروهای شرکتی این واحد در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، فریدون سلیمانیان افزود: نگهداری، مقاوم سازی، نوسازی و بازسازی زیرساختها از جمله اهداف این واحد است که در این راستا هرساله فعالیت هایی در این زمینه صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با تلاش و دلسوزی جدی صورت گرفته توسط هیئت مدیره این شرکت، کلیه ناوگان حمل و نقل شرکت جدید بوده و هر ساله نیز با بررسی و نیازسنجی انجام شده بسته به بضاعت و بودجه تخصیصی خودروهای لازم برای شرکت گاز خریداری می شود.

وی خاطر نشان کرد: این واحد علاوه بر تعداد خودروی سواری دارای تعدادی خودرهای سنگین چون لیفتراک، تجهیزات بحران، کمپرسور و ژنراتورهای مستقر در ایستگاه ها و گازرسانی مناطق می باشد که تامین سوخت، بازدید ادواری و نگهداری کلیه وسایل نقلیه و نظارت بر تعمیرات آنها بر عهده دارد.

این مقام مسئول با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل به عنوان بخشی دیگر از وظایف این واحد افزود: در حد امکان نوسازی ناوگان حمل و نقل، پیشگیری از موازی کاری، حفظ و نگهداری وسایل نقلیه سبک و سنگین و کلیه تجهیزات به ویژه آماده به کار نگه داشتن تجهیزات بحران و رضایتمندی همکاران در دستور کار است.

سلیمانیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی۱۰ ماه گذشته ، ۹ خودرو به ناوگان حمل و نقل شرکت گاز افزوده شده است.

وی در پایان گفت: در مدت مذکور پنج وانت سواری دیفرانسیل با هدف ارتقا سطح کیفی خدمات رسانی به مجموعه اضافه شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی استعلام

میزان مصرف گاز در استان قم طبیعی است

مسئول واحد اندازه گیری و توزیع شرکت گاز استان قم با بیان مصرف طبیعی گاز در استان قم بیان کرد: محدودیتی در برداشت از گاز در استان قم وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سید رضا موسوی نیا اضافه کرد: تنها در بعضی ایام در فصل سرما محدودیتی برای واحدهای پرمصرف مانند پتروشیمی، نیروگاه و کارخانه های خاص لحاظ می شود تا مردم در بخش خانگی در این فصل با مشکلی مواجه نشوند.

ایشان در ادامه افزود: خطوط انتقال گاز در حوزه استحفاظی استان قم سالی یکبار سروریس های دوره ای و بررسی می شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

وی نظارت دقیق بر نحوه توزیع و مصرف گاز طبیعی و پایداری فشار گاز تحویلی در هر یک از ایستگاه های مربوطه از سوی شرکت گاز ایران را از ویژگی های بارز و برجسته این سامانه ذکر کرد.

موسوی نیا اندازه گیری صحیح گاز طبیعی، کنترل و مانتیورینگ فشار گاز تحویلی در ایستگاه ه ای مربوطه و همچنین به روزرسانی زیرساخت های شبکه گازرسانی را از اهداف مهم راه اندازی این سامانه برشمرد و ادامه داد: هم اکنون داده های ۱۱ ایستگاه تقلیل فشار از طریق زیرساختهای مخابراتی در اختیار واحدهای مختلف ذیربط در سطح شرکت گاز استان قم و شرکت ملی گاز ایران قرار می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود از راه اندازی ۱۲ ایستگاه تقلیل فشار دیگر در استان قم خبر داد و افزود: این ایستگاه های جدید نیز به سامانه دیسپچینگ کشور متصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: با اجرا و تکمیل این سامانه و تولید یک بانک اطلاعاتی مستقل و قابل اطمینان از داده های اندازه گیری شده در ایستگاه های منشعب از خطوط انتقال گاز استان می توان علاوه بر حصول اطمینان از پایداری و استمرار جریان  گاز در طول سال و مدیریت شرایط تامین گاز طبیعی در زمان بحران بهره برد و در هزینه نیز صرفه جویی کرد.

لازم به ذکر است که ایران از لحاظ حجم منابع گاز طبیعی دومین کشور جهان است که این میزان به معنای مصرف بالا و غیر بهینه در این نعمت خدادادی نیست و میزان مصرف در کشور توسط مرکز دیسپچینگ ملی گاز در تهران و سراسر ایران اندازه گیری و پیاده‌سازی می شود تا عملیات تولید و انتقال گاز از پالایشگاه‌ها و خطوط لوله به طور کامل مانیتورینگ و کنترل نماید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بازنشستگان شرکت

به مناسبت پنجم شهریورماه روز بازنشستگان و ضرورت ارج نهادن به زحمات چندین ساله همکاران محترم بازنشسته، با ارسال دعوتنامه خدمت آنان، نشست صمیمی با این بزرگواران در روز یکشنبه مورخ ۱۰/۶/۱۳۹۸ در سالن جلسات عمومی شرکت گاز استان قم برگزار گردید. در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیات نور توسط برادر سید احمد سیادت و ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) توسط ذاکر اهل بیت برادر رضابیگی، رئیس روابط عمومی ضرورت تشکیل جلسه را توضیح داده و سپس مدیریت عامل ضمن خوش آمدگویی به همکاران بازنشسته، با اشاره به جایگاه و اهمیت احترام به بازنشستگان گفت: بازنشستگان افرادی هستند که ۳۰ سال از گرانبها‌ترین سال‌های عمر خود را وقف خدمت به مردم کرده و در سخت‌ترین شرایط و با امکانات محدود همواره صادقانه در راه توسعه و خدمت گام نهاده‌اند و این امانت خطیر را به دست همکاران امروز شرکت تحویل دادند که این رسالت سنگینی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم «علیرضا نصیری» بازنشستگی را شروع دوران جدیدی دانسته و تأمین مالی و مهارت های تفریحی را دو عامل اساسی در بازنشستگی موفق عنوان کرد.

وی ادامه داد: امروز گرد هم جمع شده‌ایم تا از زحمات عزیزانی قدردانی نماییم که عمر خود را در راه اعطای این شرکت سپری نموده و امروز به ظرفیتی از تجربه و خرد و آگاهی تبدیل شده‌اند.

آقای نصیری بیان کرد: بازنشستگان با کمال صداقت و درستکاری بهترین سال‌های عمر خود را در سنگر خدمت گذراندند و در جهت تحقق اهداف این شرکت خالصانه از هیچ کوششی دریغ نورزیدند و با توکل به ایزد منان در کنار سایر همسنگران از خود مایه گذاشتند و با کوله‌باری از تجربه سنگر را به دیگران سپردند.

وی تصریح کرد: از این رو تجلیل از بازنشستگان و خردمندان مظهر بزرگداشت یکی از ارکان باورهای دینی، فرهنگی و تمدن غنی ایران اسلامی است که همواره عقل و تدبیر پیشکسوتان را مکمل تحرک و نوجویی و بالندگی جوانان می دانند.

پس از صحبت‌های مدیرعامل، کلیه همکاران محترم بازنشسته ضمن اظهار خوشحالی از برگزاری چنین نشستی و تجدید دیدار همکاران گذشته با هم و با همکاران و مدیران حاضر شرکت گاز استان قم، به بیان نقطه نظرات، خاطرات و رهنمودهای خود پرداختند که برای حاضرین در جلسه بسیار مسرت بخش بود.

در پایان این مراسم مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اهدای لوح از بازنشستگان شرکت، تجلیل به عمل آوردند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

دیدار چهره به چهره مدیران شرکت گاز با مردم استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، به مناسبت هفته دولت، مدیران ارشد شرکت گاز استان قم در شهرهای استان با ارباب رجوع دیدار کردند.

این دیدار صمیمانه با هدف تکریم ارباب رجوع و تسریع در خدمت رسانی و ارتباط مستقیم با مردم عزیز استان برگزار شد.

مدیران ارشد شرکت گاز استان قم طی برنامه ای از پیش اعلام شده در ادارات گاز شهرهای کهک، قنوات، سلفچگان، جعفریه و دستجرد در روز چهارشنبه ۶ شهریورماه از ساعت ۹ صبح به طور مستقیم با مردم دیدار و گفتگو داشتند و دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آنان صادر کردند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب